MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne FAME 20. Kto wygra turniej? Boxdel czy Don Kasjo? Pasternak czy Parke?

Typowanie redakcyjne FAME 20. Kto wygra turniej? Boxdel czy Don Kasjo? Pasternak czy Parke?

Zapraszamy na dwieście dziewięćdziesiątą pierwszą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali FAME 20, która już w sobotę odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Typowanie redakcyjne FAME 20

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Turniej K-1 – zwycięzca:

Adrian “Polak” Polański: Arkadiusz

Amadeusz “Ferrari” Roślik: Bartosz, Oskar

Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka: Mateusz

Dawid Malczyński: Jakub

Arkadiusz Tańcula:

Jose “Josef Bratan” Simao:

Krystian “Krycha” Wilczak:

Filip “Filipek” Marcinek:


Amadeusz “Ferrari” Roślik vs. Krystian “Krycha” Wilczak – ćwierćfinał turnieju K-1

Jakub Hennig: Przygotowany “Krycha” czy eksplozywny “Ferrari”? Kto zwycięży i przejdzie do kolejnej fazy turnieju?

Ogromnym faworytem tej konfrontacji jest Amadeusz Roślik. Musimy jednak pamiętać o tym, że Krystian Wilczak dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi, a w dodatku przygotował się prawdopodobnie w sposób najrzetelniejszy spośród wszystkich uczestników. Jak to się potoczy? Uważam, że były uczestnik programu “Ex na plaży” utrzyma walkę w dystansie i wygra z Amadim poprzez decyzję sędziowską sprawiając ogromną niespodziankę. TYP: Krystian Wilczak, jednogłośna decyzja

Amadeusz “Ferrari” Roślik: Maciej, Mateusz, Bartosz, Oskar, Arkadiusz

Krystian “Krycha” Wilczak: Jakub


Arkadiusz Tańcula vs. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – ćwierćfinał turnieju K-1

Jakub Hennig: Obaj prawdopodobnie nie czują się najlepiej w związku z ostatnimi wydarzeniami… Może to okaże się jeszcze większą motywacją? Arkadiusz Tańcula vs. Maksymilian Wiewiórka, to brzmi naprawdę dobrze!

Obaj są bardzo pewni siebie. Obaj chcą się zmierzyć w półfinale z “Ferrarim” (po jego ewentualnej wygranej z “Krychą”). Natomiast obaj dalej nie przejdą. “Wiewiór” będzie nieustannie wywierał presję prostymi, czym zmusi Arka do defensywy. Arek na wstecznym prawdopodobnie będzie szukał silniejszego uderzenia, bądź da się stłamsić. Faworyzowany w tym pojedynku jest double-champ federacji i moim zdaniem to on przejdzie do kolejnej fazy turnieju. TYP: Maksymilian Wiewiórka, jednogłośna decyzja.

Arkadiusz Tańcula: 

Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka: Jakub, Bartosz, Oskar, Arkadiusz, Maciej, Oskar


Filip “Filipek” Marcinek vs. Dawid Malczyński – ćwierćfinał turnieju K-1

Jakub Hennig: Największa dysproporcja warunków fizycznych w stawce skonfrontuje się już w ćwierćfinale. Dobrzy koledzy – Dawid Malczyński oraz “Filipek” staną się na chwilę wrogami i staną w szranki o awans do półfinału.

Filip Marcinek jest dużym underdogiem, który będzie musiał zawsze skracać dystans. Postanowił skupić się na sile ciosu i rzeczywiście widać, że przybrał na masie i ciut się poszerzył. Jego rywal natomiast to były mistrz FAME, który przerasta go o głowę. Fenomenalne warunki fizyczne Dawida oraz jego dryg do stójki mogą zapewnić mu zwycięstwo nie tyle w tym pojedynku, co w całym turnieju. Uważam, że ta walka zakończy się przed czasem. TYP: Dawid Malczyński, KO

Filip “Filipek” Marcinek: 

Dawid Malczyński: Jakub, Arkadiusz, Bartosz, Oskar, Maciej, Oskar


Adrian “Polak” Polański vs. Jose “Josef Bratan” Simao – ćwierćfinał turnieju K-1

Jakub Hennig: Kolejny ćwierćfinał to ponownie koleżeński pojedynek, lecz tym razem z “WCA Fight Team”, a nie z Wrocławia, bowiem Josef Simao zmierzy się z Adrianem Polańskim.

Ten pojedynek moim zdaniem jest największą niewiadomą. Z jednej strony faworyt całego turnieju – “Polak”, z kolei z drugiej przedstawiciel GM2L – “Josef Bratan”. Byłego mistrza FAME cechują opanowanie w walce, cierpliwość oraz bicie z kontry. Jest poukładany i może pochwalić się już naprawdę długim stażem treningowym. Rapera natomiast cechują niepoukładanie, impulsywność oraz nieprzewidywalność. Może on stanowić ogromne wyzwanie dla Adriana, tym bardziej, że pochodzący z Angoli freak fighter dysponuje o wiele lepszymi warunkami fizycznymi. Uważam, że tutaj dojdzie do sensacji. Sądzę, że Josef utrzyma walkę w dystansie, raz po raz zaskakując “Polaka” nietypowym uderzeniem, które będzie mieszać szyki. O dziwo, nie tym razem Adrian… TYP: Josef Bratan – niejednogłośna decyzja

Adrian “Polak” Polański: Jakub, Arkadiusz, Maciej, Mateusz,

Jose “Josef Bratan” Simao: Oskar, Bartosz


Michał “Boxdel” Baron vs. Kasjusz “Don Kasjo” Życiński – K-1

Arkadiusz Hnida: Pod względem sportowym ta walka wydaje się bezsensowna. Nie ma tu historii, a dodatkowo szansa na niespodziankę naprawdę mała.

Jedynym atutem “Boxdela” będą niskie kopnięcia. Pytanie czy okaże się to plusem czy jednak nie – biorąc pod uwagę, że po kopnięciu muszą wracać ręce, aby była garda. Czy w takim czasie ten aspekt “odrobi” Michał, gdy będzie miał na przeciwko siebie niegdyś niezłego amatorskiego pięściarza?

Jeżeli walka dojdzie do decyzji sędziów – to już będzie niespodzianka. Don Kasjo w maks. 2 rundzie powinien zakończyć pojedynek przed czasem. TYP: Don Kasjo przed czasem, 1-2. runda

Michał “Boxdel” Baron: Mateusz

Kasjusz “Don Kasjo” Życiński: Arkadiusz, Bartosz, Jakub, Oskar, Maciej


Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk vs. Marcin “Xayoo” Majkut – K-1

Oskar Wojewódka: Nie odbieram mu szans na zwycięstwo… ale ciężko stawiać tutaj na wiktorię Dariusza Kaźmierczuka. Marcin Majkut nie bez powodu jest największym faworytem ze wszystkich zawodników, którzy wystąpią podczas jubileuszowej gali FAME 20.

„Xayoo” w klatce FAME idzie jak burza, demolując każdego rzuconego mu przez włodarzy rywala. Z walki na walkę widać, że Majkut cały czas robi spore postępy, wobec czego ja również widzę go w roli dużego faworyta – szczególnie że „Daro Lew” ma już 50 lat!

Niby można rozkładać ten pojedynek na czynniki pierwsze, ale w tym wypadku nie widzę takiej potrzeby. Tak po prostu… stawiam na zdecydowaną wygraną „Xayoo”, prawdopodobnie przed czasem. TYP: Marcin „Xayoo” Majkut przez KO/TKO.

Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk: Arkadiusz

Marcin “Xayoo” Majkut: Oskar, Maciej, Bartosz, Jakub, Mateusz


Jakub “Kosa” Kosecki vs. Łukasz “Tuszol” Tuszyński – K1

Jakub “Kosa” Kosecki: Mateusz, Arkadiusz

Łukasz “Tuszol” Tuszyński: Bartosz, Jakub, Maciej, Oskar


Natan “Szatan” Marcoń vs. Piotr Szeliga – boks

Jakub Hennig: Freak fight w najczystszej postaci… Szatan Marcoń vs. “Jednoręki” Szeliga. O tym będzie mówił cały świat!

Natan Marcoń już od paru miesięcy jest na ustach wszystkich. Gala za galą, konflikt za konfliktem…czas, żeby jeden z nich zwieńczył się w oktagonie. Czy “Bóg estetyki” zasypie Piotrka nawałnicą ciosów i odniesie tryumf? Kontrowersyjny influencer jest o tym przekonany, aczkolwiek…

Piotr Szeliga mierzył się z naprawdę konkretnymi zawodnikami, którzy w czasach swojej świetności dzierżyli tytuły np. w KSW – Wrzosek, Parke. Tym razem stanie naprzeciwko Natana, który z pewnością będzie jego najsłabszym przeciwnikiem w życiu. I tu jest haczyk, “Szeli” jedną rękę będzie miał przywiązana do pasa, w związku z czym będzie mógł korzystać tylko ze swojej prawej ręki.

Walka odbędzie się na zasadach boksu w małych rękawicach, co zdecydowanie podkreśla szansę Piotra na wygraną. Bukmacherzy go faworyzują i ja także. Pomimo zasad, które na pierwszy rzut oka stawiają byłego hokeistę w dość średniej sytuacji, prawdopodobnie zwycięży ten pojedynek. Siła oraz dynamika, którą może się pochwalić Piotr, sprawiają, że nie widzę innej możliwości niż… TYP: Piotr Szeliga, KO w drugiej rundzie

Natan “Szatan” Marcoń: 

Piotr Szeliga: Jakub, Mateusz, Bartosz. Oskar, Arkadiusz, Maciej


Marta “Murcix” Błoch vs. Paulina Kozłowska – K-1

Marta “Murcix” Błoch: Oskar, Maciej, Bartosz, Arkadiusz

Paulina Kozłowska: Mateusz, Jakub


Michał “Wampir” Pasternak vs. Norman „Stormin” Parke – MMA

Jakub Hennig: No i stało się. Norman Parke stanie oko w oko z “dziadkiem” Pasternakiem. Jedna z najciekawszych walk pod kątem sportowym w historii freak fightów. Czy ten pojedynek uzyska status “fight of the night”? Kto zwycięży?

Norman Parke (31-7-1, 1NC) odkąd pojawił się w świecie freak fightów odniósł jedną porażkę. Miało to miejsce podczas FAME 11, podczas którego został wypunktowany w boksie (z paroma udziwnieniami) przez Borysa Mańkowskiego. Wiele osób uważa, że nadszedł moment, w którym kolejny Polak pokona Irlandczyka. Nadmieńmy, że “Stormin” stoczył więcej walk zawodowych niż Michał. Co więcej – w KSW przegrywał tylko i wyłącznie z Mateuszem Gamrotem, który aktualnie jest jednym z najlepszych “lekkich” na świecie. No właśnie…”lekkich”. Norman toczył walki głównie w kategoriach do 70kg. Z tego co wiadomo to w tym przypadku powinien wnieść spokojnie ponad 86 kilogramów, jednakże…

Michał Pasternak (16-9) będzie około 10kg cięższy, a w dodatku dysponuje o wiele lepszym wzrostem oraz zasięgiem. Czy to sugeruje jego wygraną? Z pewnością ułatwi mu zadanie, natomiast pamiętajmy, że 2 ostatnie walki “Wampira” w formule MMA zakończyły się porażką. Jak wypadnie natomiast wypadnie na tle Irlandczyka? Jaką taktykę mają przygotowaną z Mirosławie Oknińskim?

Bukmacherzy stawiają Normana Parke w roli delikatnego faworyta. Uważam, że jest to…słuszne. Myślę, że czeka nas walka na pełnym dystansie, w której będziemy co chwilę świadkami gry zapaśniczej, a sędziowie wskażą po wszystkim byłego zawodnika UFC jako zwycięzcę. TYP: Norman Parke, jednogłośna decyzja

Michał “Wampir” Pasternak: Mateusz

Norman „Stormin” Parke: Jakub, Oskar, Arkadiusz, Bartosz, Maciej


Tomek Olejnik vs. Wiktor „Wronek” Wronka – boks

Tomek Olejnik: Bartosz, Oskar, Arkadiusz, Mateusz

Wiktor „Wronek” Wronka: Maciej, Jakub


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Gala FAME 20 dostępna tylko w systemie PPV. Transmisję można wykupić pod tym linkiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis