MMA PLArchiwumBoksProtest Daniela Duboisa odrzucony! Oleksandr Usyk pozostaje niepokonany

Protest Daniela Duboisa odrzucony! Oleksandr Usyk pozostaje niepokonany

Jest decyzja. Protest Daniela Duboisa (19-2, 18 KO) po ostatniej walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej we Wrocławiu został odrzucony. Tym samym mistrz Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) pozostaje niepokonany. Ukrainiec może skupić się na nadchodzącej hitowej walce z Tysonem Furym – szczegóły poznamy niebawem.

Usyk

Największe kontrowersje pojawiły się w piątej odsłonie, gdy sędzia jeden z cisów uznał za nieczysty i Usyk dostał oczywiście czas, aby na spokojnie dojść do siebie. Wielu internautów uważa, że był to przepisowy cios w korpus, a Usyk w sytuacji kryzysowej ”udał aktora”.

Koniec nastąpił ostatecznie w dziewiątej odsłonie. Usyk wtedy właśnie przełamał i skończył reprezentanta Wielkiej Brytanii.

Protest odrzucony!

Daniel Dubois wraz z sztabem od samego początku nie zgadzał się z tym co się wydarzyło w piątej odsłonie.

 Po tym co stało się w piątej rundzie poczułem się zniechęcony. Wiedziałem, że Usyk nie wstanie po tym ciosie na dziesięć, ale sędzia nie zaczynał liczyć. On nie mógł się nawet ruszyć. Pomyślałem wtedy “co się dzieje, dlaczego sędzia go nie liczy”? Powiedziałem do arbitra, że złapałem go dobrym ciosem i nie był on za niski. Zrobiło się zamieszanie, a gdy walka została po dłuższym czasie wznowiona, straciłem impet, coś we mnie pękło i poczułem zniechęcenie. Stanąłem do walki na terytorium rywala, a gdyby pojedynek odbył się w Anglii, wszystko wyglądałoby inaczej. Takie małe rzeczy robią potem dużą różnicę – zapewniał po walce Dubois.

Federacja WBA odrzuciła apelację złożoną przez grupę Queensberry Promotions, która domagała się unieważnienia wyniku walki Usyk-Dubois.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis