MMA PLNajnowszeUFCUFC 246: Roxanne Modafferi zadała Maycee Barber pierwszą porażkę w karierze [WIDEO]

Roxanne Modafferi (24-16) pokonała Maycee Barber (8-1) na dystansie 3 rund w pojedynku zamykającym kartę wstępna gali UFC 246 w Las Vegas.

UFC 246 Modafferi Barber

Od początku to Barber zaczęła wywierać presję na rywalce. Modafferi  odpowiadała jednak na jej ciosy a po minucie zdołała dodatkowo uzyskać skuteczne obalenie. Choć nie zadawała wielu obrażeń to długo miała dominującą pozycję z góry.Po dłuższym czasie Barber próbowała z pleców zapiąć gilotynę, lecz rywalka wydostała głowę. Modafferi uzyskała pozycję boczną, a następnie przeszła do dosiadu. W końcówce rundy Barber zdołała ją obrócić, lecz było już za późno, aby to wykorzystać.

Po kilkunastu sekundach drugiej rundy Barber zaliczyła nokdaun na skutek ciosu rywalki. Modafferi ponownie zaczęła pracę w parterze co doprowadziło ją do dosiadu. Z czasem zaczęła też podnosić pozycję i obijać o 16 lat młodszą rywalkę. Barber przesweepowała i znalazła się z góry w okolicach połowy rundy. 21-latka spuszczała mocne łokcie na twarz przeciwniczki. Jednak i ona popełniła błąd, który wykorzystała Modafferi. Ponownie znalazła się ona bowiem z góry i zaczęła uderzać. Będąca na plecach Barber próbowała wyciągnąć rękę rywalki, lecz sama przyjmowała sporo ciosów.

Barber zmagała się z kontuzją lewego kolana. Mimo wszystko lekarz pozwolił jej wyjść do trzeciej rundy. Młoda zawodniczka przyjęła mocne ciosy a potem dała się obalić. Modafferi była z góry, lecz dała się obrócić rywalkę. Barber nie była jednak w stanie długo jej tam kontrolować. Modafferri ponownie uzyskała dominującą pozycję. “The Happy Warrior” kontrolowała młodszą rywalkę, na twarzy której było naprawdę sporo krwi.

Sędziowie nie mieli wątpliwości. 30-27, 30-27, 30-26 – wskazali oni na wyraźne zwycięstwo 37-letniej Roxane Modafferi.