MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne UFC 297. Strickland czy Du Plessis? Kto z mistrzem po gali w Toronto?

Typowanie redakcyjne UFC 297. Strickland czy Du Plessis? Kto z mistrzem po gali w Toronto?

Zapraszamy na dwieście dziewięćdziesiątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 297 w Toronto. W rozpisce znalazły się dwie walki mistrzowskie i kilka innych ciekawych pojedynków.

Typowanie redakcyjne UFC 297
Foto: UFC

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Sean Strickland vs. Dricus Du Plessis 

Hubert Pawlik: Walka wieczoru. Były mistrz KSW znajduje się obecnie na fali ośmiu wygranych, a ostatnią porażkę poniósł w październiku 2018, kiedy poległ z… Roberto Soldiciem. Od tamtej pory nie dość, że wywalczył sobie angaż w UFC, to spisuje się w nim wręcz bezbłędnie. I choć można było się przyczepić do jakości jego poprzednich rywali, to zwycięstwo z Robertem Whittakerem dało mu bardzo mocną pozycję w największej organizacji na świecie. Pierwotnie miał się zmierzyć z Adesanyą, ale nie był w stanie przygotować się na wrześniową galę, tym samym pojedynek wziął Strickland i zaskoczył cały świat.

Jakie będą mocne strony Afrykanera w starciu z mistrzem? Wydaje się, że w stójce nie powinien ryzykować z nim wymian, zwłaszcza że ostatnio Strickland kompletnie zdominował Adesanyę. Du Plessis powinien mieć za to sporą przewagę zarówno w zapasach, jak i parterze. W rekordzie posiada przecież aż 10 poddań, co pokazuje jak solidnym jest grapplerem.

Strickland, mimo że od dłuższego czasu znajdował się w topie UFC, to dość niespodziewanie został mistrzem. Pod koniec grudnia 2022 roku miał dwie porażki z rzędu, dlatego mało kto się spodziewał, że 13 miesięcy później będzie dzierżył pas wagi średniej. Jego zwycięstwo z jednym z najlepszych zawodników w historii tej kategorii udowodniło jednak, że ma ogromne umiejętności, a patrząc na jego obecną formę, widać że cały czas zalicza progres.

Mimo to uważam – tak samo jak Israel Adesanya – że najważniejszy w tym starciu okaże się grappling. Strickland nie przegrał jeszcze nigdy przez poddanie, ale… kiedyś zawsze musi być ten pierwszy raz. I tak właśnie przewiduję zakończenie tego pojedynku. TYP: Du Plessis, poddanie 2 runda

Sean Strickland: Jakub, Oskar

Dricus Du Plessis: Hubert, Jan, Bartosz, Mateusz, Arkadiusz, Maciej


Raquel Pennington vs. Mayra Bueno Silva

Raquel Pennington: Jakub

Mayra Bueno Silva: Bartosz, Oskar, Maciej, Mateusz, Arkadiusz, Jan, Hubert


Neil Magny vs. Mike Malott 

Neil Magny: Maciej, Jakub, Mateusz, Hubert

Mike Malott: Jan, Arkadiusz, Oskar, Bartosz


Chris Curtis vs. Marc-Andre Barriault

Chris Curtis: Arkadiusz, Hubert Bartosz, Oskar, Maciej, Mateusz, Jakub, Jan

Marc-Andre Barriault: 


Arnold Allen vs. Movsar Evloev 

Arnold Allen: Mateusz, Jan, Oskar, Jakub, Bartosz

Movsar Evloev: Hubert, Maciej, Arkadiusz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis