MMA PLNajnowszeUFCSłynny GSP zdradził dlaczego skończył sportową karierę! Dramatyczne wyznanie Kanadyjczyka!

Słynny GSP zdradził dlaczego skończył sportową karierę! Dramatyczne wyznanie Kanadyjczyka!

Słynny kanadyjski zawodnik mieszanych szuk walki – Georges St. Pierre zwany przez wielu fanów po prostu “GSP”, zdradził dlaczego skończył sportową karierę. Wyznanie Kanadyjczyka przyprawia o ciarki!

GSP zdradził dlaczego skończył sportową karierę

St. Pierre swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2017 roku. W pojedynku tym na gali UFC 217 zdobył pas mistrzowski wagi średniej pokonując przed czasem Michaela Bispinga.

Wcześniej GSP był wieloletnim dominatorem w dywizji półśredniej, a dominacja ta sprawiła, że przez wielu fanów uznawany jest za najlepszego zawodnika MMA w historii.

Słynny GSP zdradził dlaczego skończył sportową karierę! Dramatyczne wyznanie Kanadyjczyka!

Teraz, GSP w rozmowie z “Pound 4 Pound” podcast zdradził konkretnie dlaczego postanowił zawiesić rękawice na kołku i zwakować zdobyty przez siebie pas mistrzowski wagi średniej, czyniąc walkę z Michalem Bispingiem swoją ostatnią w karierze.

Czytając wyznanie St-Pierre’a można wpaść w zakłopotanie:

“Powodem przez który naprawdę odszedłem na emeryturę było to, że wiele kosztowało mnie robienie wagi do wyższej dywizji i zachorowałem na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. To wszystko przytrafiło mi się przy walce z Bispingiem. Próbowałem jeść więcej, przyzbierać na wadze, a trudno mi to szło. Zmuszałem się więc do jedzenia i lekarz powiedział mi, że to prawdopodobnie przez to.

Kiedy zdiagnozowano u mnie WZJG tak naprawdę poczułem ulgę, bo przez całe przygotowania zmagałem się z ogromnym stresem. Teraz już nie biorę leków, ale kiedy się zmagałem z chorobą i kiedy nie wiedziałem jeszcze, że to wrzodziejące zapalenie jelita grubego, to chodziłem często do łazienki, załatwiałem się z krwią i tej krwi było bardzo dużo. Myślałem więc, że mam raka. Całe przygotowania się bałem o siebie.”

GSP teraz pozostaje nam jedynie życzyć zdrowia i jak najdłuższego życia w zdrowiu i formie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis