MMA PLNajnowszeKSWTak Josh Barnett radzi sobie w grapplingu! Ciężkie zadanie przed mistrzem KSW! [WIDEO]

Tak Josh Barnett radzi sobie w grapplingu! Ciężkie zadanie przed mistrzem KSW! [WIDEO]

Już dwudziestego czwartego lutego w Gliwicach odbędzie się gala KSW Epic. Wysoko w karcie zobaczymy świetnie zapowiadające się starcie w grapplingu. Mistrz KSW wagi ciężkiej Phil De Fries zmierzy się z legendą MMA – Joshem Barnettem. Warto jednak przypomnieć o tym jak Amerykanin radzi sobie w grapplingu.

Barnett

Josh może pochwalić się świetnymi warunkami fizycznymi – mierzy 1.91 cm wzrostu. Stylem bazowym Barnetta jest wrestling. Amerykanin po dziewięciu zawodowych zwycięstwach został zauważony i dostał szansę w UFC. “The Warmaster” po trzech wygranych i jednej przegranej dostał walkę mistrzowską. Josh 22 marca w 2002 roku w drugiej odsłonie zastopował Randy Couture i mógł unieść pas do góry. Amerykanin został najmłodszym w historii mistrzem UFC.

Barnett w 2020 roku stoczył swoją pierwszą walkę w Polsce. Amerykanin na gali Genesis 1 odnotował swój debiut na gołe pięści. Josh w drugiej rundzie odprawił Marcina ”Różala” Różalskiego.

To nie będzie łatwe zadanie!

Wszyscy pamiętają Josha Barnetta z kariery w mieszanych sztukach walki, lecz warto przypomnieć, że jest to naprawdę dobry zawodnik jeśli chodzi o grappling.

Amerykanin posiada chociażby takie tytuły jak pierwsze miejsce w czarnych pasach na Mistrzostwach Świata IBJJF No Gi w jiu jitsu (2009 rok) czy choćby mistrzostwo Metamoris wagi ciężkiej zdobyte w 2014 roku.

“The Warmaster” w 2014 roku poddał Deana Listera, a parę miesięcy później okazał się lepszy od Ryrona Gracie. W 2018 roku zaś zremisował z Gregorem Gracie oraz przegrał z Gordonem Ryanem.

Sami zobaczcie:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis