MMA PLNajnowszeBez kategoriiShowtime wykupuje Pro Elite!

Showtime wykupuje Pro Elite!

showtime-elitexc1.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Spółka Showtime Networks poinformowała Komisję Bezpieczeństwa i Wymiany o swoim zamiarze  zakupu spółki Pro Elite Inc. Taką informację podał Sherdog.com.

Pro Elite to spółka macierzysta takich marek jak: Elite XC, Cage Rage, Icon Sport, Rumble on The Rock oraz King of The Cage. Spółka ta ma  też stałe umowy robocze z  organizacjami Strikeforce oraz Japońskim – DREAM.  Od czasu powstania i jednocześnie zaczęcia działalności na rynku MMA spółka Pro Elite ma bilans ujemny.  Dług tej spółki wynosi… 55 miliona$!

Najbardziej znany w świecie MMA produkty Pro Elite to:  Elite XC i Sho XC Challenger Series, z którymi to markami spółka bezustannie próbuje się przebić na głębsze wody ale jak na razie wygląda to różnie. Showtime już w tej chwili ma 20% udziałów w tej zadłużonej firmie. Właścicielem  Showtime Networks jest natomiast CBS, która to też rozważa kupno akcji upadającej spółki.

Jest więc oczywiste, że CBS oraz Showtime maja zainwestowane pieniądze w Pro Elite Inc i zapewne nie jest w ich interesie by ta spółka upadła i prawdopodobnie prędzej zechcą ją wchłonąć niż pozwolić na upadłość. Wszystko na to wskazuje, że takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe, tym bardziej, że Pro Elite Inc jest zbyt małe i za słabe by na dłuższą metę konkurować z takimi markami jak np. UFC na rynku MMA. Mimo stwierdzenia przez większość fachowców, że Pro Elite to tonący statek, Showtime Networks na to zbytnio nie zważa i dalej inwestuje w zadłużoną spółkę.

Jeśli doszłoby do zmiany właściciela, myślę, że może to wyjść tylko na dobre dla  Pro Elite i być może firma stanie się drugą lub trzecią siłą w światowym MMA, zaraz za UFC czy Affliction. Ale jak na razie Pro Elite to Pro Elite i 10 października spółka ta jest organizatorem gali Elite XC, a jak wiemy walczy tam Mamed. Dla tego życzymy by wszystko przebiegło zgodnie z planem. O wypłaty gaż też chyba nie muszą się obawiać zawodnicy, ponieważ spółka zaciągnęła dodatkowej pożyczki w kwocie 1 miliona $. Wydarzenia z gali będzie można obejrzeć oczywiście na kanale CBS…

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis