MMA PLtflTFL 15: Hubert Szymajda po rewelacyjnej walce zdobywa tymczasowy pas wagi lekkiej

TFL 15: Hubert Szymajda po rewelacyjnej walce zdobywa tymczasowy pas wagi lekkiej

Foto: TFL

Hubert Szymajda (8-2) po świetnej walce pokonał Roberta Maciejowskiego (3-2-1) w walce wieczoru gali TFL 15. Tym samym “Małpa” zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej.

Szymajda został trafiony przez rywala i się zachwiał. Maciejowski ruszył do ataku, który został jednak powstrzymany. Szymajda dobrze radził sobie w klinczu. Obalił rywala, później też go trafił. Walka wróciła na środek. Szymajda przechwycił kopnięcie i sprowadził walkę do parteru. Zawodnik miał dosiad, jednak przy próbie kimury stracił pozycję. Z góry znalazł się Maciejowski, który zaczął rozbijać rywala. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Szymajda próbował po raz kolejny poddania a po chwili znalazł się z góry. Teraz to on rozbijał rywala ciosami bitymi z góry. Pod koniec rundy Szymajda spróbował jeszcze duszenia trójkątnego.

W kolejnej rundzie Szymajda szybko ruszył po nogi rywala. Maciejowski przy pomocy siatki zdołał wstać, jednak po haczeniu ponownie znalazł się na macie. Choć chwilę kontrolował przeciwnika to później bardzo ładnie został przetoczony przez przeciwnika. Po kilkunastu sekundach… to Szymajda przetoczył. Od czasu do czasu atakował rywala, jednak przede wszystkim dbał o dobrą pozycję. Mimo wszystko Maciejowski zdołał odwrócić sytuację. Szymajda próbował jeszcze trójkąta nogami z pleców. Maciejowski atakował jeszcze krótkimi ciosami do końca rundy.

W trzecim starciu Szymajda przyjął kilka ciosów, jednak ponownie obalił rywala. Nie był w stanie jednak długo utrzymać dominującej pozycji, gdyż został przetoczony. Maciejowski atakował z góry, a Szymajda próbował trójkąta nogami z pleców. Rywal zdołał jednak uwolnić głowę i dalej kontrolował pojedynek. Maciejowski wciąż męczył rywala krótkimi ciosami. Choć nie były on zbyt mocne to dość regularne.

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie. Walka była niezwykle bliska, ale ostatecznie sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Hubertowi Szymajdzie. Wszyscy punktowali walkę w stosunku 29-28.