MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #205: UFC Fight Night: Overeem vs. Harris

Typowanie redakcyjne #205: UFC Fight Night: Overeem vs. Harris

Zapraszamy na dwieście piątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy kilka pojedynków z gali UFC Fight Night: Overeem vs. Harris, która odbędzie się w Jacksonville.

Foto: Fot.: UFC

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Alistair Overeem vs. Walter Harris

Szymon Frankowicz: W walce wieczoru gali w Jacksonsville zobaczymy typowe starcie prawdziwego weterana z młodym i gniewnym zawodnikiem. Tym pierwszym zawodnikiem, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać jest Alistair Overeem, drugim fighterem jest natomiast Walt Harris. Dużym faworytem jest Holender, który ma na swoim koncie ponad 3 razy więcej walk od swojego rywala.

Overeem z nie jednego pieca chleb jadł, ma na swoim koncie występy w najlepszych organizacjach na świecie na czele z Pride czy Strikeforce, co czyni go najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kategorii ciężkiej. Posiada solidną stójkę, walka w parterze również nie jest mu obca, jest potwornie silny, ale niestety tak wielki zawodnik nie ustrzegł się przysłowiowej “pięty Achillesowej”, którą w jego przypadku jest jego szczęka. “The Reem” przegrał w karierze 18 pojedynków, z czego 14 to nokauty.

I właśnie tutaj swojej szansy będzie upatrywał Walt Harris, który w swoich ostatnich dwóch pojedynkach błyskawicznie nokautował Oleinika i Spivaka, na których znokautowanie potrzebował łącznie 62 sekund. Harris wygrał 13 pojedynków i każdy z nich kończył przez nokaut, dochodząc najpóźniej do 2 rundy. Game plan wydaje się zatem oczywisty: Walt będzie starał się jak najszybciej znokautować Alistaira, którego zadaniem będzie uniknięcia potężnych wymian i zamęczenie rywala w klinczu bądź w parterze.

Wydaje mi się, że Holender będzie od samego początku szarżującego rywala sprowadzał do parteru i w ten sposób zneutralizuje najsilniejszą broń rywala. W przypadku powrotu do stójki “The Reem” powinien odbierać tlen rywalowi korzystając z klinczu pod siatką. Walka skończy się zwycięsko dla bardziej doświadczonego Alistaira, który ubije wycieńczonego Amerykanina ciosami w parterze. TYP: Alistair Overeem przez TKO w 3 rundzie.

Alistair Overeem: Szymon Frankowicz, Maciej Szumowski, Mateusz Paczkowski

Walter Harris: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk


Eryk Anders vs. Krzysztof Jotko

Bartosz Cieśla: Kolejna z gal w Jacksonville będzie miała tym razem polski akcent. Do oktagonu UFC powróci Krzysztof Jotko, który spróbuje pokonać Eryka Andersa. Obydwaj zawodnicy są obecnie w dość podobnej sytuacji. Jeszcze jakiś czas temu zanotowali kilka porażek z rzędu, lecz obecnie są na fali wznoszącej. Zarówno Polak jak i Amerykanin mają obecnie serię dwóch zwycięstw. Będą chcieli powalczyć o trzecie, które może stać się przepustką do TOP 15 wagi średniej UFC.

Zestawienie z Andersem jest dla polskiego zawodnika znacznie korzystniejsze niż poprzednie. W ubiegłym roku Jotko miał bowiem zmierzyć się z Edmenem Shahbazyanem. Zawodnik ten ma zaledwie 22 lata a już cztery zwycięstwa w UFC, w tym trzy w pierwszych rundach. Jest uznawany za materiał na przyszłego mistrza, a przynajmniej zawodnika ścisłej czołówki. Choć Eryk Anders jest również zawodnikiem groźnym to jest jednak w zasięgu Polaka. Co więcej, w opinii bukmacherów to Krzysztof Jotko jest faworytem pojedynku.

Jotko jest już zawodnikiem doświadczonym, a w przeszłości Anders miewał już z takimi problemy. Polak może korzystać ze swej mobilności, dzięki czemu będzie mógł spróbować punktować rywala w stójce. Anders z racji mocnego ciosu jest w tej płaszczyźnie niebezpieczny, więc dobrym pomysłem będzie sprowadzenie walki do parteru. Tam Polak może zyskiwać na kartach punktowych, a może nawet poszukać skończenia. Anders jest zawodnikiem, który może jednym ciosem zakończyć walkę. Jotko musi być więc być uważny przez cały pojedynek. Stawiam jednak na zwycięstwo Polaka na pełnym dystansie. TYP: Krzysztof Jotko przez decyzję.

Krystian Młynarczuk: Doczekał się w końcu kolejnej walki w UFC Krzysztof Jotko. I to nie byle jakiej walki, według mnie wygrany z tego starcia trafi do TOP15 w rankingu wagi średniej. Rywalem Polaka będzie Eryk Anders, który podobnie jak polski zawodnik, jest obecnie na fali dwóch wygranych z rzędu.

Amerykanin ma ciężkie ręce i z pewnością będzie w stanie wstrząsnąć Polakiem, gdy go trafi. Tu właśnie jest pojawia się rola Krzysztofa. Reprezentant ATT będzie musiał być bardzo ruchliwy i nieustannie krążyć wokół rywala, by ten nie był w stanie go dosięgnąć. I powinno być to przez Jotkę realizowane całkiem nieźle, gdyż Polak lubi tańczyć wokół rywali.

Nasz reprezentant chcąc uniknąć ciężkich bomb ze strony Andersa, zapewne będzie próbował też pracować zapaśniczo. Wierzę, że uda mu się obalić rywala i znacząco porozbijać go z góry, lecz może kosztować to Polaka wiele sił, gdyż Anders w tej materii również jest całkiem solidny. Jeśli Krzysiek nie da się trafić, wygra pewnie na punkty, a może pokusi się o skończenie w parterze. Jeśli jednak straci zbyt wiele sił w pierwszej fazie walki, Eryk może go okrutnie ukarać na dalszym etapie walki. Wówczas mielibyśmy scenariusz podobny do walki z Uriah Hallem. Jotko, mający olbrzymi głód walki, jeśli zawalczy rozważnie i na swoim poziomie, powinien jednak wygrać. TYP: Jotko, decyzja.

Eryk Anders: Szymon Frankowicz

Krzysztof Jotko: Mateusz Paczkowski, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk, Jan Niwiński, Maciej Szumowski


Claudia Gadelha vs. Angela Hill

Claudia Gadelha: Mateusz Paczkowski, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk, Jan Niwiński, Maciej Szumowski, Szymon Frankowicz

Angela Hill:


Edson Barboza vs. Dan Ige

Edson Barboza: Szymon Frankowicz, Maciej Szumowski, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk

Dan Ige: Jan Niwiński, Mateusz Paczkowski


Yadong Song vs. Marlon Vera

Yadong Song: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla, Krystian Młynarczuk

Marlon Vera: Maciej Szumowski, Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis