MMA PLBez kategoriiRobert Paczków: “Czekam na propozycję!” Wywiad!

Robert Paczków: “Czekam na propozycję!” Wywiad!

thumbnail_cropphp.jpeg

Robert Paczków (ur. 26 maja 1969 we Wrocławiu), żona Anna, dzieci: Krystian Paczków, Klaudia, Kamila, zapaśnik stylu wolnego, polski sumita, Dwukrotny Mistrz Świata w Sumo amatorów z 2001 r. w Amori (Japonia} i 2002 r. we Wrocławiu, trzykrotny Mistrz Europy, zdobywca około 30 medali Mistrzost Świata i Europy w Sumo, zdobywca pierwszego miejsca na Europejskich Igrzyskach Dyscyplin Nieolimpijskich w Kijowie oraz trzeciego miejsca w Światowych Igrzyskach Dyscyplin Nieolimpijskich w Niemczech, wielokrotny Mistrz Polski w sumo, zwyciesca turniejów Poland Open w sumo. Obecnie zawodnik sumo i MMA, zwycieca walki MMA Cage Rage 24 w Londynie z 1 grudnia 2007 r.

Zapraszam do lektóry!

Perfekt-tv / MMABlog:Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sztukami walki?

Robert Paczkow: W szkole podstawowej spotkałem się po raz pierwszy z zapasami w stylu wolnym przez osobę trenera zapaśniczego a zarazem mojego nauczyciela WF. Przygodę z zapasami kontynuowałem w międzyszkolnym klubie sportowym..

Perfekt-tv / MMABlog:Twoje największe osiągnięcia w sportach walki?

RP: Wielokrotnie zdobywałem tytuły Mistrza Polski Juniorów oraz młodzieżowców w zapasach w stylu wolnym, a następnie medale w Mistrzostwach Polski Seniorów. Reprezentowałem Polskę na Mistrzostwach Świata i Europy w zapasach, a kontuzja wyeliminowała mnie z udziału w Olimpiadzie w Seulu. Po zakończeniu kariery zapaśniczej rozpoczęła trwająca do dziś przygoda z SUMO. Dwukrotnie zdobyłem tytuł Mistrza Świata SUMO, trzykrotnie Mistrza Europy oraz zdobyłem około 30 medali na Mistrzostwach Europy i Świata w tej dyscyplinie. Ponadto zdobyłem pierwsze miejsce w SUMO na Światowych Igrzyskach Dyscyplin Nieolimpijskich, oraz trzecie miejsce na Igrzyskach Światowych. Ostatnim moim sukcesem otwierającym nowy rozdział mojej kariery sportowej jest zwycięstwo w walce MMA Cage Rage w Londynie.

Perfekt-tv / MMABlog: Śledzisz na bieżąco sytuacje MMA na świecie?

RP: Staram się, mimo braku czasu, śledzić aktualne wydarzenia w świecie sportów walki, między innymi dzięki takim portalom, jak Wasz.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak się ma sumo do MMA? Mało jest zawodników sumo, którzy następnie walczyli w Tej formule walki.

RP: Wygranie walki w MMA reprezentując dyscyplinę SUMO było dla mnie wyzwaniem i dzięki temu wydarzeniu obroniłem honor SUMO w tego rodzaju konfrontacji. SUMO jest sportem wymagającym nie tylko znacznej masy ciała, jak mogłoby się wydawać osobą z zewnątrz, ale wymaga również opanowania wielu technik przydatnych w konfrontacjach MMA.

Perfekt-tv / MMABlog: Bardzo udanie zadebiutowałeś w organizacji Cage Rage. Czemu stoczyłeś w niej tylko jeden pojedynek?

RP: Jak na razie po zwycięskiej walce z utytułowanym i bardzo dobrym zawodnikiem MMA nie znaleziono przeciwnika, który jednoznacznie chciałby sprawdzić się w walce ze mną.

Perfekt-tv / MMABlog: Planujesz jeszcze starty w Tej formule walki?

RP: Czekam na propozycje…..

Perfekt-tv / MMABlog: Jaką organizację MMA postrzegasz za najlepszą na świecie?

RP: Myślę, że każda federacja ma wiele do zaoferowania i nie chciałbym jednoznacznie wskazywać lidera.

Perfekt-tv / MMABlog: Jak postrzegasz tą Brytyjską organizajcę?

RP: Na pewno takie aspekty, jak organizacja zawodów, opieka nad zawodnikami, oprawa medialna i artystyczna oraz ogromne zainteresowanie kibiców są na najwyższym poziomie i wyróżniają Cage Rage.

Perfekt-tv / MMABlog: Co powiesz na temat rozwoju MMA w Polsce?

RP: W ostatnim czasie zauważam duży postęp w rozwoju MMA w Polsce. Obserwuję aktualną sytuację i kibicuję wszelkim przedsięwzięciom mającym na celu rozpowszechnienie MMA w kraju.

Perfekt-tv / MMABlog: Twój ulubiony Fighter MMA?

RP: Fiodor Władimirowicz Jemieljanienko to mój ulubiony zawodnik. Szanuję też i cenię mojego przeciwnika z walki Cage Rage James “Machine” McSweeney.

Perfekt-tv / MMABlog: Opowiedz nam coś o stowarzyszeniu które zakładasz.

RP: W najbliższym czasie powołane zostanie Stowarzyszenie Sportowe, którego podwaliny właśnie są tworzone. Stowarzyszenie o nazwie „Robert PACZKÓW TEAM” stawia sobie za zadanie propagowanie wśród młodzieży sportowego stylu życia, zasad fairplay, współzawodnictwa sportowego, solidarności społecznej oraz ambicji osiągania sukcesów sportowych poprzez pracę nad sobą. Ponadto Stowarzyszenie ma na celu szkolenie zawodników w sportach walki i sportach siłowych, którzy z dumą będą reprezentować swoje miasto – Krotoszyn. Jednym ze statutowych celów istnienia Stowarzyszenia jest współpraca z instytucjami samorządowymi, policją, ośrodkami pomocy społecznej i placówkami pedagogicznymi w celu dotarcia do młodzieży borykającej się z różnymi problemami i zaproponowanie tym młodym ludziom alternatywy do życia „na ulicy” w postaci zaistnienia w świecie sportu.
Stowarzyszenie tworzyć będą ludzie skupieni wokół powyższych idei, a w komitecie honorowym znajdą się znani polscy sportowcy, przedstawiciele świata mediów, artyści oraz przedsiębiorcy. Dzięki ich wsparciu oraz podpierając się moimi dotychczasowymi sukcesami sportowymi chcemy nadać przedsięwzięciu medialny i ponad lokalny charakter.
Do współpracy zaprosiliśmy trenerów sportów walki, sportów siłowych, rehabilitantów, instruktorów, psychologów, pedagogów i lekarzy. Tworzeniu się Stowarzyszenia przyglądają się z uwagą poinformowane przez nas media sportowe i ogólnopolskie.
W celu uzyskania niezbędnych dla funkcjonowania przedsięwzięcia środków stale prowadzimy rozmowy z lokalnymi i ogólnopolskimi firmami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis