MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #252: KSW 68: Parnasse vs. Rutkowski

Typowanie redakcyjne #252: KSW 68: Parnasse vs. Rutkowski

Zapraszamy na dwieście pięćdziesiątą drugą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 68 w Radomiu. Galę zwieńczy walka mistrzowska w dywizji piórkowej.

Typowanie KSW 68
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Salahdine Parnasse vs. Daniel Rutkowski

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali KSW 68 zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Śmiało można powiedzieć nawet, że to jedno z najlepszych zestawień na jakie w tej chwili może pozwolić sobie organizacja Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego.

Parnasse i Rutkowski to absolutny TOP najmocniej obsadzonej obecnie dywizji KSW. Obaj zawodnicy mają na koncie kilkanaście walk, ale wydaje mi się, że sobotnia walka zarówno dla jednego jak i drugiego może okazać się największym wyzwaniem w karierze.

Mimo, że Salahdine Parnasse to zawodnik wciąż bardzo młody to nad Wisłą zdążyliśmy już dość dobrze poznać jego styl walki. W okrągłej klatce KSW przewalczył już bowiem ok. 115 minut. To zawodnik wszechstronny, który preferuje jednak walkę w stójce. Lubi walczyć w dystansie i korzystać ze swojego szerokiego arsenału. Często punktuje długimi prostymi i kopie na różnych wysokościach. Prowadząc walkę na nogach nie zapomina też o balansie co często pozwala mu na unikanie uderzeń rywali. W dotychczasowych walkach dla KSW pokazał również, że w parterze potrafi sporo. Nie jestem pewien jednak czy akurat w tej walce będzie z tego korzystał.

Rutkowski jest również zawodnikiem, który potrafi naprawdę sporo. W jego przypadku akcent przesunięty jest w kierunku zapasach. W ostatnich latach „Rutek” rozwinął jednak także swoje umiejętności bokserskie o czym świadczy kilka walk w tej formule, w których prezentował się naprawdę solidnie nawet na tle znacznie bardziej doświadczonych pięściarzy. Po dwóch porażkach na początku zawodowej kariery zawodnik z Radomia pozostaje niepokonany od 2016 roku. Od tego czasu Rutkowski zdobył pasy Babilon MMA i FEN, ale chyba nigdy nie mierzył się tak wymagającym rywalem jak Parnasse.

Kluczem do ewentualnej wygranej Polaka powinna okazać się kontrola zapaśnicza, choć Francuz jest zawodnikiem ciężkim do skontrolowania. Nieustanne zagrożenie akcjami zapaśniczymi może też otworzyć drogę do jakiegoś mocnego ciosu, który zakończy pojedynek. Daniel Torres pokazał już, że młodego Francuza da się znokautować. Paradoksalnie choć to Parnasse ma ogólnie lepszą stójkę to większe szanse na wygranie walki przez nokaut daje Polakowi.

Wytypowanie wyniku tej walki jest naprawdę trudne. Szczerze to żaden rezultat szczególnie mocno mnie nie zszokuje. Stawiam na to, że pojedynek zakończy się na pełnym dystansie po wyrównanej rywalizacji i bliskiej decyzji – może nawet 48-47. Dla kogo? Ciężko powiedzieć. Każda z rund może być osobną historią i mozolnym kroczeniem w kierunku zwycięstwa przez jedną ze stron. Jeśli już muszę wytypować to postawię jednak minimalnie na Parnasse. TYP: Salahdine Parnasse przez decyzję

Salahdine Parnasse: Bartosz, Krystian, Mateusz P, Arkadiusz, Kacper, Michał R, Jan, Igor

Daniel Rutkowski: Adam, Hubert


Michał Pietrzak vs. Tomasz Romanowski

Hubert Pawlik: Niewątpliwie faworytem tego pojedynku jest Pietrzak. „Crusher” pewnie zmierza do rewanżowego starcia z chorwackim „Robocopem”, a walka z „Tommym” ma postawić stempel na jego passie zwycięstw.

Romanowski wziął ten pojedynek niedawno, wchodząc na zastępstwo za Shamila Musaeva. Nie jest tajemnicą, że Tomek będzie szukał w tej konfrontacji płaszczyzny stójkowej. Ma on tam zdecydowanie więcej argumentów, niż w zapasach czy parterze. Romanowski to mańkut, dlatego może to sprawić trudność 34-letniemu zawodnikowi Czerwonego Smoka, zwłaszcza jeśli walka będzie utrzymała się na nogach.

Obaj fighterzy nigdy nie mieli problemów z kondycją, dlatego też spodziewam się walki na pełnym dystansie. Kluczowym elementem w tym starciu mogą okazać się brutalne i skuteczne zapasy Pietrzaka. Sądzę, że właśnie tak się wydarzy. Ogromna siła Poznaniaka przechyli szalę zwycięstwa na jego stronę. Pytanie, które jednak nasuwa się samo, czy Romanowski po ostatnich ekscesach będzie w stanie zrobić wymagany limit wagowy. Pamiętamy, jak zbijanie kilogramów w Szczecinie skończyło się dla Berserkera. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodzie z planem, a walka odbędzie się według rozpiski. TYP: Michał Pietrzak przez jednogłośną decyzję sędziowską

Michał Pietrzak: Hubert, Adam, Michał R, Bartosz, Krystian, Arkadiusz, Mateusz P, Igor, Jan

Tomasz Romanowski: Kacper


Damian Janikowski vs. Tomasz Jakubiec

Igor Jędzura: Bardzo ciekawy pojedynek nas czeka, a to ze względu na mistrzowskie zapasy Damiana Janikowskiego.

Przed Tomaszem Jakubcem trudne zadanie, lecz jest on bardzo twardym zawodnikiem nie bojącym się wyzwań. Ma on już debiut w KSW z Andrzejem Grzebykiem na KSW 53. Co prawda tamtą walkę przegrał, ale dostał jeszcze jedną szanse na pokazanie się w okrągłej klatce. Przez ten czas wypadał on z pojedynków z Aleksandarem Iliciem oraz z Marcinem Krakowiakiem. Na chwile obecną wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że jego walka z Janikowskim dojdzie do skutku.

Z kolei jego rywal to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach. Był on również wicemistrzem świata z 2011 roku oraz miał dwa medale Mistrzostw Europy. Jeżeli chodzi o jego karierę w MMA to wszystkie 10 stoczonych walk odbył w KSW. W swojej ostatniej walce musiał uznać wyższość Pawła Pawlaka podczas KSW 63.

Moim zdaniem jeżeli Damian Janikowski wytrzyma kondycyjnie to może odnieść siódme zwycięstwo w karierze, ale jednocześnie nie możemy zapominać o umiejętnościach jakimi dysponuje Tomasz Jakubiec TYP: Damian Janikowski, decyzja

Damian Janikowski: Igor, Hubert, Adam, Arkadiusz, Kacper

Tomasz Jakubiec: Michał R, Jan, Bartosz, Mateusz P, Krystian


Michał Kita vs. Ricardo Prasel

Michał Kita: Adam, Hubert, Jan, Mateusz P, Bartosz, Kacper, Michał R, Krystian

Ricardo Prasel: Arkadiusz, Igor


Patryk Kaczmarczyk vs. Michał Domin

Patryk Kaczmarczyk: Jan, Adam, Bartosz, Igor, Mateusz P, Krystian, Hubert, Michał R, Kacper, Arkadiusz

Michał Domin: 


Albert Odzimkowski vs. Tommy Quinn

Albert Odzimkowski: Kacper, Hubert, Arkadiusz, Jan, Adam, Michał R, Bartosz, Igor, Mateusz P, Krystian

Tommy Quinn:


Rafał Kijańczuk vs. Yann Kouadja

Rafał Kijańczuk: Mateusz P, Adam, Igor, Krystian, Kacper, Michał R, Arkadiusz, Jan

Yann Kouadja: Bartosz, Hubert


Piotr Kacprzak vs. Jose Santiago Jr.

Piotr Kacprzak: Jan, Hubert, Bartosz, Adam, Mateusz P, Igor, Krystian, Michał R, Kacper

Jose Santiago Jr.: Arkadiusz  


Marcin Trzciński vs. Adam Tomasik

Marcin Trzciński: Krystian, Michał R

Adam Tomasik: Hubert, Kacper, Bartosz, Jan, Adam, Mateusz P, Arkadiusz, Igor


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Mike Tyson reklamuje przekąski w kształcie… nadgryzionego ucha!

Mike Tyson (50-6, 44 KO) nie przestaje zaskakiwać! Nowe biznesy ”Żelaznego Mike’a” rozwijają się w szybkim tempie. Marihuanowe imperium, a tym razem przekąski w kształcie nadgryzionego ucha. Wszystkim od razu przypomina się kontrowersyjna sytuacji z walki z Evanderem Holyfieldem (44-10-2, 29 KO).

Mocne tempo Kacpra Miklasza! ”Polish Machine” już w sobotę stoczy kolejny pojedynek! Będziecie śledzić?

Kacper Miklasz (1-5) nie zamierza robić sobie dłuższej przerwy. Ełczanin kolejny pojedynek stoczy w najbliższą sobotę. ”Polish Machine” wraca do szalonego tempa. Przypomnijmy, że w poprzednim roku Miklasz stoczył cztery pojedynki w krótkim odstępie czasu

Rose Namajunas vs. Carla Esparza 2 na UFC 274

7 maja na gali UFC 274 dojdzie w końcu do rewanżowego starcia o pas wagi słomkowej. W oktagonie spotkają się ponownie Rose Namajunas (11-4) i Carla Esparza (18-6).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis