MMA PLNajnowszeCiekawostkiThe Rock spotkał się z zawodnikiem UFC, który po wygranej miał na koncie… 7 dolarów

The Rock spotkał się z zawodnikiem UFC, który po wygranej miał na koncie… 7 dolarów

Ta historia to swoisty wyciskacz łez. Amerykański aktor Dwayne “The Rock” Johnson spotkał się z zawodnikiem UFC, który zdobył popularność w mediach społecznościowych wyznaniem, że po swojej wygranej w oktagonie miał na koncie bankowym zaledwie… 7 dolarów.

The Rock spotkał się z zawodnikiem UFC

Chodzi o zawodnika o nazwisku Themba Gorimbo. Pochodzący z Zimbabe fighter ma za sobą dwie walki w oktagonie UFC. Najpierw w lutym tego roku przegrał przez poddanie z AJ Fletcherem, ale w maju tego roku wygrał decyzją sędziów z Takashim Sato na gali UFC Vegas 73.

Wojownik z Afryki po tej wygranej wyznał, że miał na swoim koncie bankowym zaledwie 7 dolarów, a mimo to pomógł nawet swojej społeczności z Zimbabwe.

https://twitter.com/TheAnswerMMA/status/1681617810768666625

The Rock spotkał się z zawodnikiem UFC, który po wygranej miał na koncie… 7 dolarów

Historia zawodnika UFC zainspirowała nawet samego The Rocka. Aktor i kulturysta odwiedził nawet Gorimbo w Miami podczas jego treningu. Afrykańczyk takiej wizyty się nie spodziewał, co widać jak na dłoni w wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych.

The Rock tak opisuje to spotkanie:

“”Nigdy nie spotkaliśmy się wcześniej, ale musiałem lecieć do Miami żeby zobaczyć tego człowieka Gorimbo, spojrzeć mu w oczy, przytulić go i uścisnął mu dłoń. Byłem wzruszony i zmotywowany jego historią. Niedawno wygrał swoją pierwszą walkę w UFC. Kiedy wygrał miał na koncie 7 dolarów. Śpi na kanapie w klubie. Po walce sprzedał swój sprzęt (spodenki i rękawice) przez internet i zarobił 7 tysięcy dolarów. Zamiast wykorzystać te pieniądze na znalezienie mieszkania, on kupił pompę dla swojej wioski w Zimbabwe, by ludzie stamtąd mieli czystą wodę.”

A Wy słyszeliście o tej historii? Jak Wam się ona podobała? Będziecie teraz uważniej śledzić losy tego zawodnika z Afryki?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis