MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW 90. Sprawdź jak typujemy walki Wrzoska, Fabińskiego czy Stasiaka

Typowanie redakcyjne XTB KSW 90. Sprawdź jak typujemy walki Wrzoska, Fabińskiego czy Stasiaka

Zapraszamy na dwieście osiemdziesiątą dziewiątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 90. Pierwsza gala największej polskiej organizacji MMA odbędzie się na warszawskim Torwarze. Czeka nas kilka ciekawych pojedynków czy też dość ciekawy debiut.

Typowanie redakcyjne XTB KSW 90

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Arkadiusz Wrzosek vs. Ivan Vitasović 

Jakub Hennig: Main event – Wrzosek vs. Vitasović – fajerwerki gwarantowane! KSW 90 zostanie zwieńczone bojem, który według mnie uzyska status walki wieczoru. Dwie rozpędzone lokomotywy staną sprzęgiem w sprzęg, ktoś zostanie wykolejony!

Arkadiusz Wrzosek (3-0) ostatnio w oktagonie był widziany podczas gali XTB Colosseum 2. Wygrał wówczas, bez większych problemów, z Bogdanem Stoicą. Kolejna gala w Warszawie wiąże się naturalnie z kolejnym występem “Hightower’a”. Nasz wyśmienity polski kick-boxer z pewnością będzie miał za sobą poparcie całej publiki zgromadzonej we warszawskim Torwarze, co tylko zintensyfikuje nasze emocje!

Ivan Vitasović (12-5-1) z kolei skonfrontuje się z drugim Polakiem z rzędu choć jest to jego debiut pod szyldem KSW. Ostatnio pokonał Michała Andryszaka w federacji FNC (Fight Nation Championship), w której z resztą dzierżył pas mistrzowski. Pomimo tego, że Chorwat zdaje sobie sprawę z pierwszorzędnej stójki Arka, twierdzi, że w każdej płaszczyźnie jest w stanie skończyć Polaka, a co więcej – liczy na szybki nokaut.

Który z panów opuści klatkę z tarczą, a który na tarczy? Myślę, że starcie odbędzie się na całym dystansie, a przebieg walki będzie…krwawy. W stójce oczywiście będzie dominował Polak. Natomiast Ivan raz po raz będzie obalać Arkadiusza i konsekwentnie go obijał. Liczę na wyniszczają wojnę, pełną ambicji oraz niezłomności i życzyłbym sobie i wam, żeby to ręka naszego rodaka została uniesiona ku górze, jednakże uważam, że to Ivan okaże się bardzo groźny i to on odniesie tryumf w tym starciu. Bukmacherzy stawiają Wrzoska w roli delikatnego faworyta tego pojedynku, co tylko kusi spróbować szczęścia z Chorwatem… TYP: Ivan Vitasović, niejednogłośna decyzja

Arkadiusz Wrzosek: Bartosz, Jan, Mateusz, Oskar, Maciej, Hubert

Ivan Vitasović: Jakub, Arkadiusz


Bartosz Fabiński vs. Laïd Zerhouni 

Oskar Wojewódka: Sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana. Laid Zerhouni to solidny zawodnik, całkiem wszechstronny, ale odstaje poziomem – szczególnie w aspekcie zapaśniczym – od Bartosza Fabińskiego.

Fakt. Mistrz Hexagone MMA potrafi wyczarować poddanie, będąc na plecach. Ciężko mi jednak uwierzyć, że tak doświadczony wilk jak Fabiński da złapać się w pułapkę młodszego rywala.

Spodziewam się nudnej, pełnej zapasów i kontroli walki, czyli takiej, w której idealnie odnajduje się były zawodnik UFC. To też na jego zwycięstwo stawiam. Raczej decyzją, choć brew mi nie drgnie, jeśli Polak zdoła wykończyć robotę wcześniej. TYP: Bartosz Fabiński przez decyzję.

Bartosz Fabiński: Oskar, Maciej, Arkadiusz, Jan, Mateusz, Hubert, Jakub, Bartosz

Laïd Zerhouni: 


Damian Stasiak vs. Adam Soldaev 

Maciej Święch: Osobiście mam pewien sentyment do wszystkich polskich zawodników, którzy mieli okazję toczyć boje pod szyldem UFC. Nie inaczej jest z Damianem Stasiakiem, za którego szczególnie trzymam kciuki w KSW. Jak na razie przygoda ta ma górki i dołki. Na początek bardzo bliska walka z dominującym wówczas Antunem Racicem, następnie dwa pewne zwycięstwa przez poddanie, porażka z bardzo mocnym Lom-Ali Eskievem i kolejna przegrana po bardzo bliskim starciu, tym razem z Robertem Ruchałą. W ostatnim boju Damian odbił się, zwycieżając w świetnym stylu z Pascalem Hintzenem.
W sobotę, na jego drodze stanie wymagający Adam Soldaev. Mocno bijący reprezentant WCA, wszedł do KSW z drzwiami, potężnie nokautując wspomnianego wcześniej Hintzena. W kolejnej walce wypunktował na pełnym dystansie Oleksija Polischuka, z kolej w czerwcu na narodowym musiał zdecydowanie uznać wyższość zapaśniczą Daniela Rutkowskiego. To starcie miało pokazać na jakim, tak naprawdę poziomie, jest pompowany przez wielu prospekt. Pojawiały się bowiem głosy, że (do walki na narodowym) Soldaev nie przeszedł jeszcze poważnego sprawdzianu.

Przechodząc do walki, po stronie Stasiaka, zdecydowanie większe doświadczenie na wysokim poziomie. Sądzę, że to Damian będzie narzucać tempo tego pojedynku. Biorąc pod uwagę, że kardio nigdy nie było mocną stroną Adama, widzę spore prawdopodobieństwo, że podopieczny trenera Pepłowskiego, będzie chciał na początku zmęczyć swojego przeciwnika, a następnie spokojnie wypunktować, lub poszukać poddania. Jeżeli chodzi o wygraną Soldaeva, szansę na to widzę w jego mocnym ciosie, którym znokautował min. Hintzena. Na to bez wątpienia będzie musiał uważać Stasiak.
Podsumowując, czeka nas bardzo ciekawe starcie, przede wszytskim w jego pierwszej fazie, gdzie Soldaev powinien próbować ustrzelić swojego rywala. Sądzę jednak, że wygram Damian Stasiak, na pełnym dystansie. TYP: Stasiak Decyzja

Damian Stasiak: Hubert, Arkadiusz, Oskar, Mateusz, Maciej, Bartosz, Jan

Adam Soldaev: Jakub


Ramzan Jembiev vs. Isai Ramos 

Ramzan Jembiev: Bartosz, Oskar, Hubert, Jakub, Maciej, Mateusz, Jan, Arkadiusz

Isai Ramos: 


Werlleson Martins vs. Oleksii Polishchuk

Werlleson Martins: Maciej, Bartosz, Jakub, Oskar

Oleksii Polishchuk: Jan, Arkadiusz, Hubert, Mateusz


Alexandra Toncheva vs. Ewelina Woźniak

Alexandra Toncheva: 

Ewelina Woźniak: Jan, Bartosz, Maciej, Hubert, Arkadiusz, Jakub, Oskar, Mateusz


Islam Djabrailov vs. Alfan Rocher-Labes 

Islam Djabrailov: Jan

Alfan Rocher-Labes: Oskar, Hubert, Maciej, Bartosz, Jakub, Arkadiusz, Mateusz


Marek Samociuk vs. Oļegs Jemeļjanovs

Marek Samociuk: Mateusz, Maciej, Arkadiusz, Jan

Oļegs Jemeļjanovs: Hubert, Bartosz, Oskar, Jakub


Hugo Deux vs. Gino Van Steenis 

Hugo Deux: Bartosz, Jan, Mateusz, Maciej, Oskar

Gino Van Steenis: Arkadiusz, Hubert, Jakub


Szymon Karolczyk vs. Artur Krawczyk

Szymon Karolczyk: Arkadiusz, Jakub, Bartosz, Oskar, Mateusz

Artur Krawczyk: Jan, Maciej, Hubert


Pojedynki gali XTB KSW 89 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis