MMA PLNajnowszeBez kategoriiPro Fight 5: Kolejne informacje!

Pro Fight 5: Kolejne informacje!

OCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd">

Gamrot - Dos Anjos

informacja od organizatora.

Walki MMA (Mieszanych Sztuk Walki) zostały już „zatwierdzone” przez powszechną, telewizyjną aklamację. Podobnie jak i miejsce rozgrywania walk – klatka znacznie bezpieczniejsza od ringu i już (na szczęście) nie kojarząca się negatywnie.

Niekwestionowana już popularność MMA w Polsce to jednak nie tylko popularność telewizyjna. To również setki, jeśli nie tysiące klubów i ćwiczących zawodników oraz background w postaci zawodów Ligi Shooto i Amatorskiej Ligi MMA.

Właśnie dla nich, dla debiutantów przeznaczone są dwie pierwsze walki na PRO FIGHT 5. Zmierzą się w nich zawodnicy Gospodarzy z zawodnikami OKNIŃSKI TEAM Warszawa. Dla publiczności będzie to na pewno emocjonujące, bo walki młodych zawodników często niosą zaskakujące rozwiązania, a oni sami – mają olbrzymie serce do walki.
Kolejno przyjdzie czas na zawodników o już ugruntowanej pozycji, którzy mają między sobą „rachunki do wyrównania” lub też zabiegają o wyższą pozycję w rankingach. Zobaczymy więc: Igora Kołacina z Warszawy, który na pewno będzie chciał udowodnić, że jeszcze nie czas na sportową emeryturę. Spotkają się też Jordan Błoch i Łukasz Stronk oraz Arkadiusz Jędraczka i już bardzo popularny Daniel Omelańczuk.

290 kg w klatce! Tego w Polsce jeszcze nie było!

Następnie trzytonowa klatka przejdzie prawdziwy test wagi ciężkiej, a my zobaczymy kwintesencję Mieszanych Sztuk Walki. Z jednej strony 130-kilogramowy Mistrz białoruskich, wojskowych systemów walki Jurij Dobko „Komandos”. Z drugiej medalista w sumo i zapasach, podopieczny Sławka Luto – Jacek Piersiak z Rzeszowa. Do 130 kilogramów przeciwnika dołoży swoje 160 (sto sześćdziesiąt) oraz ogromną siłę i dynamikę. Jak skończy się to starcie… naprawdę trudno przewidzieć.

Walką o miejsce w rankingach będzie pojedynek Krzysztofa Piechoty Akademia Sarmatia Gdańsk z Łukaszem Porębskim Arrachion MMA Olsztyn – obaj są znani z efektownych i skutecznych akcji. Piechota jest niepokonany, a Porębski (kolega klubowy Mameda Khalidowa) legitymuje się rekordem zawodowym 2-1.

A teraz już „sól” gali PRO FIGHT 5 czyli rachunki do wyrównania

Przemysław “Balon” Biskup (Gameness Team Poznań) vs. Tadas “Lithuanian Bear” Rimkevicius (Litwa). Balona sympatykom MMA przedstawiać nie trzeba. Jeden z czołowych polskich „ciężkich” (6-1), były zawodnik Strefy Walki, a obecnie Gameness Team, stanie przed zadaniem pomszczenia klubowych kolegów, obecnego i byłego. Rimkevicius (16-5) wygrał bowiem (co prawda nawet w opinii wygwizdującej werdykt litewskiej publiczności niezasłużenie) z Arturem Głuchowskim ze Strefy, a ostatnio w Poznaniu w dość dziwnych okolicznosciach uznano za no contest jego walkę z Rafałem „Uszolem” Dąbrowskim (dawniej Strefa, obecnie Gameness).
Przemek nie wypowiada się przed walką. On wypowie się w klatce! Czekamy!

Powrót Weterana

Mario “Sucata” Neto (Brazylia/Wlk. Brytania) vs. Temil Teresiewicz (Łódź)

Mario, czarny pas Bjj trener czołowego na świecie klubu Wolfslair Academy już raz walczył z Polakiem. Nie dał mu rady Przemek Mysiała. Jego rekord to 10-5-0. Jego przeciwnik to jeden z pierwszych Polaków w MMA. Temil powraca do walki. Chce jeszcze raz poczuć adrenalinę. Legitymujący się rekordem 2-2-2 Łodzianin ostatnią walkę stoczył z Przemkiem Biskupem (przegrał).

Całość zamknie Pierwsza Walka Wieczoru, w której młody, niezmiernie utalentowany zawodnik z Polski zmierzy się z Mistrzem. Będzie to pojedynek:

Jean “White Bear” Silva (Brazylia) vs. Marcin Held ( Bastion Tychy)

Jean Silva to czarny pas Bjj i były zawodnik legendarnego zespołu Chute Boxe. Zaczynał od judo, a następnie wiele lat ćwiczył capoeirę i w swoje walki wplata widowiskowe techniki z tej sztuki. Legitymuje się zawodowym rekordem 17 – 10 – 3, „na rozkładzie” ma takich zawodników jak Leo Santos, Robbie Olivier, Chris Brennan i Milton Vieira. To będzie ciężka przeprawa dla młodego Marcina Helda, zwłaszcza, że trzy tygodnie wcześniej toczy inny ciężki pojedynek, z Łukaszem Sajewskim na Angels of Fire. Osiemnastolatek z Tych jak burza idzie przez polską wagę lekką – dziewięć zwycięstw zawodowych, w tym nad Borysem Mańkowskim, Rafałem Lasotą, Arturem Sowińskim i Mariuszem Abramiukiem. Czy da radę Brazylijczykowi, który zawodową karierę rozpoczął, gdy Marcin miał dziesięć lat?

Organizatorzy przewidzieli jeszcze jedną Walkę Wieczoru!

Zobaczymy w niej „klasyka polskiego MMA” współtwórcę wielu karier i wspaniałego trenera, ale też i Wojownika. Wiemy już, że będzie nim Robert Jocz! Jego przeciwnikiem będzie specjalizujący się w technikach boksu i kickboxingu Białorusin Stanisław Zanelewski

Więcej na: www.pro-fight-mma.pl

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis