MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW Epic. Khalidov czy Adamek, kto wygra w Gliwicach?

Typowanie redakcyjne XTB KSW Epic. Khalidov czy Adamek, kto wygra w Gliwicach?

Zapraszamy na dwieście dziewięćdziesiątą czwartą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW Epic . Walka wieczoru to starcie legend polskich sportów walki. Poza tym czeka nas też 4-osobowy turniej i walki w przeróżnych formułach.

Typowanie redakcyjne KSW Epic
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Mamed Khalidov vs. Tomasz Adamek – walka bokserska

Oskar Wojewódka: Walka zagadka. Któż to wie, jak Mamed Khalidov poradzi sobie w nowej dyscyplinie albo jakiej formie jest 47-letni Tomasz Adamek?

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać… Nie ma to jednak większego sensu – podobnie jak faworyzowanie jednego z zawodników.

Oczywiście Mamed Khalidov jest bokserskim zerem przy Tomaszu Adamku, ale podobnie można było powiedzieć, kiedy Francis Ngannou szedł do boksu, by sprawdzić się na tle mistrza świata wagi ciężkiej. Wszyscy wiemy, jak się to skończyło.

Każdy o zdrowych zmysłach wie, że gdyby Adamek byłby 10 lat młodszy, to zmiótłby Czeczena z planszy. W Gliwicach do ringu wyjdzie jednak człowiek, który od sześciu lat nie boksował, nie był aktywnym sportowcem, w przeciwieństwie do Mameda Khalidova.

Co zatem może się wydarzyć w walce wieczoru KSW Epic? W swojej głowie widzę dwa scenariusze:

  1. Przewaga szybkości Khalidova będzie na tyle duża, że młodszy Mamed zdoła wypunktować Tomasza Adamka, orbitując po klatce, do której były mistrz świata nie jest przyzwyczajony.
  2. „Góral” znajdzie sposób na hasającego do lewej i prawej 43-latka, zamykając go na siatce, gdzie będzie mógł rozpuścić ręce.

W obu przypadkach obstawiam decyzje sędziowską. Ciężko wytypować, kto wygra, bo nie wiadomo, czego można się spodziewać po obu panach.

Jeśli już muszę wybrać między młotem a kowadłem, to nieznacznie stawiam na doświadczenie Tomasza Adamka. TYP: Tomasz Adamek przez decyzję.

Mamed Khalidov: Mateusz

Tomasz Adamek: Oskar, Bartosz, Jan, Maciej, Jakub, Arkadiusz, Hubert


Zwycięzca turnieju w wadze półciężkiej

Marcin Wójcik: Jan, Maciej, Bartosz, Oskar, Hubert, Mateusz

Rafał Haratyk: Jakub, Arkadiusz

Damian Piwowarczyk: 

Kleber Silva: 


Phil De Fries vs. Josh Barnett – Submission Fighting

Phil De Fries: Maciej, Jakub, Oskar, Hubert, Mateusz, Bartosz, Jan

Josh Barnett: Arkadiusz


 Michał Królik vs. Václav Sivák – Muay Thai w rękawicach do MMA

Michał Królik: Jan, Hubert

Václav Sivák: Jakub, Mateusz, Oskar, Arkadiusz, Bartosz, Maciej


Darko Stošić vs. Matheus Scheffel – MMA na zasadach PRIDE

Darko Stošić: Arkadiusz, Mateusz, Jan, Oskar, Hubert, Maciej, Bartosz, Jakub

Matheus Scheffel:


Rafał Haratyk vs. Marcin Wójcik  – półfinał turniej w wadze półciężkiej

Maciej Święch: KSW Epic polaryzuje fanów sztuk walki w naszym kraju. Jeśli spojrzymy w sekcje komentarzy pod materiałami promującymi tą imprezę, zobaczymy zarówno opinie pochlebne, jak i głosy krytyki kibiców nieprzekonanych walką Khalidov – Adamek, czy (tym bardziej) De Fries – Barnett. Moim zdaniem pomysł serii Epic jest bardzo dobry, wpisuje się w trend, którym w ostatnich latach podążają sporty walki, a pojedynek Khalidova z Adamkiem uważam za elektryzujące starcie mimo że obaj są już zdecydowanie po drugiej stronie sportowej rzeki. Nie o moich przemyśleniach ma być jednak ten tekst.

Podsumowując ten przydługi wstęp chciałem zauważyć, że tak jak cała gala ma wielu krytyków, tak ciężko znaleźć negatywne opinie na temat turnieju w kategorii półciężkiej. Szczególnie, jeśli chodzi o pojedynek Marcina Wójcika z Rafałem Haratykiem. Zdaniem wielu kibiców jest to walka dwóch najmocniejszych uczestników tego turnieju, a więc swego rodzaju przedwczesny finał. Obaj zawodnicy znajdują się na podobnych etapach karier – zbliżony wiek, doświadczenie, rekord, kariery zagraniczne.

Wójcik wrócił do KSW w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to kapitalnym podbródkowym znokautował Luisa Henrique da Silva. Był to zdecydowanie Marcin w wersji 2.0, podbudowany serią zwycięstw, w mojej opinii zdecydowanie lepiej nastawiony mentalnie do walki, niż podczas swojej pierwszej przygody z KSW.

Haratyk zadebiutował w największej polskiej organizacji dokładnie miesiąc wcześniej, nokautując zawsze twardego Ivana Erslana. Jeszcze na początku 2023 roku Rafał był bardzo bliski zdobycia pasa organizacji Ares, jednak zwycięstwo uciekło mu w ostatnich sekundach 5 rundy.

Na papierze mamy więc starcie absolutnej czołówki polskich półciężkich, obaj twardzi, obaj mocno bijący. Zarówno Haratyk jak i Wójcik prezentują wysokie umiejętności bokserskie i biorąc pod uwagę, że walka będzie trwała jedynie 2 rundy, to moim zdaniem będzie to właśnie starcie stójkowe. Wydaje mi się, że ten krótki dystans może premiować Wójcika, patrząc na to jak szybki i eksplozywny był w walce z Da Silvą. Nie widzę tutaj nokautu, ale wygraną na pełnym dystansie po mocnej bitce. Na papierze ciężko jest wskazać zwycięstwo, ale tak jak już wspominałem, moim zdaniem do klatki KSW wchodzi teraz Marcin Wójcik 2.0 z dużymi pokładami motywacji, chłodną głową i to jego wytypuję jako faworyta. Jeżeli zwycięzcy tego pojedynku uda się wyjść z klatki bez większych obrażeń, to typuję go jako zwycięzcę całego turnieju i nowego mistrza. TYP: Marcin Wójcik, Decyzja

Rafał Haratyk: Jakub, Arkadiusz

Marcin Wójcik: Maciej, Bartosz, Hubert, Mateusz, Oskar, Jan


Kleber Silva vs. Damian Piwowarczyk – półfinał turnieju w wadze półciężkiej

Jakub Hennig: Turniej, w którym na szali jest status czempiona Konfrontacji Sztuk Walki, jest dla mnie główną atrakcją wydarzenia KSW EPIC. Półfinał, w którym naprzeciw siebie staną Polak z Brazylijczykiem, zapowiada się naprawdę konkretnie. Obaj lubią kończyć swoich oponentów przed czasem i obaj stoją przed ogromną szansą. Kto ją wykorzysta?

Kleber Silva (22-11) wraca do klatki, będąc na fali dwóch zwycięstw. W rankingu dywizji półciężkiej KSW ulokowany jest na 5. pozycji. Jest doświadczonym zawodnikiem, który z pewnością będzie odpowiednio przygotowany na każdy potencjalnych scenariusz. “Orgulho” zdecydowanie dysponuje gorszymi warunkami fizycznymi (ponad 10cm wzrostu, oraz 8cm zasięgu) – zobaczymy jak poradzi sobie ze skracaniem dystansu.

Damian Piwowarczyk (7-2), który jest o 10 lat młodszy od Brazylijczyka, także powraca do oktagonu po dwóch zwycięstwach. Sklasyfikowany jest w rankingu na 6. miejscu. Ostatnio furorę w sieci zrobił fragment jego media treningu, w którym wyprowadził latające kolano na wysokość, której by się nie powstydził Johnny Walker. Jak odkrycie roku 2021 sobie poradzi?

Bukmacherzy stawiają “Damsyna” w roli faworyta tego pojedynku, chociaż jako wygranego turnieju widzą kogoś z drugiej pary półfinałowej. Wróćmy jednak do konfrontacji polsko – brazylijskiej. Ich walka odbędzie się na dystansie tylko dwóch rund po 5 minut. Uważam, że to starcie zakończy się szybciej. Widzę w to następujący sposób – Damian rusza w połowie drugiej z rundy z nawałnicą ciosów na bezradnego Brazola, po których wygrywa przez techniczny nokaut. TYP: Damian Piwowarczyk, TKO w drugiej rundzie

Kleber Silva: Maciej, Arkadiusz, Oskar

Damian Piwowarczyk: Jakub, Hubet, Mateusz, Jan, Bartosz


Ivan Erslan vs. Bohdan Gnidko 

Ivan Erslan: Hubert, Jakub, Maciej

Bohdan Gnidko: Mateusz, Bartosz, Arkadiusz, Jan, Oskar


Konrad Rusiński vs. Muslim Tulshaev – MMA na zasadach legendarnych gal PRIDE (wszystkie chwyty dozwolone)

Konrad Rusiński: Jan, Bartosz, Jakub, Oskar, Mateusz, Hubert, Arkadiusz, Maciej

Muslim Tulshaev: 


Piotr Kacprzak vs. Adam Brysz – MMA w kimonach

Piotr Kacprzak: Maciej, Oskar, Hubert, Arkadiusz, Jakub, Mateusz, Bartosz, Jan

Adam Brysz:


Pojedynki gali XTB KSW Epic można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis