MMA PLNajnowszeUFCUFC 238: Henry Cejudo ubija Marlona Moraesa i zdobywa drugi pas mistrzowski! [WIDEO]

Henry Cejudo (15-2) pokonał Marlona Moraesa (22-6-1) przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Do posiadanego pasa w kategorii muszej dołożył więc tytuł w kategorii koguciej. To również mistrz olimpijski w zapasach z Pekinu.

Henry Cejudo: Jestem zabójcą legend, chcę walki z Dominickiem Cruzem!

Moraes zaczął od niskiego kopnięcia, potem zagroził wysokim. “Magic” trafił rywala też mocną kombinacją ciosów. Cejudo ruszył po jedną nogę, jednak ta próba obalenia została obroniona. Na kopnięcie Amerykanina Brazylijczyk odpowiedział szybką kombinacją. Później Moraes smagnął przeciwnika high kickiem.  Niskie kopnięcia również zaczęły przynosić efekty. Moraes był szybszy i celniejszy od mistrza wagi muszej.

Moraes w kolejnej rundzie wciąż trafiał, Cejudo też pozostawał groźny. Brazylijczyk unikał jednak sporej liczy uderzeń. Cejudo trafił kilkoma prostymi. Później obejrzeliśmy mocną wymianę. Cejudo był coraz skuteczniejszy. Moraes odpowiedział zaś high kickiem. Cejudo trafiał jednak raz po raz. Naciągał głowę rywala i i uderzał kolanami. Runda zakończyła się mocną wymianą.

Po dobrej końcówce poprzedniej rundy Cejudo dalej atakował. “The Messenger” skrócił dystans i przyparł przeciwnika do siatki. Zawodnicy wrócili jednak na środek. Cejudo dalej atakował m.in. kolanami w klinczu. Udało mu się zaciągnąć rywala do parteru. Tam Amerykanin próbował duszenia. Moraes znalazł się na plecach. Cejudo spuszczał potężne łokcie na jego głowę. Po chwili przerwy “The Messenger” ponowił ground&pound. Po potężnych ciosach młotkowych sędzia przerwał walkę na 10 sekund przed końcem rundy.

“The Messenger” odniósł piąte z rzędu zwycięstwo i został kolejnym podwójnym mistrzem organizacji UFC.