MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #247: KSW 65: Khalidov vs. Soldić

Typowanie redakcyjne #247: KSW 65: Khalidov vs. Soldić

Zapraszamy na dwieście czterdziestą siódmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 65 w Gliwicach. Ostatnią tegoroczną galę KSW (a zarazem pierwszą dostępną na platformie Viaplay) okrasi superwalka mistrzów – Mamed Khalidov vs. Roberto Soldić.

Typowanie KSW 65
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Mamed Khalidov vs. Roberto Soldić

Hubert Pawlik: Wszyscy bardzo dobrze wiedzą, co w swoim arsenale posiadają obaj fighterzy. Mamed to dosłownie człowiek… kot. Doskonały parter, nieszablonowe techniki, kowadło w prawej ręce – nikt nie wie, co tego dnia przyjdzie do głowy Polakowi. Ten 41-letni zawodnik udowadnia, że wiek to tylko liczba. Mimo wieku, kolejnym czynnikiem, który może przemawiać za Khalidovem będzie szybkość. Pamiętamy tę akcję ze Scottem, ile czasu tak naprawdę potrzebował, aby w swoim niekonwencjonalnym stylu odciąć Anglika do nieprzytomności. W ostatnim czasie mistrz kategorii średniej poświecił dużą uwagę na przygotowanie motoryczne. Za jego trening odpowiada trener Rakowa Częstochowa – Michał Garnys, dlatego jestem dziwnie spokojny, ile tlenu będzie miał tego wieczoru Khalidov w płucach.

Przechodząc do Soldicia. Jest to – w mojej opinii – mniejsze wyzwanie od Askhama. Scott jest dużo bardziej przekrojowym, „obitym” zawodnikiem. Wiadomo, czego możemy spodziewać się ze strony „Robocopa”. Kontrujące ciosy lewą ręką, mocne middle na wątrobę, odrzut bioder przy każdej próbie sprowadzenia. Ostatnie walki pokazały jednak, czego Soldić może się obawiać i w której płaszczyźnie są braki. W pojedynku z Michałem Pietrzakiem, widać już było zmęczenie w ostatnich minutach pojedynku. Ostatnia walka z Patrikiem Kinclem pokazała, że można urwać 26-latkowi rundę. Ba, można nawet go skończyć. Niewiele brakowało, ponieważ Kincl miał komfortową pozycję, aby skończyć Chorwata. Nie udało się Kinclowi, jednak musimy pamiętać, że 18 grudnia do klatki w Gliwicach wyjdzie niesamowicie zmotywowany, niewygodny oraz głodny zwycięstwa Khalidov. Ten sam Khalidov, który zwyciężył 14 walk z rzędu w KSW. Dokładnie ten, który rok temu odzyskał pas, ale na pewno nie po to, żeby za moment go oddawać. Mamed sam zdecyduje, kiedy czas. Ale kiedy nadejdzie to jestem pewny, że skończy będąc na piedestale. W momencie, kiedy będzie na szczycie, bo tak tylko odchodzą ikony sportu. TYP: Mamed Khalidov przez poddanie, Runda 1

Mamed Khalidov: Hubert, Adam, Mateusz S, Dawid, Krystian, Maciej Ś

Roberto Soldić: Kacper, Mateusz P, Igor, Arkadiusz, Bartosz, Jan


Daniel Torres vs. Salahdine Parnasse

Bartosz Cieśla: Rewanżowe starcie za jedną z największych sensacji ostatnich lat w Federacji KSW. Mimo porażki w pierwszej walce Parnasse jest dość wyraźnym faworytem drugiego pojedynku. Sam też mimo wszystko skłaniam się ku Francuzowi.

Obaj zawodnicy mają potencjał by dać znakomity pojedynek. Za pierwszym razem wszystko skończyło się już w pierwszej rundzie, gdy Torres ustrzelił rywala odbierając mu przy okazji mistrzowski pas. Jeśli walka tym razem potrwa dłużej to powinniśmy oglądać dobry pojedynek toczony w wysokim tempie. Obaj zawodnicy w przeszłości byli nagradzani bonusami przez KSW, więc nie zdziwi mnie jeśli tym razem powędruje do nich choćby nagroda za walkę wieczoru.

Przed poprzednią walkę Parnasse miał za sobą najdłuższą przerwę w całej dotychczasowej karierze (ponad rok). W tym roku stoczył zaś w czerwcu walkę z Filipem Pejiciem, którą wygrał przez poddanie w drugiej rundzie. Wierzę więc, że dyspozycja Francuza pozwoli mu tym razem na zwycięstwo.

Parnasse dysponuje bogatym arsenałem stójkowym zarówno pod względem ciosów jak i kopnięć. Brakuje mu nokautującego ciosu, ale za to jest na tyle wszechstronny, ze w razie czego może też przenieść pojedynek do parteru.

Torres ma dość agresywny styl walk. Reprezentujący Austrię Brazylijczyk potrafi utrzymać wysokie tempo, lecz problemy z wagą sprawiają, że jego forma na przestrzeni pięciu rund pozostaje zagadką. Utrata pasa jeszcze przed walką może mu także podciąć skrzydła. Mimo porażki w pierwszej walce wszystko postawię na zwycięstwo Parnasse. Raczej na pełnym dystansie. TYP: Salahdine Parnasse przez decyzję

Daniel Torres: 

Salahdine Parnasse: Mateusz P, Dawid, Krystian, Jan, Igor, Hubert, Adam, Bartosz, Kacper, Mateusz S, Arkadiusz, Maciej Ś


Damian Stasiak vs. Lom-Ali Eskiev

Kacper Gruba: Niewątpliwe zestawienie Stasiak vs. Eskiev to jedna z najbardziej wyczekiwanych walk na gali KSW 65.

Damian Stasiak po nieudanej próbie zdobycia pasa w kategorii koguciej, próbuje podbić wagę piórkową. W swojej ostatniej walce z kwitkiem odprawił Andreiia Liezhnieva, którego poddał trójkątem nogami, to skończenie mogło się podobać.

Lom-Ali Eskijew to jeden z ciekawszych angaży polskiego giganta. Jest to czołówka europejska w kategorii piórkowej. W swojej pierwszej walce dla KSW pokonał Ordoneza, Pokazał się z dobrej strony, nie porwał tym pojedynkiem, jednak bezpiecznie go wygrał. Pokazał się dobrze w aspekcie zapaśniczym, najlepiej wypadła jego kontrola w parterze, która wyglądała znakomicie. Był konsekwentny, ale przy tym bardzo skrupulatny i nie dał miejsca Ordonezowi.

Stasiak jest dobrze nam znanym zawodnikiem, jego parter jest znakomity. Zarówno z pleców, jak i z góry jest bardzo aktywny i szuka poddań, co może się podobać. Damian wywodzi się z karate, co widać w jego stójkowych poczynaniach. Stoi dosyć szeroko na nogach i dużo pracuje kopnięciami, głównie frontalnymi.

Eskiev w stójce jest bardzo ułożony boksersko i głównie to pięściami inicjuje swoje akcje, jednak lubi raz na jakiś czas poczęstować rywala niskim kopnięciem.

Spodziewam się, że w tej walce to Lom-Ali będzie stroną wywierającą presję, ale nie jestem przekonany czy będzie walczył o sprowadzenie. Myślę, że w stójce będzie miał przewagę i nie będzie mu zależało na sprowadzeniu. To raczej Stasiakowi powinno zależeć na sprowadzeniu walki do parteru, a czy mu się uda? Wątpię. Eskiev ma świetne defensywne zapasy i obalenie go na środku jest ogromnie trudnym wyzwaniem, podobnie jak przy siatce. Przekonał się o tym chociażby Ordonez, który w kontrze na swoje sprowadzenie sam został sprowadzony. Tak jak wspomniałem, nie widzę zbytnio aspektów, w których to Stasiak by przeważał. Dlatego dosyć wyraźnie typuje Lom-Aliego Eskijeva przez decyzję. TYP: Lom-Ali Eskiev przez decyzję

Damian Stasiak: Mateusz P, Igor, Hubert, Jan, Adam

Lom-Ali Eskiev: Kacper, Maciej Ś, Bartosz, Mateusz S, Dawid, Krystian, Arkadiusz


Roman Szymański vs. Mateusz Legierski

Maciej Święch: Pojedynek, który zaraz po main evencie ma największe szanse aby zostać walką wieczoru. Każde wejście Romka Szymańskiego do okrągłej klatki KSW to gwarant wielkiej eksplozywności i pokazu pełnego przekroju technik MMA. Tak było między innymi w walkach z Danielem Torresem, Filipem Pejicem, czy ostatnio Donovanem Desmae. Legierski jest z kolei znacznie mniej zweryfikowany w starciach z mocnymi przeciwnikami. W swojej pierwszej walce na KSW, Mateusz zmierzył się z Francisco Barrio, jednak nie był to porywający pojedynek, w dużej mierze ze względu na styl jaki prezentował Argentyńczyk. Ciężko tak naprawdę jednoznacznie ocenić umiejętności Mateusza na podstawie dotychczasowych walk, ponieważ rywale z którymi walczył na Oktagonie także nie należeli do ścisłej europejskiej czołówki. Walka z Szymańskim będzie więc dobrym pokazem tego jak dobry jest zawodnik z Cieszyna. Dla Szymańskiego jest to z kolei szansa na odbudowanie win streaku i powrót do grona pretendentów do tytułu mistrzowskiego.

Uważam, że faworytem w tej walce jest Szymański. Bez wątpienia jego siłą jest przekrojowość i fakt, że umie zarówno wymieniać ciosy w stójce jak i obalić w tempo, a następnie skontrolować na ziemi. Zawodnika Czerwonego Smoka będzie także ciężko znokautować, co udowodnił między innymi w ostatniej walce z Desmae. Sądzę że na ten moment, Szymański jest po prostu lepszy od Legierskiego w każdej płaszczyźnie i powinien spokojnie wygrać tę walkę na punkty. Spodziewam się jednak wielu ciekawych wymian i bardzo emocjonującego starcia, które potrwa pełen dystans. TYP: Roman Szymański przez decyzję

Roman Szymański: Maciej Ś, Adam, Dawid, Mateusz S, Arkadiusz, Igor, Mateusz P, Hubert, Kacper

Mateusz Legierski: Krystian, Bartosz, Jan


Michał Kita vs. Marek Samociuk

Jan Niwiński: Marek Samociuk to dla mnie trochę fenomen w MMA. Facet nabrał popularności za sprawą walk na gołe pięści, gdzie w pewnym momencie nawet był o krok od wygranej nad bardzo solidnym Michałem Pasternakiem. Wcześniej reprezentujący Dziki Wschód Białą Podlaska zawodnik bił się w wadze średniej ze zmiennym skutkiem. W debiucie dla KSW więc wydawało się, że wszystko jest przeciwko niemu – walka z krótkim wyprzedzeniem z Izu Ugonohem, który przeważał warunkami, fizycznymi. A jednak, Samociuk przetrwał morderczą pierwszą rundę, po której zawodnik WCA był praktycznie niezdolny do prowadzenia pojedynku. Formalnością było położenie i dobicie Ugonoha.

Zamiast zejść do kategorii półciężkiej, trenujący MMA 4 lata zaledwie Samociuk stanie więc przed największym wyzwaniem w swojej karierze oraz jednym z ciekawszych pojedynków. Rywalem pretendenta do pasa Wotore będzie weteran polskiej sceny MMA, Michał Kita. Masakra z niejednego pieca jadł już chleb – walczył dla M-1 czy Bellatora, a w Polsce gościł we wszystkich bardziej znaczących organizacjach. Przeżył MMA Attack, ProMMAC, przewinął się przez FEN czy Babilon. To jego drugie podejście do kariery w KSW. W pierwszym wygrał tylko jedną walkę na trzy zaoferowane przez polskiego giganta. Obecnie Michał również wygrał tylko raz w takiej samej ilości bojów i kto wie, czy pojedynek z Samociukiem to być albo nie być 41-letniego weterana.

Co Michał Kita ma na Samociuka? Doświadczenie, parter, zapasy. Ma też trochę większy zasięg ramion, ale nie jest to kolosalna różnica. Atuty Kondraciuka? Twarda szczęka, charakter oraz kondycja. A dodatkowo, jeśli wierzyć zapewnieniom Michała, nie interesuje się on zupełnie jego rywalem, nie przegląda jego walki ani nic. Czy tak rzeczywiście jest? Nie mnie to oceniać, ale wydaje się szalone, aby Michał, który sam sobie jest sterem, okrętem, żeglarzem przy trenowaniu MMA, nie wiedział nic o swoim rywalu. Fajnie to brzmi marketingowo ale zwyczajnie w to nie wierzę.

Nie mniej, za samo doświadczenie stawiam na Michała Kitę przez poddanie w drugiej rundzie. Aczkolwiek nie zdziwi mnie wygrana Samociuka. TYP: Michał Kita przez poddanie, Runda 2

Michał Kita: Jan, Mateusz P, Bartosz, Maciej Ś, Adam, Dawid, Mateusz S, Kacper, Igor, Hubert

Marek Samociuk: Krystian, Arkadiusz


Adam Niedźwiedź vs. Miroslav Brož

Igor Jędzura: Pojedynek odbędzie się w kategorii półśredniej. Niedźwiedź ma świetny grappling, pokazał to na KSW 61 pokonał Jakuba Kamieniarza przez trójkąt rękoma. Jego ogólny rekord w polskiej organizacji wynosi 1-1. Swoją jedyną porażkę zanotował w starciu z Kacprem Koziorzębskim na KSW 54.

Z kolei jego rywal jest na fali dwóch zwycięstw. Wywalczył je w organizacji OKTAGON. W swojej ostatniej walce pokonał Emmanuela Dawe przez duszenie zza pleców już w pierwszej rundzie.

Walka ta zapowiada się naprawdę ciekawie. Moim zdaniem ten pojedynek będzie się toczył głównie w parterze, zważając na poprzednie walki tych panów. Na pewno walka ta zapewni nam dużo wrażeń. TYP: Adam Niedźwiedź przez poddanie, Runda 2

Adam Niedźwiedź: Igor, Adam, Arkadiusz, Maciej Ś, Bartosz, Jan, Kacper, Dawid

Miroslav Brož: Mateusz P, Hubert, Mateusz S, Krystian


Damian Piwowarczyk vs. Marc Doussis

Damian Piwowarczyk: Kacper, Jan, Dawid, Bartosz, Arkadiusz, Mateusz P, Hubert, Maciej Ś, Igor, Mateusz S, Krystian, Adam

Marc Doussis:


Anita Bekus vs. Magdaléna Šormová

Anita Bekus: Igor

Magdaléna Šormová: Mateusz P, Adam, Dawid, Jan, Mateusz S, Bartosz, Arkadiusz, Krystian, Maciej Ś, Kacper, Hubert


Patryk Likus vs. Piotr Olszynka

Patryk Likus: Adam, Krystian, Hubert, Jan, Mateusz S, Dawid, Maciej Ś, Bartosz, Arkadiusz, Kacper, Mateusz P, Igor

Piotr Olszynka:


Shamad Erzanukaev vs. Bartosz Rewera

Shamad Erzanukaev: Mateusz S, Igor, Hubert, Bartosz, Jan, Arkadiusz, Mateusz P, Dawid, Adam, Maciej Ś

Bartosz Rewera: Kacper, Krystian


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Tylko Bóg może go sądzić! Jon Jones poszedł na ugodę z prokuratorami! Co wy na to?

Kłopoty prawne byłego mistrza wagi półciężkiej UFC na ten moment najprawdopodobniej się skończyły. Jon Jones poszedł bowiem na ugodę z prokuratorami w Nevadzie i oczyszczono go z najpoważniejszego postawionego mu zarzutu.

KSW 65: Jest rezerwowy w przypadku kontuzji Mameda Khalidova albo Roberto Soldica! Zaskoczeni?

Przed nami gala KSW 65. Już w sobotę 18 grudnia w Gliwicach kibice obejrzą najgłośniejszą walkę na polskim podwórku od lat! Na przeciwko siebie stanie dwóch mistrzów Federacji Konfrontacji Sztuk Walki – mistrz wagi średniej Mamed Khalidov oraz Roberto Soldic, posiadacz pasa wagi półśredniej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis