MMA PLNajnowszeArtur SzpilkaSzpilka komentuję przegraną Materli! Uważa, że KSW powinno wprowadzić zmianę!

Szpilka komentuję przegraną Materli! Uważa, że KSW powinno wprowadzić zmianę!

Michał Materla (33-11) szybko wrócił do klatki i wystąpił w sobotę na gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim. Były mistrz KSW nie chciał walk na odbudowę, a od razu przyjął kolejne duże wyzwanie. Mimo wszystko Materla musiał uznać wyższość przeciwnika. Po przegranej Michała głos zabrał jego dobry kolega Artur Szpilka, który ma nadzieję, że KSW poszuka innego rozwiązania jeśli chodzi o zestawienia z Michałem.

Szpilka

Michał jeszcze nie tak dawno stanął przed szansą odzyskania tytułu wagi średniej. Podopieczny Piotra Bagińskiego przegrał po 5-rundach pewną jednogłośną decyzją sędziów z mistrzem Pawłem Pawlakiem.

Materla w ostatniej walce zmierzył się z Piotrem Kuberskim. Reprezentant Ankosu Poznań od samego początku mocno ruszył i zdobywał przewagę. Materla w pewnym momencie trafił dobrym ciosem z kontry, ale to byłoby na tyle… Kuberski dominował – coraz częściej trafiał idealnie w punkt i niskimi kopnięciami osłabiał mobilność byłego mistrza. Koniec walk nastąpił pięć sekund przed końcem pierwszej odsłony.

Szpilka zabiera głos!

Artur Szpilka w rozmowie z Arturem Mazurem (”Klatka po klatce”) zabrał głos w sprawie przegranej Michała Materli.

”Szpila” zapewnia, że KSW powinno teraz szukać innego rozwiązania jeśli chodzi o następne zestawienia Michała. Artur zaznacza, że ”Cipao” powinien być zestawiany z zawodnikami o podobnym wieku.

Michała zawsze cechowało to ogromne serducho do wojen. Wiem, co może czuć, bo wiem, jaki to jest ambitny człowiek. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że przychodzi taki moment, że serce bardzo chce, głowa chce, a ciało odmawia. Najgorsza jest ta świadomość wieku, bo pewnych rzeczy cofnąć się nie da, a będzie tylko gorzej. On jest wojownikiem, mam nadzieję, że wszystko sobie w głowie poukłada, że KSW będzie go zestawiać z zawodnikiem w jego wieku, a nie z młodymi kotami. Wierzę, że KSW stanie na głowie i jeszcze zorganizuje Michałowi fajne, medialne walki.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis