MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW 92. Wikłacz czy Jojua, Kuberski czy Materla?

Typowanie redakcyjne XTB KSW 92. Wikłacz czy Jojua, Kuberski czy Materla?

Zapraszamy na dwieście dziewięćdziesiątą szóstą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim. Galę zwieńczy starcie o pas wagi koguciej.

Typowanie redakcyjne KSW 92
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Jakub Wikłacz vs. Zuriko Jojua 

Jakub Hennig: Zwieńczeniem gali KSW w Gorzowie będzie pojedynek, na którego szali jest pas mistrzowski kategorii koguciej. Tym razem nie będziemy obserwatorami pojedynku Wikłacz vs. Przybysz, lecz Wikłacz vs. Jojua. Do tej walki pierwotnie miało dojść w czerwcu zeszłego roku, jednakże Gruzinowi przytrafiła się kontuzja, a w związku z tym owo starcie zostało odwołane.

Zuriko Jojua (9-1) pod szyldem KSW walczył dotychczas dwukrotnie. Ostatnią porażkę zaznał z rąk Alkhasa Dzueva (4-2), a miało to miejsce w 2017-stym roku. “Zura” do oktagonu powraca po ponad rocznej przerwie. Ostatnio wygrał na pełnym dystansie z Antunem Račiciem.

Jakub Wikłacz (14-3-2) po raz kolejny staje do obrony tytułu. O ostatniej jego walce (z Przybyszem oczywiście) mówi się po dziś dzień. Nie liczy się w tym przypadku jednak przeszłość, a przyszłość. “Masa” idzie po swoje i niszczy wszystko co napotka.

Według bukmacherów to czempion jest faworytem w tej konfrontacji i chyba nie ma co się temu dziwić. Kuba nieustanie progresuje i za każdym razem zachwyca nasze oczy. Uważam, że jego warunki fizyczne uniemożliwią podjęcie Gruzinowi równej walki. TYP: Jakub Wikłacz, TKO w drugiej rundzie.

Jakub Wikłacz: Jakub, Mateusz, Hubert, Bartosz, Arkadiusz, Oskar, Maciej

Zuriko Jojua: 


Piotr Kuberski vs. Michał Materla 

Oskar Wojewódka: Choć Michał Materla jest zdecydowanie największym underdogiem na KSW 92, tak „Cipao” już kilkukrotnie udowodnił, że trzeba się z nim liczyć. Jak pokazały ostatnie starcia reprezentanta szczecińskich Berserkerów – Materla starzeje się niczym dobre wino.

Zwykło mówić się, że jesteś tak dobry jak twoja ostatnia walka. Cóż, Michał Materla zaprezentował się całkiem nieźle na tle mistrza kategorii średniej.

Jest jedno „ale”. Paweł Pawlak nie walczy tak jak Piotr Kuberski. Styl robi walkę. „Qbear” cały czas idzie do przodu, wywiera presję, dąży do konfrontacji.

W pewnym sensie jest to broń obosieczna, bo doświadczony Materla może szukać okazji do kontry – tak jak zrobił to w pojedynku z Radosławem Paczuskim.

Ja przewiduję jednak, że Kuberski w pewnym momencie zdoła przełamać „Cipao”, kończąc walkę przed czasem. Michał Materla nie wytrzyma bombardowania Piotra Kuberskiego i będzie musiał uznać wyższość rywala. TYP: Piotr Kuberski przez KO/TKO w 3. rundzie

Piotr Kuberski: Oskar, Arkadiusz, Bartosz, Maciej, Mateusz, Jakub 

Michał Materla: Hubert


Daniel Rutkowski vs. Julio Cesar Neves Jr.

Maciej Święch: Walka – niewiadoma. Ważny pojedynek dla Rutka, który musi wrócić na zwycięskie tory, jeśli chce realnie powrócić do gry o pas. Rywal, cóż, rekord łudząco przypomina bilanse polskich bokserów z gal knockoutu. Czy tu także możemy się spodziewać potknięcia na pierwszym, poważnym wyzwaniu? Sądzę że tak. Jeżeli Daniel będzie robił swoje, skupi się na mądrej pracy zapaśniczej, kontroli i rozbijaniu w parterze, to powinien na spokojnie wypunktować Nevesa. Brazylijczyk jest niewiadomą, ale fakt że unikał do tej pory poważnych wyzwań, świadczy jakoś o jego umiejętnościach. Jedyne o co się obawiam to fakt, że stójka Rutka bywa dziurawa. Neves dysponuje dobrymi jak na kategorię piórkową warunkami fizycznymi i nie można wykluczyć, że uda mu się trafić Polaka. Mimo to jednak, Daniel to nie jest zawodnik, który padnie po jednym ciosie, więc ewentualne podłączenie musiałoby być ponowione jakąś kanonadą ciosów. Czy taka możliwość istnieje? – pewnie tak. Czy jest prawdopodobna? – moim zdaniem nie. Sądzę, że będziemy świadkami 15 minut dominacji zapaśniczej i zwycięstwa Daniela Rutkowskiego na pełnym dystansie. TYP: Daniel Rutkowski, decyzja

Daniel Rutkowski: Maciej, Mateusz, Bartosz, Oskar, Hubert, Arkadiusz Jakub

Julio Cesar Neves Jr.: 


Kamil Szkaradek vs. Miljan Zdravković 

Kamil Szkaradek: Hubert, Arkadiusz, Maciej, Jakub, Oskar, Bartosz, Mateusz

Miljan Zdravković: 


Maciej Jewtuszko vs. Marius Žaromskis

Maciej Jewtuszko: Mateusz, Hubert, Maciej, Arkadiusz, Jakub

Marius Žaromskis: Bartosz, Oskar


Wiktor Zalewski vs. Adrian Zieliński

Wiktor Zalewski: Hubert, Oskar, Bartosz, Maciej, Arkadiusz

Adrian Zieliński: Jakub, Mateusz


Tomasz Jakubiec vs. Wojciech Janusz

Tomasz Jakubiec: Arkadiusz, Bartosz, Maciej, Oskar, Mateusz, Jakub, Hubert

Wojciech Janusz: 


Oskar Szczepaniak vs. Michał Gniady 

Oskar Szczepaniak: Mateusz, Oskar, Maciej, Jakub, Arkadiusz, Bartosz

Michał Gniady: Hubert


David Hošek vs. Damian Mieczkowski

David Hošek: Mateusz, Arkadiusz

Damian Mieczkowski: Jakub, Bartosz, Maciej Oskar, Mateusz


Pojedynki gali XTB KSW 92 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis