MMA PLNajnowszeBoksTrener mistrza mocno o przyszłości Masternaka: Niektórzy pięściarze mają wspaniałe kariery, ale…

Trener mistrza mocno o przyszłości Masternaka: Niektórzy pięściarze mają wspaniałe kariery, ale…

Shane McGuigan zabrał głos po pierwszej udanej obronie tytułu podopiecznego Chrisa Billama-Smitha (19-1, 13 KO). Trener Brytyjczyka wypowiedział się dość mocno o potencjalnej przyszłości Mateusza Masternaka (47-6, 31 KO). Shane zapewnił, że po tej walce nie wie ile jeszcze pozostało prawdziwego Masternaka. Jest to dość zaskakująca wypowiedź patrząc przez pryzmat tego co się działo w ringu.

Masternak

Trzeba sobie powiedzieć jasno, że do czasu skończenia nasz reprezentant wygrywał do wiwatu. Wydawało się nawet, że w późniejszych rundach przełamie mistrza i wygrana przed czasem jest mocno prawdopodobna.

Masternak przede wszystkim był szybszy od przeciwnika. Coraz więcej kombinacji dochodziło do celu, a Smith nie znosił tego dobrze. Były kryzysy mistrza, który mimo wszystko nie zamierzał poddać się do końca i szukał zmiany przebiegu. Jak się okazuje po czasie – ciosy na korpus i szarpaniny w klinczu okazały się skuteczne. Polak doznał poważnej kontuzji i tym samym walka zakończyła się po siódmej rundzie.

Trener zabiera głos!

Shane McGuigan trener mistrza Chrisa Billama-Smitha (19-1, 13 KO) wypowiedział się o przyszłości Mateusza Masternaka. Shane nie jest przekonany ile zostało Masternaka po ostatnim pojedynku. 

W pewnym momencie zaznaczył także, że niektórzy pięściarze po jednym pojedynku mogą… stracić duszę wojownika.

Nie wiem, ile czasu pozostało jeszcze Masternakowi w boksie. Dzisiaj został zastopowany po siedmiu rundach, a zawsze słynął z tego, że jest twardy i potrafi bardzo regularnie boksować przez pełen dystans (…)  Niektórzy pięściarze mają wspaniałe kariery, ale wystarczy jedna porażka, żeby zabrać im duszę wojownika 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis