MMA PLtypowanieTypowanie redakcyjne #206: UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns

Typowanie redakcyjne #206: UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns

Zapraszamy na dwieście szóstą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy kilka pojedynków z gali UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns, która odbędzie się w Las Vegas.

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Tyron Woodley vs. Gilbert Burns

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali UFC on ESPN 9 w Las Vegas zapowiada się interesująco. Wyjątkowo bowiem obaj zawodnicy są dość uniwersalni i groźni w różnych płaszczyznach. Dla Woodleya będzie to pierwsza walka od czasu utraty tytułu na rzecz Kamaru Usmana w marcu ubiegłego roku. Co ciekawe Burns w tym czasie stoczył aż cztery walki. Obaj zawodnicy są posiadaczami czarnego pasa w brazylijskim jiu jitsu. W tym aspekcie lepszy jest jednak raczej Burns, który w przeszłości osiągał liczne sukcesy na zawodach grapplingowych.

W przypadku obu zawodników możemy też mówić o solidnych zapasach i stójce popartej mocnym, nokautującym ciosem. Tu jednak upatrywałbym przewagi Woodleya, który będzie dysponował też lepszym zasięgiem (choć jest minimalnie niższy). Amerykanin może pochwalić się znakomitą obroną przed obaleniami (92%). W ostatnich latach przewracać go zdołał jedynie Kamaru Usmana. A obecny mistrz wagi półśredniej to wybitny specjalista w tym aspekcie Tak więc, jeśli walka przeniesie się do parteru to raczej z inicjatywy Woodley.

„The Chosen One” ma też przewagę, jeśli chodzi o walki na najwyższym poziomie. Woodley w ostatnich latach regularnie walczył na dystansie 5 rund, co dla Brazylijczyka będzie z kolei nowością. Wydaje mi się, że Woodley w trakcie walki zdoła przełamać rywala i zakończyć starcie przed czasem. Efektowne zwycięstwo z pewnością będzie mu potrzebne, jeśli marzy o kolejnej mistrzowskiej szansie. TYP: Tyron Woodley przez TKO w 4. rundzie.

Tyron Woodley: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk, Mateusz Paczkowski

Gilbert Burns: Szymon Frankowicz


Blagoy Ivanov vs. Augusto Sakai

Szymon Frankowicz: Kolejna gala UFC przed nami i kolejne ciekawe pojedynki, które warto zobaczyć. Jednym z nich będzie “najcięższe” starcie na tej karcie, czyli pojedynek Ivanov kontra Sakai. Dla wielu kibiców są to mało znani zawodnicy wagi ciężkiej, ale zwycięzca tej walki może wskoczyć do TOP 10. Blagoy jest minimalnie bardziej doświadczonym zawodnikiem pochodzącym z Bułgarii. Weteran Bellatora i były mistrz WSOF w UFC posiada bilans 2-2, ale wśród pokonanych znajduje się Tuivasa czy Rothwell.

“Baga” jak na kategorie ciężką ma słabe warunki fizyczne (181cm wzrostu), ale rekord zawodowy 18-3 mówi nam, że trzeba się z nim liczyć. Drugim bohaterem tej walki jest kolejny zawodnik z przeszłością w Bellatorze, czyli Augusto Sakai. Brazylijczyk w UFC wygrał wszystkie 4 walki, pokonując m.in. Arlovskiego czy Tyburę. Augusto przegrał w karierze tylko jedną walką przez niejednogłośną decyzję z Cheickiem Kongo, ale 11 pojedynków kończył przez KO/TKO i tylko 3 razy o jego zwycięstwie decydowali sędziowie punktowi.

Brazylijczyk będzie miał przewagę w warunkach fizycznych nad Bułgarem, ale to nie powinno mieć większego znaczenia. Istotne będzie zaś dla przebiegu pojedynku, by Sakai utrzymał walkę w stójce. Blagoy prawdopodobnie będzie szarżował z pojedynczymi i silnymi ciosami, będzie dążył do klinczu, z którego będzie szukał sprowadzeń.

Uważam, że walka będzie toczona głównie w stójce, w której więcej i celniej będzie punktował Augusto. Żadnego z tych zawodników nigdy nie widzieliśmy na deskach, więc i tym razem to się nie zmieni. Wygranym na kartach sędziowskich według mnie będzie Brazylijczyk, który wypunktuje rywala w stójce. TYP: Augusto Sakai przez decyzję

Blagoy Ivanov: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk

Augusto Sakai: Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski


Billy Quarantillo vs. Spike Carlyle

Billy Quarantillo: Krystian Młynarczuk, Szymon Frankowicz

Spike Carlyle: Bartosz Cieśla


Roosevelt Roberts vs. Brok Weaver

Roosevelt Roberts: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk, Mateusz Paczkowski

Brok Weaver: Szymon Frankowicz


Hannah Cifers vs. Mackenzie Dern

Hannah Cifers:

Mackenzie Dern: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk, Mateusz Paczkowski, Szymon Frankowicz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!