MMA PLNajnowszeUFCUFC 300: Aljamain Sterling zdominował zapaśniczo Kattara. Udane przejście do wagi piórkowej

UFC 300: Aljamain Sterling zdominował zapaśniczo Kattara. Udane przejście do wagi piórkowej

Aljamain Sterling (24-4) zdecydowanie pokonał decyzja sędziowską Calvina Kattara (23-8) na jubileuszowej gali UFC 300.

UFC 300 Aljamain Sterling

Sterling rozpoczął walkę od wielu niskich kopnięć. Zaskakiwał też rywala obszernymi ciosami Kattar czekał na swoją okazję. Były mistrz wagi koguciej uczepił się jednak jego nogi i zaciągnął go do parteru. Prze chwilę “Funk Master” był nawet za plecami rywala, ale ostatecznie pojedynek wrócił do stójki. Kattar pod koniec rundy wywierał presję i zaatakował kilkoma prostymi. Ponownie dał się jednak obalić.

Na początku drugiej rundy Sterling kilkoma kopnięciami otworzył sobie drogę, aby po raz kolejny przenieść walkę do parteru. Nawet gdy Kattar wstał to Amerykanin jamajskiego pochodzenia kontrolował go w klinczu. Mimo tego, że od wielu lat nie walczył w kategorii piórkowej Sterling prezentował się ze świetnej strony również pod względem siły. Znowu obalił oponenta, tym razem bliżej środka oktagonu. Zajął pozycję i kontrolował rywala do końca rundy.

Trzecią rundę Sterling zaczął od szybkiego przeniesienia walki do parteru. Kattar podniósł się, ale nadal miał problemy. “Funk Master” znowu zaciągnął go bowiem na matę. “The Boston Finisher” przez chwilę próbował co prawda gilotyny, ale ani przez moment nie stanowiło to zagrożenia dla rywala. Sterling na półtorej minuty przed końcem walki efektownie rzucił jeszcze rywalem i rozpuścił nieco ręce.

Dominacja znalazła swoje odzwierciedlenie na kartach punktowych. Wszyscy sędziowie punktowali walkę tak samo – 30-27 dla Sterlinga.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis