MMA PLArchiwumJan BłachowiczUFC 297: Jan Błachowicz wraca już w styczniu! Polak stoczy drugą walkę z Rakiciem!

UFC 297: Jan Błachowicz wraca już w styczniu! Polak stoczy drugą walkę z Rakiciem!

Na koniec dnia świetne wieści. Znamy szczegóły kolejnego pojedynku naszego byłego mistrza Jana Błachowicza (29-10-1). ”Cieszyński Książę” już dwudziestego stycznia w Toronto zawalczy na gali UFC 297. Polak stoczy swój drugi pojedynek z Aleksandarem Rakiciem (14-3). Tym samym Serb dostanie na co liczył! Rakić był zdruzgotany sposobem w jaki przegrał walkę i apelował, że chciałby bardzo rewanżu z Błachowiczem.

Błachowicz

Oto jedna z wypowiedzi Rakicia z przeszłości.

Jestem pewien, że jego mentalny trener wmawiał mu to cały czas. Cały czas kazał mu się tego trzymać ”moje ciało jest twardsze, jestem skałą, jestem górą, jestem tym, jestem tamtym”. To są gadki mentalnego trenera. Sprawdźmy, czyje ciało jest twardsze, gdy będziesz miał zdrowego Aleksandara Rakicia. Zróbmy rundę drugą. Czekałem na niego, gdy odwołał naszą walkę za pierwszym razem, gdy nabawił się kontuzji, więc… Oczywiście teraz ma już walkę z Ankalaevem, ale z wielką chęcią się z nim zmierzę i wiem, że mogę go pokonać. I wiem, że on wie, że mogę go pokonać, bo to poczuł. Uważam, że był najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, gdy moje kolano strzeliło, upadłem i było po walce.

Do ich walki doszło w maju 2022 roku w Las Vegas. Od początku widzieliśmy mocne wymiany w stójce z obu stron. Lepsze wrażenie robił Błachowicz, który ciągle dochodził do głosu z niskimi kopnięciami, a dodatkowo dobrze bronił ataki oponenta. Były też ciosy na tułów i middel kicki.

W drugiej rundzie Rakić zdobył obalenie i kontrolował z góry przeciwnika przez większość czasu. Błachowicz próbował zaskoczyć i szukał trójkąta nogami. W trzeciej odsłonie ponowne wymiany. Rakić upadł na deski – doznał bowiem poważnej kontuzji nogi.

Będzie rewanż!

Jan Błachowicz (29-10-1) swój następny pojedynek stoczy dwudziestego stycznia na gali UFC 297 w Kanadzie. Rywalem naszego reprezentanta będzie Aleksandar Rakić (14-3).

W main evencie dojdzie do walki o pas wagi średniej. Sean Strickland stanie do pierwszej próby obrony tytułu. Amerykanin zmierzy się z byłym mistrzem KSW – Dricusem Du Plessisem.

Błachowicz pod koniec 2022 roku stanął przed szansą odzyskania tytułu wagi półciężkiej. Polak ostatecznie po 5 rundach zremisował z Magomedem Ankalaevem. Ostatni start reprezentanta WCA Fight Team miał miejsce na gali UFC 291, gdy zmierzył się z byłym mistrzem – Alexem Pereirą. Jan po całym dystansie przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis