MMA PLUFCStan Nowy Jork zakazuje zgromadzeń powyżej 500 osób. UFC 249: Khabib vs. Ferguson pod wielkim znakiem zapytania

Stan Nowy Jork zakazuje zgromadzeń powyżej 500 osób. UFC 249: Khabib vs. Ferguson pod wielkim znakiem zapytania

Foto: LAS VEGAS, NV - MARCH 06: during the UFC 249 Press Conference at T-Mobile Arena on March 6, 2020 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images)

Wiele wskazuje, że gala UFC 249 nie odbędzie się. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym przez koronawirusa stan Nowy Jork wprowadził bowiem zakaz zgromadzeń powyżej 500 osób.

Gala w Barclays Center na Brooklynie zaplanowana jest na 18 kwietnia, toteż pozostał do niej nieco ponad miesiąc. Mało prawdopodobne, aby do tego czasu sytuacja unormowała się na tyle, aby zrezygnowano ze środków ostrożności.

W grę może wchodzić oczywiście organizacja wydarzenia bez udziału publiczności. Pytanie brzmi jednak czy w przypadku tak kasowego starcia organizacja zdecyduje się na galę pozbawiając się wpływów z biletów….

Przeklęta walka?

To już piąte podejście do organizacji pojedynku dwóch najlepszych zawodników kategorii lekkiej na świecie.  Jak dotąd nie udało się doprowadzić do żadnej walki.

  1. W 2015 roku zawodnicy mieli się zmierzyć na TUF 22 Finale – Nurmagomedov doznał urazu żeber
  2. Kolejną próbę podjęto w 2016 roku przy okazji gali UFC on FOX 19 – Ferguson musiał się wycofać, ponieważ w jego płucach zbierał się płyn
  3. W 2017 roku zawodników zestawiano na UFC 209 w pojedynku, którego stawką był tymczasowy pas mistrzowski – Nurmagomedov hospitalizowany po procesie ścinania wagi
  4. Ostatnio  w 2018 na UFC 223 stawką pojedynku między Dagestańczykiem i Amerykaninem miał być pas wagi lekkiej –  Ferguson doznał poważnej kontuzji kolana potykając się o kabel w studiu

Czy tym razem powodem odwołania pojedynku będzie światowa pandemia?

AKTUALIZACJA:

Organizacja UFC poinformowała, że najbliższe gale będą odbywać się bez udziału publiczności (na razie poza galą w Londynie, gdzie na ten moment przewiduje się udział kibiców – przyp. red.). Niektóre z nich jak galę w Columbus i Portland będą przeniesione do centrum UFC Apex w Las Vegas. W oficjalnym komunikacie UFC nie odniesiono się jeszcze do gali UFC 249.