MMA PLUFCUFC 245: Marlon Moraes wygrywa z Jose Aldo niejednogłośną decyzją [WIDEO]

UFC 245: Marlon Moraes wygrywa z Jose Aldo niejednogłośną decyzją [WIDEO]

Foto: UFC

Marlon Moraes (23-6-1) po bliskiej walce pokonał Jose Aldo (28-6) niejednogłośną decyzją na UFC 245 w Las Vegas. Dla Aldo był to debiut w kategorii koguciej

Już na początku walki Moraes trafił wysokim kopnięciem na głowę, po którym jego rywal się zachwiał. “Magic” jeszcze kilkukrotnie spróbował takiej akcji. Moraes polował na kolejne mocne uderzenia. Aldo  próbował zaś ciosów prostych. Moraes raz po raz dorze skracał dystans z kolejnymi mocnymi ciosami.Aldo zajął środek klatki, lecz miał problem z uchwyceniem swojego rodaka.  Aldo ruszył do szarży trafiając przeciwnika, później mocnym prawym nawet nieco go naruszył. Moraes odpowiedział na to jednak obaleniem w ostatnich sekundach.

W kolejnej rundzie Moraes krążył wokół oktagonu i trafiał. Aldo zaczął składać jednak dobre kombinacje. “Scarface” trafiał coraz częściej, lecz musiał mieć się na baczności. Aldo kontrolował sytuację lewym prostym. Mocne ciosy padały z obu stron, lecz w tej rundzie  Aldo wyglądał już znacznie lepiej.

Aldo nadal wywierał presję w trzeciej rundzie. Moraes potrafił jednak trafić kilkoma prostymi z rzędu. “Magic” sporo krążył wokół rywala. Aldo punktował ciosami. W końcówce rundy Moraes podjął nieco więcej ryzyka. Ostatecznie walka jednak musiał być rozstrzygnięta przez sędziów.

Statystyki znaczących ciosów w walce były stosunkowo zbliżone. 29-28 dla Moraesa, 29-28 dla Aldo, 29-28 dla Moraesa. “Magic” wygrał niejednogłośną decyzją i wrócił na zwycięską ścieżkę po porażce w walce mistrzowskiej z Henrym Cejudo.