MMA PLNajnowszeUFCUFC 225: Tai Tuivasa wygrywa przez decyzję z Andreiem Arlovskim [WIDEO]

UFC 225: Tai Tuivasa wygrywa przez decyzję z Andreiem Arlovskim [WIDEO]

Tai Tuivasa (10-0) po 15-minutowym pojedynku pokonał po bliskiej walce Andreia Arlovski’ego(27-16, 1 N/C) w jednym z pojedynków karty głównej UFC 225 w Chicago.

Arlovski dobrze rozpoczął pojedynek kontrując i przechwytując kopnięcie młodszego rywala. Arlovski pracował dobrze lowkickami. Tuivasa zdołał go jednak sprowadzić do parteru. Australijczyk znalazł się w dosiadzie, jednak rywal wykluczył obie jego ręce.  Walka wróciła do stójki. Po mocnym lewym “Pitbull” po raz pierwszy zapoznał się z deskami.W ostatniej minucie Arlovski zdołał sklinczować jednak potem zainkasował kilka ciosów. Pod koniec rundy Tuivasa poślizgnął się jeszcze przy próbie wysokiego kopnięcia.

W drugiej rundzie wielokrotnie dochodziło do krótkich zwarć. Były mistrz na moment znalazł się plecami pod siatką, walka szybko jednak wróciła na środek. Arlovski dobrze walczył pod względem taktycznym. Tuviasa ruszył do ataku pod siatką, jednak tym razem “Pitbull” zdołał sklinczować a potem wydostać się spod siatki. Po przypadkowym włożeniu palca do oka Arlovskiego walkę wznowiono. Walka układała się według planu Białorusina, który dobrze wyglądał również pod względem kondycyjnym.

Tuivasa nadal szukał nokautu, jednak sam był częściej trafiany przez bardziej doświadczonego rywala. Tuivasa mocno zaatakował pod siatką. Po łokciu Arlovski nawet się zachwiał. Wrócił jednak do walki odpowiadając ciosami.

Walka dotrwała do decyzji. Wszyscy punktowali ten pojedynek dla Taia Tuivasy w stosunku 29-28. “Bam Bam” odniósł tym samym trzecie zwycięstwo w UFC i jest nadal niepokonanym zawodnikiem.

Australijczyk świętował zwycięstwo w tradycyjny dla siebie sposób, czyli… pijąc piwo z buta.