MMA PLNajnowszeKSWTo nie był przypadek! Robert Ruchała trenował kończące kopnięcie przed walką z Kaczmarczykiem na KSW 94 [WIDEO]

To nie był przypadek! Robert Ruchała trenował kończące kopnięcie przed walką z Kaczmarczykiem na KSW 94 [WIDEO]

Na sobotniej gali XTB KSW 94 w trójmiejskiej Ergo Arenie Robert Ruchała (10-1) w spektakularny sposób zdobył tymczasowy pas wagi piórkowej. Zawodnik potwierdza, że efektowny nokaut nie był dziełem przypadku.

Robert Ruchała trenował kończące kopnięcie
Foto: Robert Ruchała/X & KSW

Ruchała potrzebował niespełna minuty by znokautować Patryka Kaczmarczyka (11-3). Reprezentant Grapplingu Kraków trafił idealnie kopnięciem na wątrobę, po którym rywal momentalnie skulił się z bólu. Ruchała dopadł jeszcze do przeciwnika w parterze, ale po chwili sędzia zdecydował o przerwaniu walki.

W mediach społecznościowych mistrz zamieścił krótką kompilację nagrań, na których pokazuje, iż wielokrotnie trenował takie właśnie kopnięcie. Potem udało mu się wykorzystać w samej walce z rewelacyjnym skutkiem.

Ruchała po raz drugi w karierze pokonał Kaczmarczyka. Niemal trzy lata temu na gali KSW 64 zwyciężył na pełnym dystansie. Potem po dwóch kolejnych zwycięstwach dostał szansę walki o pas tymczasowy z Lome-Alim Eskievem i szansę tę wykorzystał kończąc oponenta w piątej rundzie. W walce unifikacyjnej Polak musiał jednak uznać wyższość Salahdine’a Parnasse’a.

Federacja KSW postanowiła ponownie zestawić dwóch młodych i utalentowanych zawodników wagi piórkowej. Kaczmarczyk w międzyczasie dorobił się serii trzech zwycięstw, w tym m.in. nad czołowym polskim piórkowym ostatnich lat Danielem Rutkowskim. Ostatecznie w rewanżowym pojedynku ponownie lepszy okazał się Ruchała, tym razem kończąc jednak pojedynek znacznie wcześniej a przy tym niezwykle efektownie.

Skończenie w wykonaniu nowego-starego mistrza tymczasowego zostało uznane nokautem wieczoru gali XTB KSW 94.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis