Raport: dzień z KSW Team + fotki

img_1544-copy
KSW Team prawie w komplecie

W ostatnią sobotę, 14-tego marca w hotelu Marriott odbyły się testy wydolnościowe zawodników KSW Team. Wszystko to w ramach nowej inicjatywy właścicieli KSW, którzy nawiązali współpracę z Michałem Garnysem – specjalistą od tematu wydolności fizycznej w sportach walki. Niestety nie wszyscy zawodnicy mogli stawić się na sobotnie badania. Przybyli Jan Błachowicz, Mamed Khalidov, Antek Chmielewski, Maciek Górski i Marcin Najman, który pojawił się na specjalne zaproszenie Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Zabrakło Daniela Dowdy i Krzysztofa Kułaka. Nad prawidłowym przebiegiem testów czuwali dr. Urszula Szmatlan-Gabryś i prof. Tomasz Gabryś.

Właściciele KSW w rozmowie z Mamedem Khalidovem i Szymonem Bońkowskim
Właściciele KSW w rozmowie z Mamedem Khalidovem i Szymonem Bońkowskim

Testy polegały na pomiarze zawartości kwasu mlekowego we krwi zawodników, charakterystyce pracy ich serc i analizie wydychanego powietrza podczas poszczególnych etapów wysiłku fizycznego.

“Przeprowadzone testy pozwolą ocenić aktualny stan wytrenowania zawodnika, a także dadzą możliwość racjonalnego planowania zajęć. W dalszej perspektywie owe testy będą przydatnymi narzędziami do kontroli procesu treningowego oraz dadzą możliwość korekty przygotowań do konkretnych walk” – objaśnił Michał Garnys.

Wyniki będą w stanie powiedzieć nam więcej o wydolności tlenowej każdego uczestnika na podstawie kinetyki zużycia tlenu, wydalanego dwutlenku węgla, wentylacji i częstości skurczów serca.

Janek Błachowicz po testach
Janek Błachowicz po testach

Jako pierwszy na “bieżni” pojawił się Jan Błachowicz (8-2), który 18-stego kwietnia ma wystąpić na ósmej już gali WFC na Słowenii. Jego przeciwnikiem będzie gwiazda Chorwackiego MMA Igor Pokrajac (19-5-0). Zwycięzca 9-tego turnieju KSW zjawił się na zgrupowaniu w towarzystwie swojej dziewczyny, Doroty Jurkowskiej. Janek spodziewa się twardej walki w pojedynku z Pokrajacem, wie że jego przeciwnik to “silny koleś i lubi się bić”. Zawodnik KSW Team nic nie wie o kolejnym występie swojego kolegi Tomasza Drwala, w którego narożniku stał podczas UFC 93, wierzy jednak, że kariera ‘Goryla’ w organizacji braci Fertitta dopiero się zaczyna. “Tomek to twardy gość, na treningach pracuje bardzo ciężko, dobrze, że zmienił managment”, powiedział Błachowicz dla MMABlog. Dodał również, że to ludzie z poprzedniego otoczenia Drwala ponoszą lwią część odpowiedzialności za słabe przygotowanie polskiego zawodnika do walki z Thiago Silvą. Janek sam chciałby walczyć w UFC, na razie jednak skupia się na występie w Słowenii, na wszystko przyjdzie pora. Na sam koniec Błachowicz wyznał, że w walce Pudzian – Najman, stawiałby na Mariusza.

Mamed Khalidov, Marcin Najman i Antek Chmielewski
Mamed Khalidov, Marcin Najman i Antek Chmielewski

Kolejny do testów stawił się, trochę przeziębiony Mamed Khalidov (15-3-2). ‘Cannibal’ przybył z Olsztyna w towarzystwie swojego trenera Szymona Bońkowskiego, który przyznał, że wyniki mogą być nieco słabsze ze względu na to, że jego zawodnik dopiero “wkręca się w tryb treningowy”. Khalidova zobaczymy w maju na KSW XI, będzie to jego pierwsza walka od zwycięstwa z Jasonem Guidą na gali ShoXC – Elite Challenger Series. Nie znamy jeszcze oficjalnie przeciwnika Mameda, były prowadzone rozmowy z Robertem Joczem ale wygląda na to, że ten ma inne plany. Martin Lewandowski powiedział dla MMABlog, że wszystko wskazuje na to iż po walce na majowej gali, Khalidov wystąpi na japońskim Sengoku.

Maciej Górski przygotowywany do testu
Maciej Górski przygotowywany do testu

Zaraz po Mamedzie przybył Antek Chmielewski (12-4). Dla ‘Antonio’  miniony rok 2008  to powrót do MMA na najwyższym europejskim poziomie. Po prawie 3 latach przerwy powrócił na KSW IX, gdzie w półfinale turnieju musiał uznać wyższość Janka Błachowicza. Ostatnio, na jubileuszowej gali KSW popisał się świetnym zwycięstwem nad Dionem Staringiem (15-5). Antek , podobnie jak Khalidov zakontraktowany jest na KSW XI, jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Mamed Khalidov - skok specjalnie dla czytelników MMABlog ;)
Mamed Khalidov - skok specjalnie dla czytelników MMABlog 😉

Kolejnym uczestnikiem testów okazał się Marcin Najaman, od jakiegoś czasu będący przedmiotem zagorzałych dyskusji w świecie MMA z powodu jego prawdopodobnej walki z Mariuszem Pudzianowskim. Polski bokser wagi ciężkiej w rozmowie dla MMABlog odniósł się do ostatnich newsów i wypowiedzi dotyczących pojedynku z mistrzem świata Strongman o czym możecie przeczytać tutaj. Najman nie ukrywał, że w walkach dla organizacji KSW będzie chciał wykorzystać swoje umiejętności bokserskie. “Nie jestem zawodnikiem MMA, jestem bokserem, będę starał się wygrywać tym, w czym jestem najlepszy” – powiedział Marcin. Najman trenuje obecnie w Częstochowie razem z Łukaszem Wosiem, ćwiczy obrony przed obaleniami i ucieczki z parteru ale skupia się głównie na stójce. “Trzy bomby i po Pudzianie” – powiedział śmiejąc się, zapytany o jego sposób na Mariusza.

Pojedynek "tytanów" - Martin Lewandowski vs. Maciej Kawulski
Pojedynek "tytanów" - Martin Lewandowski vs. Maciej Kawulski

Ostatnim ale jak się później okazało najlepszym uczestnikiem testów okazał się Maciej Górski (6-3). Maciek ma przed sobą bardzo pracowity rok. Podobnie jak Janek Błachowicz, reprezentuje KSW Team na WFC 18 kwietnia (nie znamy jak na razie jego przeciwnika). Po gali na Słowenii Góral zamierza stoczyć jeszcze dwie walki po za Polską, we wrześniu ma zamiar startować w turnieju wagi lekkiej KSW. Jeśli jego plan się uda to prawdopodobnie pod koniec roku zobaczymy go na Sengoku. Martin Lewandowski, w swojej rozmowie dla MMABlog dał do zrozumienia, że Maciek jest bardzo blisko japońskiej organizacji, musi tylko “poprawić” trochę rekord. Góral trenuje obecnie indywidualnym tokiem w klubie Copacabana. Więcej o planach i treningach Maćka wkrótce na MMABlog.

Maciek Górski po treningu
Maciek Górski po treningu

Po testach w siłowni klubu “World Class” zakończonych w okolicach godziny 13 nastąpiła mała przerwa. Wszyscy spotkali się ponownie (z wyjątkiem Marcina Najmana) w klubie Copacabana (ul. Garażowa 4) o godzinie 17 aby uczestniczyć w wspólnym treningu. Całe ćwiczenia polegały na luźnych sparingach w parterze aby nie narazić któregoś z zawodników na kontuzję. W treningu udział wzięli Jan Błachowicz, Maciej Górski, Antek Chmielewski, Szymon Bońkowski, Mamed Khalidov oraz właściciele KSW: Martin Lewandowski i Maciek Kawulski. Wszystko trwało ok. dwóch godzin i było wypełnione śmiechem i wygłupami uczestników. Na końcu odbył się mały popis salt, fiflaków i innych wyczynów akrobatycznych, w którym najwięcej do powiedzenia mieli Antek Chmielewski, Mamed Khalidov i Maciej Kawulski. Po treningu zawodnicy i organizatorzy udali się do restauracji Champions aby w spokoju zjeść kolacje i porozmawiać o wewnętrznych sprawach.

KSW Team "prawdziwe oblicze" ;)
KSW Team "prawdziwe oblicze" 😉

Przepraszam za słabą jakość zdjęć ale cóż sprzęt jaki jest taki jest. Do końca tygodnia ukaże się pełna galeria zdjęć z testów i treningu w wysokiej rozdzielczości. Stay tune!

Możliwość komentowania jest wyłączona.