MMA PLNajnowszeBabilon MMARafał Dudek przed Babilon MMA 45: “Mam nadzieję, że Dominik jest już czysty”. Zadora odpowiada

Rafał Dudek przed Babilon MMA 45: “Mam nadzieję, że Dominik jest już czysty”. Zadora odpowiada

Już dziś wieczorem w Nowym Targyodbędzie się gal Babilon MMA 45, podczas której dojdzie m.in. do rewanżowego pojedynku między Rafałem Dudkiem a Dominkiem Zadorą. Obaj zawodnicy krótko wypowiedzieli się przed wydarzeniem nawiązując do dopingowej wpadki jednego z nich.

Rafał Dudek przed Babilon MMA 45
Foto: Babilon MMA

Ich pierwsza walka odbyła się dwa lata temu na gali Babilon MMA 28 również w Nowym Targu. Wówczas zwyciężył Dudek po tym jak lekarz nie dopuścił rywala do dalszej walki już w pierwszej rundzie.

Dominik Zadora w trakcie swojej kariery zaliczył do dopingową wpadkę. Dudek nawiązał do tej kwestii wypowiadając się przed rewanżową walką.

“Jestem przeciwnikiem dopingu, nigdy go nie stosowałem. Oczywiście, że to pomaga. Czyści sportowcy męczą się ze zbijaniem wagi, a inni wspomagają się diuretykami i dużo łatwiej wypełniają limit, to tylko jeden z przykładów. Doping pomaga zwiększyć masę mięśniową albo regenerować się po treningach. Dla mnie to jak założenie kastetu, nigdy bym tego nie zrobił. Jestem i pozostanę czysty.
Mam nadzieję, że Dominik nie popełni tego samego błędu i jest już czysty w tej walce. Ja mogę się poddać badaniom na obecność dopingu w każdej chwili przed walką lub po niej. Czy boję się dopingu? Nie, to nie wpływa na umiejętności. Miałem wielu trudnych rywali, którzy byli na bombie, ale moje doświadczenie zawsze mi pomagało i wygrywałem też z nimi. Prywatnie nic do rywala nie mam, chcę to znów rozwiązać na sportowo i pokonać Dominika Zadorę uczciwie po raz drugi. Potem jestem gotowy na pas Babilonu w K1 albo jakiś tytuł w boksie”

Dominik Zadora w ostatnim czasie zaliczył kilka występów w organizacjach freakfightowych, w tym m.in. dla FAME MMA. “Japoński Drwal” odniósł się też do kwestii dopingu deklarując, że obecnie jest jak najbardziej czysty.

“Jestem sportowcem z krwi i kości. Oferta walki z Kasjuszem przytrafiła się, kiedy zawiesiłem karierę sportową ze względu na operację kręgosłupa. Kiedy wejdziesz między wrony, zaczniesz krakać jak i one. Nie służyło to mojemu mentalowi, zaczęły się imprezy i olewanie treningów, ale obudziła się znów ambicja sportowa i postanowiłem zrewanżować się Rafałowi Dudkowi.

Tak, mam na koncie wpadkę dopingową. Nie będę owijał w bawełnę. Próbowałem się podreperować farmakologicznie po problemach zdrowotnych, chciałem przywrócić sobie pełną sprawność. Teraz jestem czysty, od wpadki minęły już prawie 3 lata. Wychodzę po zwycięstwo w walce z Dudkiem. Przypadków jeśli chodzi o wynik nie będzie. Jestem pewny wygranej i gotowy stoczyć trylogię, jeśli kibice i Rafał będą tego chcieli. Zobaczycie moją prawdziwą wartość! To będzie starcie dwóch kotów kickboxingu”

Gala Babilon MMA 45 transmitowana będzie na antenach telewizji Polsat.

Babilon MMA 45 – rozpiska:

Początek gali: 19:00

66 kg: Szymon Rakowicz (6-2) vs. Paweł Polityło (8-4) – o pas wagi piórkowej
77 kg: Rafał Dudek (31-17) vs. Dominik Zadora (30-10-1) – walka w formule K-1
73 kg: Marcin Skrzek (7-5) vs. Leandro Barbosa (12-7)
95 kg: Sergiusz Zając (5-1) vs. Ramon Drum (1-1)
120 kg: Jacek Kujtkowski (2-1) vs. Michał Bednarski (1-1)
66 kg: Sebastian Olszowy (1-0) vs. Krzysztof Geburek (1-0)
84 kg: Krzysztof Pitoń (0-0) vs. Mateusz Dominiak (0-0)
120 kg: Stanisław Ogorzałek vs. Igor Krukowski– walka w formule K-1 semi-pro
68 kg: Maks Karkula vs. Filip Kaczorek – walka na zasadach semi-pro
66 kg: Krystian Jarosz vs. Radosław Przekwas – walka na zasadach semi-pro

Transmisja:

19:00 – Polsat Sport Fight oraz Polsat Box Go (w pakiecie za 40 zł za 30 dni)
20:00 – Super Polsat

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis