MMA PLNajnowszeUFCUFC 293: Justin Tafa znokautował Austena Lane’a. Udany rewanż za… palec w oko [WIDEO]

Justin Tafa (7-3, 1 N/C) znokautował Austena Lane’a (12-4, 1 N/C) już w pierwszej rundzie na gali UFC 293 w Sydney.

UFC 293 Justin Tafa

Już na początku walki Lane dopuścił się faulu trafiając rywala palcem w oko. Pojedynek dość szybko wznowiono. Tafa szedł do przodu, ale rywal odpowiadał sporą liczbą kopnięć. Nowozelandczyk jak już jednak trafił to naprawdę porządnie. “Bad Man” potężnie naruszył oponenta lewym sierpowym, po którym ten padł na matę. Zaraz potem Tafa ruszył do brutalnego ground&pound. Po przerwaniu sędziego Lane miał problem z utrzymaniem równowagi.

Cała walka trwała zaledwie 82 sekundy. Tafa wygrał trzecią walkę z rzędu (nie licząc walki uznanej za nieodbytą). Nowozelandczyk przerwał też serię sześciu zwycięstw byłego zawodnika NFL.

Zawodnicy ci spotkali się już w oktagonie na czerwcowej gali UFC on ABC 5 w Jacksonville. Starcie zostało wówczas jednak przerwane po 29 sekundach. Lane trafił rywala przypadkowo palcem w oko i Tafa nie był w stanie kontynuować pojedynku. W rewanżu też doszło do podobnego faulu na szczęście nie był on tak brzemienny w skutki. Nowozelandczyk udowodnił kto jest lepszy w oktagonie.