MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne KSW 94. Bartosiński czy Michaliszyn? Wrzosek czy Szpilka? Ruchała czy Kaczmarczyk?

Typowanie redakcyjne KSW 94. Bartosiński czy Michaliszyn? Wrzosek czy Szpilka? Ruchała czy Kaczmarczyk?

Zapraszamy na trzysetną edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 94, która odbędzie się w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Podczas gali zobaczymy dwa pojedynki mistrzowskie i starcie gwiazd polskich sportów walki.

Typowanie redakcyjne KSW 94
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Adrian Bartosiński vs. Igor Michaliszyn 

Oskar Wojewódka: Walka wieczoru KSW 94 zapowiada się niezwykle interesująco.

Na ostatnią chwilę z pojedynku wypadł Andrzej Grzebyk, a jego miejsce zajął Igor Michaliszyn.

To właśnie 28-latek skrzyżuje rękawice z Adrianem Bartosińskim. Czy Igor zdoła zaskoczyć aktualnego mistrza?

Z pewnością ma narzędzia, żeby to zrobić, jednak nigdy nie mierzył się z zawodnikiem pokroju „Bartosa”.

Na jego korzyść przemawia fakt, że nie ma w tym starciu nic do stracenia – może jedynie zyskać.

Wydaje mi się, że Igor postawi solidny opór w początkowej fazie walki, natomiast później odpadnie z sił, oddając pole Bartosińskiemu.

W skrócie: mistrzowskie doświadczenie „Bartosa” przeważy. TYP: Adrian Bartosiński przez TKO w 4. rundzie

Adrian Bartosiński: Oskar, Mateusz, Jakub, Bartosz, Maciej

Igor Michaliszyn: 


Arkadiusz Wrzosek vs. Artur Szpilka

Jakub Hennig: Najbardziej medialny pojedynek gali. Starcie potężnych zawodników, zarówno pod względem umiejętności stójkowych, jak i wagi. “Szpila” w walce z “Hightowerem” jest skreślany przez wiele osób, zaskoczy?

Arkadiusz Wrzosek (4-0) powraca do oktagonu KSW po fenomenalnym zwycięstwie z notowanym na 9. pozycji w rankingu wagi ciężkiej KSW, Ivanem Vitasoviciem. Reprezentant “Uniq Fight Club” wywodzi się naturalnie z kick-boxingu oraz Muay Thai. W związku z tym wiele osób stawia właśnie go, jako faworyta. Czy atomowe kopnięcia oraz ciut dłuższy staż treningowy MMA zaowocują wygraną?

Artur Szpilka (3-0) z kolei powraca do oktagonu po zadziwiającym boju z Mariuszem Pudzianowskim na gali XTB Colosseum 2. Swego czasu był jednym z topowych pięściarzy świata i to właśnie jego mocarne uderzenia mają być gwarantem sukcesu. Nadmienię, że Jan Błachowicz ostatnio mówił, że “Szpila” jest jednym z zawodników, który bije najmocniej.

Różnica zasięgu to 17 cm na korzyść Arka. Co więcej Wrzosek już zapowiedział, że na Ergo Arenie ma zasiąść około tysiąca jego kibiców. Są to z pewnością argumenty, które stawiają Arka w roli faworyta. Jednakże uważam, że Artur ma przygotowane kontry pięściarskie na kopnięcia Arka. Znak zapytania należy postawić w przypadku gry zapaśniczo-parterowej, bowiem to może być loteria. Moim zdaniem Artur wejdzie w pół dystans i ustrzeli Arka ku zawodzie większości kibiców. TYP: Artur Szpilka, KO w drugiej rundzie

Arkadiusz Wrzosek: Bartosz, Oskar

Artur Szpilka: Jakub, Maciej, Mateusz


Robert Ruchała vs. Patryk Kaczmarczyk 

Maciej Święch: Obaj twierdzą, że są zupełnie innymi zawodnikami niż w 2021 roku, kiedy zmierzyli się po raz pierwszy. Obaj mają za sobą wyjazdy do Stanów i treningi w najlepszych klubach na świecie. Jeden jest po porażce, drugi po głośnym i trzeba przyznać, że dość zaskakującym zwycięstwie. Walka w moich oczach, typowe 50 na 50. Patryk jest w ewidentnym gazie, w ostatniej walce z Danielem Rutkowskim pokazał świetną, eksplozywną stójkę i nie dał się zdominować zapaśniczo tak jak bywało to z poprzednimi rywalami Rutka. Po stronie Roberta w tej walce może być aspekt kondycyjny, jeżeli walka wejdzie do rund mistrzowskich to oczekiwałbym, że będzie się tam zarysowywać wyraźniejsza przewaga reprezentanta Nowego Sącza. Sądzę jednak, że szczególnie w trzech pierwszych rundach Patryk może być niebezpieczny. Nie zdziwię się jeśli uda mu się skrócić dystans i położy Ruchałę, na przykład mocnym kolanem, po czym dokończy dzieła zniszczenia w parterze. Taki wynik tej walki obstawię, jednak bardzo prawdopodobne jest też dla mnie zwycięstwo Roberta na pełnym dystansie. Szczerze mówiąc nie polecam umieszczać tego pojedynku na swoim kuponie, bo w mojej opinii jest bardzo bliski i są na karcie dużo pewniejsze zestawienia. TYP: Kaczmarczyk przez TKO Runda 3

Robert Ruchała: Jakub, Oskar, Bartosz

Patryk Kaczmarczyk: Maciej, Mateusz


Ahmed Vila vs. Kacper Formela

Jakub Hennig: Zakontraktowanie Kacpra Formeli w szeregach KSW rozniosło się szerokim echem. Były już mistrz organizacji FEN zmierzy się z Ahmedem Vilą, który aktualnie plasuje się na 7. pozycji rankingu dywizji piórkowej Konfrontacji Sztuk Walki.

Kacper Formela (17-4) jest na fali ośmiu zwycięstw z rzędu, a KSW jest kolejnym etapem w jego karierze. “Polish Machida” ostatnio spędził 6 tygodni w Tajlandii, gdzie rzetelnie przygotowywał się do sobotniego starcia. Podkreślał, że musi uważać na siłę swojego rywala, także na potencjalny “lucky punch”. Kacper z pewnością dysponuje lepszą stójką i to właśnie ma być jego kluczem do zwycięstwa w zbliżającym się pojedynku.

Ahmed Vila (12-4-1) w KSW zadebiutował pod koniec zeszłego roku. Podczas gali KSW 89 wygrał z Łukaszem Charzewskim, który z kolei pokonał Formelę 4 lata temu. Bośniaka charakteryzuje tężyzna fizyczna. W momencie, w którym obali Polaka…Kacper może mieć nie lada orzech do zgryzienia.

Zdecydowanym faworytem w tej konfrontacji zarówno według bukmacherów, jak i w opinii kibiców, jest Kacper Formela. Uważam, że ta walka potoczy się po myśli zawodnika z pomorza, który ostatnio powiedział – “znokautuję go, zanim mnie obali”. TYP: Kacper Formela TKO, pierwsza runda

Ahmed Vila: Maciej

Kacper Formela: Jakub, Oskar, Bartosz, Mateusz


 Michał Michalski vs. Bartosz Leśko

Michał Michalski: Maciej

Bartosz Leśko: Bartosz, Mateusz, Oskar, Jakub


Ricardo Prasel vs. Štefan Vojčák 

Ricardo Prasel: Mateusz

Štefan Vojčák: Jakub, Oskar, Maciej, Bartosz


Daniel Tărchilă vs. Dawid Kareta

Daniel Tărchilă: Maciej, Mateusz, Oskar, Bartosz, Jakub

Dawid Kareta: 


 Filip Stawowy vs. Ivan Vitasović

Filip Stawowy: Bartosz, Mateusz, Oskar, Maciej

Ivan Vitasović: Jakub


Adrianna Kreft vs. Mafalda Carmona

Adrianna Kreft: Mateusz, Bartosz. Maciej, Oskar, Jakub

Mafalda Carmona: 


Patryk Tołkaczewski vs. Michał Turyński

Patryk Tołkaczewski: Mateusz, Jakub

Michał Turyński: Bartosz, Oskar, Maciej


Pojedynki gali XTB KSW 94 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis