MMA PLNajnowszeUFCUFC 300: Jessica Andrade wygrywa niejednogłośną decyzją z Mariną Rodriguez

UFC 300: Jessica Andrade wygrywa niejednogłośną decyzją z Mariną Rodriguez

Jessica Andrade (26-12) pokonała niejednogłośną decyzją Marinę Rodriguez (17-4-2) podczas gali UFC 300 w Las Vegas.

UFC 300 Jessica Andrade

Andrade na początku pojedynku zajęła miejsce w środku oktagonu. Rodriguez była jednak w stanie trafiać ją dobrymi kombinacjami. To jednak “Bate Estaca” trafiła na tyle mocno, że rywalka straciła równowagę. Była mistrzyni wagi słomkowej atakowała z góry i pracowała w parterze. Udało jej się zająć pozycję boczną i nieco porozbijać rywalkę.

Rodriguez wyprowadzała znakomite kombinacje bokserskie. Brazylijka raz po raz trafiała swoją bardziej utytułowaną rodaczkę. Andrade była jednak wciąż bardzo groźna. W końcówce rundy była mistrzyni ruszyła do ataku i zepchnęła rywalkę na siatkę.

Po dwóch minutach wymian ciosów Andrade zdołała obalić rywalkę. Potem Rodriguez korzystała ze swojej przewagi zasięgu wielokrotnie trafiając. Gdy Andrade przyparła ją do siatki zapięła też gilotynę. Była czempionka zdołał się jednak uwolnić. Po jednym z kopnięć Rodriguez straciła jeszcze równowagę. Ostatecznie walka dotrwała jednak do ostatniej syreny.

Jeden z sędziów punktował walkę 29-28 dla Rodriguez. Dwaj pozostali jednak w takim samym stosunku dla Andrade i to właśnie ona została zwyciężczynią.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis