MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #204: UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira

Typowanie redakcyjne #204: UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira

Zapraszamy na dwieście czwartą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy kilka pojedynków z gali UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira, która odbędzie się w Jacksonville.

Foto: UFC

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Anthony Smith vs. Glover Teixeira

Krystian Młynarczuk: Pierwotnie obaj panowie mieli walczyć 25 kwietnia, całe szczęście ich przygotowania nie pójdą na marne. Determinacja Dany White’a w doprowadzeniu do pojedynku sprawiła, że panowie musieli lekko zmodyfikować plan treningowy, by być w formie niespełna trzy tygodnie później. “Lionheart” wrócił do oktagonu UFC w czerwcu 2019 wygrywając przez poddanie z Alexandrem Gustafssonem. Tym samym ponownie wkroczył na ścieżkę zwycięstw, bo jak dobrze zapewne pamiętacie w pojedynku wcześniej uległ przez decyzję Jonowi Jonesowi w walce o pas mistrzowski. Potencjalna wygrana z Gloverem znów mocno przybliży go do takiej szansy.

Mający na karku już 40 lat Brazylijczyk wciąż utrzymuje się w czołówce wagi półciężkiej. Do walki ze Smithem przystępuje bowiem z serią trzech zwycięstw. Jego ostatnim skalpem był Nikita Krylov, przedtem pokonał Iona Cutelabę oraz Mishę Cirkunova.

Bardzo ciekawi mnie ta rywalizacja, także z uwagi na fakt, że w czołówce tej kategorii znajduje się Jan Błachowicz. Faworytem bukmacherskim jest Anthony Smith, który będzie mieć przewagę w stójce. Powinien być szybszy, a z całą pewnością bardziej techniczny od Teixeiry. Brazylijczyk co prawda także potrafi przyłożyć, lecz w wydaje mi się, że w tym pojedynku będzie szukał parteru. Absolutnie go nie skreślam, lecz mimo wszystko wydaje mi się, że młodszy i – mimo podobnego doświadczenia – mniej rozbity Smith powinien dyktować warunki tej walki. Jeśli nie da się wciągnąć w grę Brazylijczyka, wypunktuje go lub nawet skończy ciosami przed czasem. TYP: Anthony Smith przez decyzję.

Anthony Smith: Krystian Młynarczuk, Mateusz Paczkowski, Mateusz Stępień, Sebastian Niegowski, Bartosz Cieśla

Glover Teixeira: Jan Niwiński, Szymon Frankowicz


Ovince St. Preux vs. Ben Rothwell

Bartosz Cieśla: Już w nocy ze środy na czwartek przed nami kolejna gala UFC w Jacksonville na Florydzie. W jednym z głównych pojedynków Ben Rothwell podejmie Ovince’a St. Preux. OSP przenosi się do wagi ciężkiej, więc jego dyspozycja jest sporą niewiadomą. Ten zawodnik haitańskiego pochodzenia był jednak stosunkowo duży jak na kategorię półśrednią. Oczywiście Rothwell będzie cięższy.

„Big Ben” zawsze oscyluje w granicach górnego limitu wagi ciężkiej. Pod względem innych parametrów fizycznych St. Preux nie powinien jednak odstawać. Jego zasięg jest nawet trochę większy od rywala. St. Preux powinien mieć przewagę szybkości nad rywalem. Dzięki temu może zadawać obrażenia rywalowi. Ze znokautowaniem Rothwella może być problem, bo to dość twardy zawodnik. Ponadto „Big Ben” może sprawiać kłopot przeciwnikowi ze względu na swoją masę. St. Preux jest jednak bardzo atletycznym zawodnikiem, co jest jego niewątpliwą zaletą.

Stawiam na wariant, w którym St. Preux rozmiękczy rywala w stójce a następnie zakończy pojedynek w parterze, najprawdopodobniej poddaniem. Oczywiście nie można wykluczyć scenariusza, w którym ciężkoręki Rothwell nokautuje swojego przeciwnika, lecz jego forma po ostatnim zawieszeniu za doping pozostawia wiele do życzenia. TYP: Ovince St. Preux przez poddanie w 2. rundzie.

Ovince St. Preux: Jan Niwiński, Bartosz Cieśla

Ben Rothwell: Krystian Młynarczuk, Mateusz Paczkowski, Mateusz Stępień, Sebastian Niegowski, Szymon Frankowicz


Drew Dober vs. Alexander Hernandez

Drew Dober: Krystian Młynarczuk, Jan Niwiński, Bartosz Cieśla

Alexander Hernandez: Mateusz Stępień, Sebastian Niegowski, Mateusz Paczkowski, Szymon Frankowicz


Ray Borg vs. Ricky Simon

Ray Borg: Mateusz Stępień, Sebastian Niegowski

Ricky Simon: Jan Niwiński, Krystian Młynarczuk, Mateusz Paczkowski, Bartosz Cieśla, Szymon Frankowicz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis