MMA PLNajnowszeBez kategoriiSobral kradnie uwagę prasy Randy’emu

Sobral kradnie uwagę prasy Randy’emu

Nie milkną echa walki Sobral vs. Heath. Jeżeli spojrzy się na zachodnie blogi / vortale / fora to więcej uwagi poświęca się krwawej łaźni niż fontannie młodości (Randy vs Gabe). Dobrze i niedobrze. Fakty są takie, że David Heath nosił się w koszulce z tzw. mughotem Babalu. Co to jest mugshot? To fotka, którą robi Ci policja podczas zatrzymania.

Pasternak

Nie udawajcie, że nie wiecie o co chodzi;) Pewnie połowa z Was ma już takiego mugshota za soba. Cała sprawa generuje z kolei tzw. hype. Co to jest hype? Upraszczając – zainteresowanie. Po takiej lekcji językowej możecie spokojnie czytać wstrząsające cytaty poniżej:

“Wygląda na to, że Heath miał okresBabalu o dużej ilości krwii podczas walki z Davidem Heathem.

“Przetrzymanie duszenia było cholernie głupie. Po prostu nie robi się takichr zeczy. Zgaduję, że komisja (NSAC) będzie miała coś do powiedzenia na ten temat. Zamierzam pogadać z Sobralem, wytłumaczyć mu, że to co zrobił było cholernie głupie. Jedną z tych rzeczy, którą ludzie cenią w MMA jest honor. Kiedy robisz takie rzeczy jak Babalu, stajesz się złym człowiekiem, a kiedy ludzie przestają Cię lubieć to nie jest dobra rzecz. Powiem Wam jedno: gdyby to była dźwignia na rękę lub nogę i mogła wyrządzić prawdziwe obrażenia, od razu zwolniłbym BabaluDana White o tym, co zrobił Renato “Babalu” Sobral

Przejrzałem dokładnie walkę (tutaj możesz zrobic to samodzielnie) – dla mnie wielkiego gięcia pały nie ma. Wygląda na to, że od czasu interwencji sędziego to około 3 sek (odklepania mógł nie poczuć). Czy tego samego nie zrobił BJ Penn w finale TUF 5 z Jensem Pulverem. Nie będę wspominał Royca Gracie z czasów pierwszych UFC… (bo nie było sankcjonowania, a sam Royce obecnie obraczony jest plakietką z napise “Hej! Biorę soczki!”)

Część ludzi jest przerażona, część nie. Ja coraz bardziej skłaniam się ku tej drugiej, bardziej liberalnej części. Heath zagrał na instynktach – wycieczka do więzienia Babalu mogła mieć jakieś dramatyczne podłoże (może nakrył swoją kobietę z Tito;P). Analogicznie – Rashad nie nabija się z Tito, że jego obecna dziewucha, Jenna Jameson, jest gwiazdą porno. Heath nie powinien tego robić. Babalu również, ale hype wokół tego jest tak gigantyczny, że opowiadam się po stronie Babalu. To pistolet, co zrobić. BJ Penn zrobił dokładnie to samo.

Tak czy inaczej – otwierają się nowe możliwości tzw. grudge-matchów dla UFC, czyli pojedynków, gdzie zawodnicy mają z sobą parę spraw do wyjaśnienia (patrz Tito vs Ken Shamrock). Heath może chcieć rewanżu z Babalu, a sam Renato może np. walczyć z Tito w UFC XX “Diabły Wcielone”.

Koniec końców – tytuł Badboy’a w UFC dziś właśnie zmienił właściciela. To nie Tito Ortiz jest tym złym, przy Renato Titosz jest pluszowym misiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis