MMA PLNajnowszeUFCTsarukyan chce walki o pas UFC. Uważa, że zasłużył na nią bardziej niż Charles Oliveira

Tsarukyan chce walki o pas UFC. Uważa, że zasłużył na nią bardziej niż Charles Oliveira

Arman Tsaruykan odniósł właśnie najważniejszą wiktorię w swojej sportowej karierze. Ormianin szybko znokautował Beneila Dariusha w walce wieczoru UFC Austin i teraz ogłosił światu, że chce walki o pas wagi lekkiej UFC!

Tsarukyan chce walki o pas UFC. Uważa, że zasłużył na nią bardziej niż Charles Oliveira

Tsarukyan i Dariush zmierzyli się ze sobą w main evencie gali UFC on ESPN 52, która odbyła się minionej nocy w Austin. Starcie to dało kibicom ogromną dawkę emocji i to mimo faktu, iż zakończyło się w pierwszej rundzie.

Walkę wieczoru minionej gali UFC wygrał Tsaruykan i zrobił to bardzo efektownie:

Tsarukyan chce walki o pas UFC. Uważa, że zasłużył na nią bardziej niż Charles Oliveira

Po tym zwycięstwie, Tsaruykan nie ukrywał, że jego zdaniem zasłużył na walkę o pas wagi lekkiej UFC i to zasłużył na nią już teraz.

Ormianin w taki oto sposób tłumaczy swoje podejście do potencjalnego starcia z Islamem Makhachevem:

“Spodziewałem się nokautu. Kiedy dali mi tę walkę, to już myślałem o tym, że muszę go znokautować, wywołać Islama Makhacheva i zdobyć walkę o pas mistrzowski.” – mówił na konferencji prasowej po UFC Austin.

Tsarukyan i Makhachev walczyli ze sobą już w 2019 roku. Ormianin wówczas postawił Rosjaninowi poprzeczkę bardzo wysoko i choć Makhachev wówczas zwyciężył, to dopiero po decyzji sędziów i po wyrównanej walce.

Teraz Tsarukyan chciałby rewanżu:

“Charles Oliveira znokautował Beneila Dariusha i jeśli wygrałbym z Dariushem decyzją, to dlaczego miałbym oczekiwać walki o pas? Ale ja znokautowałem Dariusha szybciej niż Oliveira. A poza tym Makhachev nie powalił mnie tak, jak powalił Oliveirę. Spisałem się lepiej niż Brazylijczyk. Charles miał już swoją okazję, teraz dajcie ją mnie!”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis