MMA PLNajnowszeBez kategoriiRonaldo Jacare – Wywiad!

Ronaldo Jacare – Wywiad!

jacare_jacarezando.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Mistrz świata BJJ, Ronaldo Jacare świetnie rozpoczął swoją przygodę z DREAM, pokonując z łatwością w pierwszej rundzie Amerykanina Ian Murphy. Jacare awansował do następnej rundy i udzielił wywiadu na wyłączność witrynie TATAME.com


Co myślisz o swojej pierwszej walce w DREAM?

Była świetna. Pokazałem swoje umiejętność, ale muszę ciągle podwyższać swój poziom. Walczyłem z zapaśnikiem, udało mi się go sprowadzić do parteru i jestem z tego zadowolony, ale wiem, że muszę się jeszcze poprawić i się poprawię.

Czy DREAM powiedziało tobie z kim będziesz walczył w następnej rundzie?

Nie powiedzieli, ale czekam na to z niecierpliwością.

Z kim chciałbyś się zmierzyć?

Jestem pracownikiem DREAM i każdy przeciwnik, którego mi wybiorą będzie świetny. Mam nadzieję, że wybiorą mi najtrudniejszego.

Czy pojedynek z Sakurabą , był by dla ciebie dobry na tym szczeblu twojej kariery?

Sakuraba zawsze walczył świetnie przeciwko zawodnikom BJJ i wiele walk z nimi wygrał, byłbym zachwycony jeśli DREAM wybierze go jako mojego przeciwnika.

Co Japończycy myśleli o twoim występie?

Oszaleli z zachwytu i pomyśleli, że jestem naprawdę silny, ale będę ćwiczył aby stać się lepszym, bardziej skoncentrowanym i silniejszym.

Jak ci się podobała walka w Japonii? Jak przyjęli cię fani?

Zawsze marzyłem o walce w Japonii. Marzenie to się pojawiło, kiedy poleciałem na BJJ Challenge Brazil vs. Japan i po tej gali miałem okazję być obecnym podczas Pride, gdzie Wanderlei Silva został mistrzem świata pokonując Quinton Jackson’a i kiedy Rodrigo Minotauro poddał Cro Copa przez balache. Oszalałem z zachwytu po tych wydarzeniach i obiecałem sobie: „pewnego dnia i ja tu zawalczę”, i tak też się stało. Kto oglądał DREAM ten wie, że są perfekcjonistami we wszystkim co robią. I reakcja publiczności była niesamowita, normalnie kosmos. Japończycy kochają nasze BJJ.

Co myślisz o porażce Gesiasa z Aoki?

Gesias to wojownik, miał szansę skończyć walkę w pierwszej rundzie. Przypuszczam, że on sam dobrze wie co zrobił źle i wszystko naprawi przy następnej okazji. Nie walczył dobrze i zapewne zdaje sobie z tego sprawę, ale to się może zdarzyć każdemu sportowcowi. Każdy zawodnik walczy w inny sposób, ale przeciwko gibkiemu parterowcowi jakim był Aoki, starałbym się minąć gardę chwytając jego nogi od spodu lub minąć od zewnątrz.

A co sprawiło, że Nakahara przegrał z Sakurabą?

Nakahara pokazał się ze świetnej strony podczas tej walki i zaprezentował wyśmienitą obronę przed sprowadzeniami, musi jednak poprawić walkę w parterze. Podczas rozmowy z nim, wyjawił mi, że już trenuje, podejrzewam, że wyniki tego zobaczymy już wkrótce, z powodu jego entuzjazmu i determinacji.

Autor: rip_dorey

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis