MMA PLNajnowszeUFCUFC 297: Movsar Evloev wciąż niepokonany. Rosjanin wypunktował Arnolda Allena

UFC 297: Movsar Evloev wciąż niepokonany. Rosjanin wypunktował Arnolda Allena

Movsar Evloev (18-0) pokonał Arnolda Allena (19-3) jednogłośną decyzją w pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 297.

UFC 297 Movsar Evloev

Allen od początku wywierał presję na rywalu markując ciosy proste. Evloev odpowiedział kilkoma kopnięciami. Po dwóch minutach Rosjanin uczepił się nogi rywala i podjął próbę obalenia. Walka przeniosła się na moment pod siatkę, ale Anglik dobrze się wybronił. Potem w stójce Evloev kilkukrotnie przymierzył prawym sierpem. Evloev ruszył z ofensywą zapaśniczą. Znalazł się za plecami rywala. Były mistrz M-1 Global raz po raz ciskał Brytyjczykiem o matę, ale ten uparcie się podnosił.

Evloev starał się zaskoczyć rywala high kickami. Allen był jednak w stanie wykorzystać te akcje do kontr. W połowie rundy Rosjanin ruszył jednak po nogę i przewrócił przeciwnika. “Almighty” wstał, ale dalej był kontrolowany przez oponenta. W dalszej części rundy Evloev popisał się jeszcze latającym kolanem. Allen odpowiedział zaś podbródkowym. W końcówce rundy bardzo mocno trafił jednak Evloev. Po jego ciosie rywala zachwiał się na nogach.

Allen przegrywał na kartach punktowych i musiał podejmować ryzyko. Szedł do przodu z ciosami prostymi. Rywal nie pozostawał mu jednak dłużny. Evloev podjął próbę obalenia, którą Anglik wybronił. Allen zaatakował kilkukrotnie kolanem na głowę. Sędzia Goddard uznał, że było to uderzenie w parterze i przerwał na moment walkę. Allen otrzymał ostrzeżenie a walkę wznowiono. Na minutę przed końcem walka przeniosła się do parteru. Anglik na moment złapał głowę przeciwnika, jednak ten zdołał się uwolnić. Evloev znowu miał dominującą pozycję w klinczu. W samej końcówce Allen się wyswobodził, ale było już za późno by coś zdziałać.

Wszyscy sędziowie byli zgodni co do oceny pojedynku i wypunktowali go 29-28 dla Evloeva.