MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW 93. Kto wygra w Paryżu?

Typowanie redakcyjne XTB KSW 93. Kto wygra w Paryżu?

Zapraszamy na dwieście dziewięćdziesiątą siódmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 93, która odbędzie się w Paryżu. Pierwszą galę największej polskiej organizacji we Francji zwieńczy unifikacyjny pojedynek w kategorii lekkiej.

Typowanie redakcyjne KSW 93
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Salahdine Parnasse vs. Valeriu Mircea

Jakub Hennig: Main event paryskiej gali KSW wygląda naprawdę nieźle. Wielu fanów liczyło na coś spektakularnego, ponoć w grze był Alvarez czy Kleber, natomiast ja jestem usatysfakcjonowany takim obrotem spraw. Salahdine czy Valeriu?

Valeriu Mircea (30-8-1) wraca do klatki już po dwóch miesiącach. Licząc odpoczynek oraz proces zbijania wagi można stwierdzić, że trenował około 4 tygodnie. Czy to jest wystarczający okres na Francuza? Nie wiem, choć się domyślam. “The Solitary Wolf” z pewnością stanie przed najcięższym wyzwaniem w swoim życiu. Pytanie czy wyjdzie z tej konfrontacji z tarczą czy na tarczy?

Salahdine Parnasse (18-2) jest największą gwiazdą KSW. Co więcej, jest to jego ostatnia walka w kontrakcie, który między innymi według mnie – nie zostanie przedłużony. Czy czeka nas odejście z przytupem? Reprezentanta “Atch Academy” ostatnio widzieliśmy w akcji w grudniu, gdzie przegrał z Adrianem Bartosińskim walkę o pas dywizji półśredniej. Pokazał wówczas swoją niebywałą siłę, którą wielu stawia właśnie jako atut jego rywala z Mołdawii.

W oczach bukmacherów to Francuz jest faworytem. Co prawda obaj fighterzy są kompletni i są najwyższą klasą, natomiast to właśnie Salahdine pokonuje swoich rywali w sposób bardziej przekonujący. Mam na myśli to, że walka Mircea vs. Szymański była naprawdę bliska, a przebieg walki Valeriu z Leonem Brichtą doskonale pamiętamy. Uważam, że to Francuz wygra to starcie, głównie dzięki lepszej kondycji. TYP: Salahdine Parnasse, 4 runda, TKO

Salahdine Parnasse: Jakub, Bartosz, Mateusz, Oskar, Hubert, Szymon

Valeriu Mircea: Maciej, Arkadiusz


Marian Ziółkowski vs. Wilson Varela

Oskar Wojewódka: Intrygujące zestawienie. Pomimo iż Marian Ziółkowski miał bardzo długi rozbrat z klatką, to w moich oczach ciągle jest faworytem.

Wilson Varela jest bardzo niebezpiecznym zawodnikiem, na którego cały czas trzeba uważać. Z pewnością – szczególnie na początku pojedynku – może zaskoczyć Mariana Ziółkowskiego, kiedy ten będzie próbował zrzucić rdzę.

Jednak głęboko wierzę, iż „Golden Boy” zdoła rozczytać grę Francuza. Ziółkowski jest klatkowym geniuszem. Świetnie trzyma dystans, co będzie sporym utrudnieniem dla Wilsona Vareli.

Podsumowując. Stawiam na zwycięstwo Mariana Ziółkowskiego przez TKO w 3. rundzie. TYP: Marian Ziółkowski przez TKO w 3. rundzie.

Marian Ziółkowski: Oskar, Bartosz, Szymon, Hubert, Mateusz, Arkadiusz

Wilson Varela: Jakub, Maciej


Artur Szczepaniak vs. Madars Fleminas

Bartosz Cieśla: Pojedynek dwóch zawodników sklasyfikowanych w czołówce rankingu kategorii półśredniej. Starcie zapowiada się dość ciekawie, ale trzeba przyznać, że ma zdecydowanego faworyta.

Obydwaj zawodnicy znakomici radzą sobie w stójce i w tej płaszczyźnie moglibyśmy być świadkami niezłych fajerwerków. Tu Łotysz będzie zdecydowanie najgroźniejszy i wchodzenie w nim w wymiany może stanowić spore niebezpieczeństwo dla Polaka.

Szczepaniak jest zawodnikiem zdecydowanie bardziej kompletnym. Świetnie radzi sobie zarówno w stójce jak i parterze. W ostatniej walce Fleminasa Andrzej Grzebyk obnażył zaś jego braki w zapasach i grapplingu. To może być również wskazówka dla Szczepaniaka.

Trenujący w Belgii Polak wygrał jak dotąd trzy z czterech walk dla KSW. Musiał uznać wyższość jedynie wyższość Adriana Bartosińskiego w pojedynku mistrzowskim. Zdążył się już jednak nieco odkuć wygrywając przed czasem z Henrym Fadipe. Uważam, że i tym razem uda mu się sięgnąć po zwycięstwo i nie wykluczam, że podobnie jak w większości swoich walk uczyni to przed czasem. TYP: Artur Szczepaniak przez TKO w 2. rundzie

Artur Szczepaniak: Bartosz, Hubert, Jakub, Mateusz, Szymon, Maciej, Arkadiusz, Oskar

Madars Fleminas: 


Michal Martínek vs. Prince Aounallah

Michal Martínek: Oskar, Arkadiusz, Hubert, Maciej, Jakub, Szymon Bartosz

Prince Aounallah: Mateusz


Laïd Zerhouni vs. Boubacar Niakaté

Laïd Zerhouni: Oskar, Arkadiusz, Maciej, Jakub, Hubert, Bartosz

Boubacar Niakaté: Mateusz, Szymon


Francisco Barrio vs. Aymard Guih

Francisco Barrio: Maciej, Szymon, Oskar, Bartosz, Mateusz, Jakub

Aymard Guih: Arkadiusz, Hubert


Alfan Rocher-Labes vs. Kenji Bortoluzzi 

Alfan Rocher-Labes: Maciej, Oskar, Bartosz, Mateusz, Jakub

Kenji Bortoluzzi: Hubert, Arkadiusz, Szymon


El Hadji Ndiaye vs. Nicolae Bivol 

El Hadji Ndiaye: Maciej, Arkadiusz, Mateusz, Jakub

Nicolae Bivol: Oskar, Bartosz, Szymon, Hubert


Sandra Succar vs. Flore Hani 

Sandra Succar: Maciej, Szymon, Hubert, Oskar, Bartosz, Mateusz, Jakub

Flore Hani: Arkadiusz


Pojedynki gali XTB KSW 93 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis