MMA PLNajnowszeUFCUFC 221: Israel Adesanya udanie debiutuje w UFC. 12 walk, 12 skończeń! [WIDEO]

UFC 221: Israel Adesanya udanie debiutuje w UFC. 12 walk, 12 skończeń! [WIDEO]

Były świetnej klasy kickbokser, pretendent do pasa kategorii średniej GLORY Israel Adesanya (12-0) pozostaje wciąż niepokonany w zawodowej karierze. Rob Wilkinson (11-2) miał plan na walkę, aby wyłączyć świetne umiejętności stójkowe rywala, jednak ostatecznie dotrwał jedynie do drugiej rundy.

Adesanya starał się na początku rundy dobrze wyczuć dystans, jednak Australijczyk szybko sklinczował. Wilkinson próbował także sprowadzać walkę do parteru, jednak rywal szybko wracał na nogi. Na 2 minuty przed końcem rundy udało się w końcu rozerwać klincz. Wilkinson spróbował obalenia, jednak przeciwnik obronił to za pomocą przewrotu. Po raz kolejny walka wróciła do klinczu. Próby skontrolowania walki w parterze przez Australijczyka nie dawały powodzenia.

W drugiej rundzie Adesanya kontrolował już walkę w stójce. Mimo iż rywal wciąż próbował taktyki z pierwszej rundy, ostatecznie seria ciosów i uderzeń kolanami w wykonaniu Adesanyi zmusiła sędziego do przerwania pojedynku.

Nigeryjczyk wszystkie swoje 12 walk skończył przed czasem.