MMA PLNajnowszeBez kategoriiRicco Rodriguez vs. Tito Ortiz w wadze 225 funtów?!

Ricco Rodriguez vs. Tito Ortiz w wadze 225 funtów?!

sapp-ricco-tito.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Znamy już termin catchweight? W tej wadze walczył m.in. Anthony Johnson na UFC 76. Catchweight to międzywaga, czyli coś pomiędzy dwoma kategoriami. Po co o tym pisze? Ricco Rodriguez, niegdyś siejący postrach grappler i aktywny członek Team Punishment, którego liderem jest Tito Ortiz, wypłakiwał w radiu swoje żale i…

Ricco chciałby walczyć z Tito. To zrozumiałe, że Tito jest mniejszy, bo walczy w LHW, a Ricco to HW lub SHW, więc Ricco proponuje międzywagę, tzn. do 225 funtów. Walka z Tito jest kolejnym krokiem w jego wyprawie do LHW, bo to jest docelowa waga, która chce osiągnąc Ricco.

Śmiałe plany. Zanim Ricco przyszedł do Team Punishment ważył około 300-320 funtów. Po zdobyciu tytułu mistrza HW UFC dziękowiał Tito m.in. za to, że pomógł mu uporać się z nadwagą. Na owe czasy Team Punishment słynął z przygotowania fizycznego. Parcie na treningi kardio wymusił z kolei na Tito sam Frank Shamrock. Po przegranej walce z Shamrockiem Tito trenował z nim przez jakiś czas i wyniósł z tej współpracy etykę treingową, która sprowadzała się do treningów wytrzymałościowych. Ot, trochę historii:)

A. Najbardziej znany międzywagowy pojedynek to Hughes vs. Royce Gracie (175).

Ricco potwierdza, że nadal jest w kontrakcie z EliteXC, ale nie wie jeszcze, kiedy będzie walczył.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis