MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #230: UFC on ESPN+ 39: Hall vs. Silva

Typowanie redakcyjne #230: UFC on ESPN+ 39: Hall vs. Silva

Zapraszamy na dwieście trzydziestą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy wybrane pojedynki z gali UFC on ESPN+ 39, która odbędzie się w Las Vegas. 

typowanie ufc hall vs. silva
Foto: UFC/YouTube

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Uriah Hall vs. Anderson Silva

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali w Las Vegas będzie prawdopodobnie ostatnim pojedynkiem legendarnego „Pająka” w oktagonie UFC. Jakkolwiek Brazylijczyk nie wyklucza jeszcze całkowicie walk w formule MMA tak z dużą dozą prawdopodobieństwa widzimy go po raz ostatni na gali amerykańskiego giganta. Uriah Hall ma już 36 lat, więc z pewnością ciężko uznać go zawodnika jeszcze perspektywicznego.

„Primetime” notował w swojej karierze cenne zwycięstwa (choćby nad ponownie świeżo upieczonym mistrzem Bellatora Gegardem Mousasim), jednak kilkukrotnie „odbił się” też od ścisłej czołówki. Mimo wszystko nie jest to aż tak zaawansowany etap kariery jak w przypadku aż 45-letniego Silvy. Anderson Silva przez lata był jednym z najlepszych zawodników MMA na świecie.

W latach 2006-2013 Brazylijczyk posiadał pas wagi średniej UFC. Później wiodło mu się już znacznie gorzej, ale i tak przez większość fanów i ekspertów wciąż jest wymieniany w wąskim gronie zawodników aspirujących do „najlepszego wszechczasów”. Swego czasu zachwycał on wszystkich swoimi umiejętności, wręcz maestrią techniczną. Nie ulega jednak wątpliwości, że taki styl jest narażony na skutki ubocznego starzejącego się organizmu jak choćby utrata szybkości Jak może przebiegać sama walka?

Oczywiście z sentymentu do żywej legendy chciałbym, aby „Spider” zakończył swoją przygodę z UFC z ręką podniesioną do góry. Obawiam się nawet, że podobnie jak w przypadku jego poprzedniej walki (z Jaredem Cannonierem) i tym razem występ może zakończyć się porażką przed czasem. Hall aż 11 z 15 zwycięskich walk kończył nokautami. Amerykanin ma moc i szybkość, żeby skończyć walkę przed czasem. Potrafi też ustrzelić rywala efektownym kopnięciem. Nie wydaje mi się, aby Hall dotarł jeszcze do szczytów kategorii średniej, zwłaszcza, że przed nim w rankingu jest sporo młodszych zawodników. Wciąż może być jednak poważnym testem dla wielu aspirujących fighterów.

Sam Hall nie ma ustabilizowanej dyspozycji i zawsze pozostaje też szansa na przebłysk geniuszu Silvy. Mimo wszystko wydaje mi się, że Amerykanin powinien pokonać będącego u progu sportowej emerytury Brazylijczyka, najprawdopodobniej przed czasem. TYP: Uriah Hall przez nokaut w 1. rundzie.

Krystian Młynarczuk: Wspaniała kariera jednego z najlepszych fighterów w historii UFC dobiegnie końca prawdopodobnie podczas gali UFC on ESPN+ 39. Dla “Spidera” walka z Uriah Hallem ma być ostatnią w zawodowym MMA. Mimo, że końcówka w wykonaniu Brazylijczyka nie wyglądała najlepiej, w wielu rankingach będzie on wymieniany jako jeden z najlepszych w historii.

Anderson to wspaniały performer. W najlepszej formie jego walki oglądało się z zapartym tchem, kiedy to plecami do siatki stał i czekał na ciosy rywala, by większości z nich unikać i kontrować w fantastycznym stylu. Brazylijczyk w zasadzie poważne MMA skończył łamiąc nogę w drugim starciu z Chrisem Weidmanem. Kiepsko patrzyło się na ostatnie poczynania reprezentanta Kraju Kawy. Mimo to ciężko winić Silvę, że nie będąc w pełni formy wciąż chciał robić to co kochał przez całe życie.

W pożegnalnej walce forów jednak nie dostanie. Uriah Hall mimo, że potrafi być równie statyczny co Silva, to potrafi być także niezwykle efektowny. “Prime Time” wydawało się, że mógł mieć wszystko by być następcą Brazylijczyka, lecz wydaje się, że nie dojechała jego “głowa”. Tym niemniej ciężko nie faworyzować go w starciu na UFC on ESPN+ 39. Jest młodszy, szybszy i bije zapewne mocniej. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, obawiam się, że będziemy świadkami smutnego pożegnania Andersona. Hall zwłaszcza w początkowej fazie będzie niezwykle groźny i uważam, że ubije Brazylijczyka. Jeśli ta sztuka mu się nie uda, sądzę, że i tak wygra na kartach punktowy, będąc celniejszy od rywala. TYP: Uriah Hall, TKO runda 1.

Uriah Hall: Krystian, Bartosz

Anderson Silva: Arkadiusz, Mateusz S, Mateusz P


Andre Fili vs. Bryce Mitchell

Andre Fili: Arkadiusz

Bryce Mitchell: Krystian, Bartosz, Mateusz S, Mateusz P


Kevin Holland vs. Charlie Ontiveros

Kevin Holland: Krystian, Bartosz, Mateusz S, Mateusz P, Arkadiusz

Charlie Ontiveros: 


Maurice Greene vs. Greg Hardy

Maurice Greene: Krystian, Arkadiusz

Greg Hardy: Mateusz P, Bartosz, Mateusz S


Bobby Green vs. Thiago Moises

Bobby Green: Bartosz

Thiago Moises: Mateusz P, Krystian, Mateusz S, Arkadiusz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Szpilka komentuje wizytę u legendarnego Marka Piotrowskiego! Pomożecie?

Artur Szpilka nie tak dawno pojawił się u Marka Piotrowskiego, który ma poważne problemy ze zdrowiem. Legenda kickboxingu śledzi i ogląda gale. To może was zaskoczyć…

Toni Valtonen lepszy w walce wieczoru Babilon MMA 17

Dawid Żółtaszek nie poradził sobie z bardziej doświadczonym i sprawniejszym w parterze Finem. Valtonen odniósł zwycięstwo w drugiej rundzie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis