MMA PLNajnowszeBez kategoriiSłowiński obronił tytuł, Jędrzejczyk zdobyła złoto!

Słowiński obronił tytuł, Jędrzejczyk zdobyła złoto!

 

2008_logo_me.gif

Paweł Słowiński w sobotni wieczór obronił w Zgorzelcu tytuł zawodowego mistrza świata federacji WMC. Tego samego dnia złoty medal amatorskich mistrzostw Europy IFMA zdobyła Joanna Jędrzejczyk. To bez wątpienia największe sukcesy Polaków na zakończenie mistrzostw.

Jędrzejczyk pewnie wygrała z wyższą prawie o głowę Angielką Anną Kariną Zucchelli. Sędziowie uznali ją też za najlepszą spośrod wszystkich wojowniczek mistrzostw. Niestety nie powalczył Sebastian Bartkowiak. Zgorzelczanin po trudnej walce z Litwinem Edvardasem
Norkeliunasem był poobijany i nie zdecydował się na pojedynek ze znanym z ringów zawodowych Ukraińcem Petro Nakonechnyym. – Nogę mam tak pokopaną, że nie mogę chodzić – wyjaśniał. Za tydzień musi jednak być zdrowy, bo 5 lipca walczy w Monachium w zawodowej gali K1.

Największą atrakcją soboty była jednak walka Pawła Słowińskiego. Członek prowadzonego przez Ernesto Hoosta, 4-krotnego mistrza K-1, Teamu Perfect po raz pierwszy w historii walczył w Polsce. Jego przeciwnikiem był Antonin Dusek. Rosły Czech zdołał wytrzymać zaledwie dwie rundy z dobrze dysponowanym Słowińskim. Do trzeciej nie dopuścił go lekarz. – Dziękuję, że byliście tutaj ze mną. To dla mnie historyczna chwila. Chciałem walczyć w Polsce i wreszcie to się udało. Przeglądajcie uważnie stronę www.muaythai.pl tam będą informacje o kolejnych moich walkach. Być może uda się sprawić, żebym walczył w mojej ojczyźnie – mówił na ringu po zakończeniu walki. Ubrany był w mistrzowski pas i polską flagę, którą podali mu nasi wojownicy Joasia Jędrzejczyk i Daniel Sołtysiak. Paweł Słowiński tytuł mistrza świata federacji muaythai zawodowej federacji WMC zdobył po raz ósmy (obronił go siedem razy).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis