MMA PLNajnowszeRIZIN FFRIZIN.40 – wyniki i najlepsze akcje

RIZIN.40 – wyniki i najlepsze akcje

W sylwestrowy wieczór w Saitamie organizacja RIZIN tradycyjnie już zorganizowała galę. Na RIZIN.40 zobaczyliśmy m.in. konfrontację japońskiej organizacji z Bellatorem.

RIZIN.40

W main evencie AJ McKee kontrowersyjnie pokonał Roberto Souzę. Brazylijczyk w trzeciej rundzie sporo czasu spędził za plecami Mckee, a w drugiej nawiązał z nim wyrównaną walkę w stójce. Spore było zdziwienie, gdy sędziowie przyznali zwycięstwo dla reprezentanta Bellatora.

Patricio “Pitbull” Freire w miarę kontrolował walkę z Kleberem Koike Erbstem, nie dając się sprowadzić i ustabilizować, dowożąc wygraną, chociaż w mało efektownym stylu.

Bez historii była trzecia walka Kyojiego Horiguchiego i Hiromasy Ougikubo. Obecny mistrz RIZIN w wadze koguciej dominował w każdej płaszczyźnie, chociaż nie udało mu się skończyć większego i silniejszego rywala.

Kontrowersji nie brakło w walce Juana Archulety z Soo Chul Kimem. Koreańczyk miał sporą przewagę, jeżeli chodzi o stójkę, ale z kolei Amerykanin przeważał zapaśniczo, chociaż jak już obalał, to niewiele z tego wynikało. Nieoczekiwanie Bellator dostał drugą wygraną.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Gadżiego Rabadanowa z Kojim Takedą. Rosjaninowi wygraną przyniosła akcja z pierwszej rundy, kiedy długim prawym prostym spowodował knockdown. Przez większość walki Japończyk utrzymywał lekką przewagę, ale według kryteriów to zawodnik Bellatora był bliższy skończenia walki, więc on otrzymał korzystną decyzję.

W finale GP wagi do 49 kg Seika Izawa pokonała Si Woo Park po dość problematycznej niejednogłośnej decyzji. Park swoimi atakami spowodowała więcej uszkodzeń, ale to Japonka miała częściej kontrolę po swojej stronie.

Pierwsze poddanie wieczoru było autorstwa Naokiego Inoue, który nie dał w parterze szans Kencie Takizawie. Wcześniej Inoue wykorzystał również soccer kicka.

Junior Tafa nie dał szans Tsuyoshiemu Sudario, dominując go kompletnie w stójce.

John Dodson przegonił kilka razy po ringu Hideo Tokoro, by w końcu upolować weterana JMMA lewym zamachowym.

Ren Hiramoto zmierzył się z “Mr X”, którym okazał się zawodnik muay thai i mistrz WBC Genji Umeno. Początkowo Umeno bardzo dobrze pracował przednią ręką, którą w trakcie pierwszej rundy wielokrotnie karcił rywala. W drugiej odsłonie jednak Hiramoto coraz częściej zaczął dochodzić do głosu podłączając parę razy rywala i w efekcie go nokautując tuż przed ostatnim gongiem. Okazało się jednak, że starcie zostało zweryfikowane jako remis i nokaut oficjalnie padł po gongu. Jak pokazała powtórka, nie była to prawidłowa decyzja.

Co za KO! Yuki Motoya męczył się z byłym fajterem UFC Rogerio Bontorinem, ale ostatecznie upolował Brazylijczyka kolanem, wcześniej uszkadzając go middlekickiem.

Szybka robota Johnny’ego Case’a, który już w pierwszej rundzie uporał się z dowołanym w zastępstwie za Luiza Gustavo Nobumitsu Osawą.

W pojedynku dwóch strikerów Sho Patrick Usami znokautował świetnym kontrującym prawym sierpem Noah Beya.

Wyniki gali RIZIN.40 (31 grudnia 2022, Saitama Super Arena, Saitama):

71 kg: AJ McKee pok. Roberto De Souza przez jednogłośną decyzję
66 kg: Patricio “Pitbull” Freire pok. Kleber Koike Erbst przez jednogłośną deycyzję
57 kg: Kyoji Horiguchi pok. Hiromasa Ougikubo przez jednogłośną decyzję
61 kg: Juan Archuleta pok. Soo Chul Kim przez niejednogłośną decyzję
71 kg: Gadzhi Rabadanov pok. Koji Takeda przez jednogłośną decyzję
49 kg: Seika Izawa pok. Si Woo Park przez niejednogłośną decyzję – finał GP
61 kg: Naoki Inoue pok. Kenta Takizawa przez poddanie 2R (americana)
120 kg: Junior Tafa pok. Tsuyoshi “Sudario” Kamiyama przez TKO 1R (ciosy)
57 kg: John Dodson pok. Hideo Tokoro przez KO 1R (lewy sierp)
Ren Hiramoto zremisował z Genji Umeno – specjalne uderzane zasady
61 kg: Yuki Motoya pok. Rogerio Bontorin przez KO 2R (kolano)
71 kg: Johnny Case pok. Nobumitsu “Tyson” Osawa przez TKO 1R (uderzenia w parterze)
66 kg: Chihiro Suzuki pok. Yoshiki Nakahara przez KO 1R (prawy sierp)
71 kg: Sho Patrick Usami pok. “Black Panther” Noah Bey przez KO 1R (lewy sierp)
62 kg: YUSHI pok. Tatsuya Nakazawa przez jednogłośną decyzję

Rozpiska:Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis