MMA PLArchiwumGamrotRafael Fiziev z wielkim szacunkiem o Gamrocie: Trudno się walczy z rywalem o jego stylu!

Rafael Fiziev z wielkim szacunkiem o Gamrocie: Trudno się walczy z rywalem o jego stylu!

Już w najbliższą sobotę Mateusz Gamrot (22-2) stoczy kolejny pojedynek w największej organizacji na świecie. Polak ponownie wystąpi w main evencie w amerykańskim gigancie. ”Gamer” w Las Vegas zmierzy się z niebezpiecznym Rafaelem Fizievem (12-2). Reprezentant Azerbejdżanu z wielkim szacunkiem wypowiedział się o swoim rywalu.

Gamrot

Rafael to przede wszystkim świetny stójkowicz, który ma na swoim koncie dużo walk w boksie tajskim, gdzie pokazywał swój ogromny potencjał.

”Ataman” ostatnie starcie odnotował w marcu tego roku na gali UFC 286 w Londynie. Była to prawdziwa wojna w klatce! Bez wątpienia będzie to jeden z mocnych kandydatów do walki roku. Fiziev po całym dystansie przegrał większościową decyzją sędziów z Justinem Gaethje.

Najlepsze momenty z tego pojedynku zobaczycie poniżej:

Fiziev z szacunkiem o Gamrocie!

Rafael Fiziev w rozmowie z kanałem SHAK MMA z wielkim szacunkiem wypowiedział się o Mateuszu Gamrocie. Reprezentant Azerbejdżanu zapewnia, że styl ”Gamera” należy do tych trudnych.

Jego styl jest bardzo, bardzo… chciałem powiedzieć, że prosty, ale jest trudny. Trudno się walczy z rywalem o jego stylu.  Jego stójka nie jest standardowa. Wyprowadza uderzenia z różnych kątów, podobnie jak zapaśnicy. Nigdy nie wiesz, czy będzie wyprowadzał cios, czy idzie w zapasy. Obejrzałem jego wszystkie ostatnie walki i uważam, że potrafi też bić się w stójce. Jego stójka nie jest zła. Jest dobry. To dobry zawodnik.

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl

Gamrot przed bardzo dużą szansą stanął na gali UFC 280 w Abu Dhabi, gdzie po dobrej walce przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Beneilem Dariushem. Polak wrócił już na odpowiednie tory, gdy wszedł w zastępstwo i wystąpił na UFC 285. ”Gamer” po trzech rundach pokonał Jalina Turnera.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis