MMA PLNajnowszeUFCUFC 305: Dricus Du Plessis w Australii stanie do obrony pasa! Będzie to hitowa walka z Adesanyą!

UFC 305: Dricus Du Plessis w Australii stanie do obrony pasa! Będzie to hitowa walka z Adesanyą!

I to jest świetna informacja. Osiemnastego sierpnia mistrz wagi średniej Dricus Du Plessis stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego. Walka odbędzie się w Australii, a dokładnie w Perth. Będzie to wyczekiwane zestawienie z Israelem Adesanyą – już od dłuższego czasu mówi się o tej walce, a teraz jest to już pewne.

Adesanya

“The Last Stylebender” tym samym wraca po prawie rocznej przerwie. Nigeryjczyk należał do zawodników, którzy chcą mieć mocną częstotliwość startów. Swoją opinię na ten temat zmienił jednak po ostatniej przegranej i utracie tytułu mistrzowskiego. Była to jedna z największych, jak nie największa niespodzianka w 2023 roku. 

Adesanya podczas UFC 293 przegrał pewnie jednogłośną decyzją sędziów z Seanem Stricklandem. Israel był zdecydowanym faworytem, a komentatorzy/eksperci nie dawali większych szans zawodnikowi z USA. Był także moment, w którym Strickland miał mocno naruszonego rywala i szukał skończenia.

Pierwsza obrona tytułu!

Dricus Du Plessis do pierwszej obrony pasa w wadze średniej stanie już osiemnastego sierpnia. Będzie to hitowe starcie z Israelem Adesanyą.

“Stillknocks” szansę mistrzowską uzyskał po sześciu zwycięstwach w największej organizacji na świecie. Nie mogło być inaczej, kiedy Dricus zaskoczył wszystkich i przed czasem pokonał faworyzowanego Roberta Whittakera. Dricus po tytuł sięgnął na gali UFC 297 w Kanadzie. To nie był łatwy pojedynek – bardzo bliski. Po 5-rundach Du Plessis splitem pokonał twardego Seana Stricklanda.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis