UFC 236: Dwight Grant wygrywa z Alanem Joubanem po nudnej walce

Foto: Combate
Foto: Combate

Na gali UFC 236 w Atlancie Dwight Grant (10-2) pokonał Alana Joubana (16-7) po niezbyt ciekawym pojedynku.

Po krótkim okresie rozpoznania Jouban przeszedł do klinczu. Grant zdołał się jednak wybronić. Wyprowadził też kilka obszernych ciosów, które jednak przestrzelił. Jouban napierał, jednak jego przeciwnik groźnie kontrował. Jouban sporo kopał w tej rundzie.

Grant trafił mocno na początku drugiej rundy. Wciąż jednak stroną kontrolującą przestrzeń w oktagonie był Jouban. Większość ciosów obu zawodników przecinało powietrze, obaj zaś wyprowadzali sporo lowkicków. Na nieco ponad minutę przed końcem Jouban próbował klinczu, ten został jednak szybko zerwany.

W trzecim starciu wciąż większość ciosów nie dochodziła do celu. Jouban trafił rywala kopnięciem w krocze. Po wznowieniu obraz walki się zbytnio nie zmienił. W ostatnich sekundach Jouban zdołał sprowadzić walkę do parteru. Będąc za plecami rywala wyprowadził jeszcze kilka ciosów.

Sędziowie decydowali o wyniku pojedynku. Nie byli oni jednogłośni. Jeden z nich dał komplet rund dla Joubana, jednak dwaj pozostali punktowali walkę w stosunku 29-28 dla Granta.