MMA PLRanking PLPowrót Bartosza Fabińskiego, kilka debiutów – aktualizacja rankingu PL według MMA.pl

Powrót Bartosza Fabińskiego, kilka debiutów – aktualizacja rankingu PL według MMA.pl

Od ostatniej aktualizacji polskiego rankingu MMA.pl minęło już trochę czasu. W międzyczasie odbyło się kilka gal, między innymi KSW, FEN, ACB czy Babilon MMA. W związku z tym doszło na mniejszych lub większych zmian. Zaczynamy od kategorii ciężkiej i kończymy na koguciej. Przedstawiamy także aktualizację rankingu p4p polskich zawodników.

Foto: facebook.com/bartoszfabinski/

Polski P4P:

Od miejsc pierwszego do siódmego bez zmian. Z kolei z dziesiątej lokaty na ósmą awansował Adam Wieczorek. Powracający do startów Bartosz Fabiński pojawił się w miejscu Damiana Stasiaka i zajmuje dziewiąte miejsce. Ranking zamyka Aslambek Saidov.

1. Jan Błachowicz
2. Tomasz Narkun
3. Mateusz Gamrot
4. Mamed Khalidov
5. Marcin Tybura
6. Oskar Piechota
7. Marcin Wrzosek
8. Adam Wieczorek
9. Bartosz Fabiński

10. Aslambek Saidov

Ranking PL

W wadze ciężkiej wciąż króluje Marcin Tybura, który w lipcu tego roku pokonał Stefana Struve. Z rankingiem natomiast pożegnali się m.in. były mistrz KSW, Marcin “Różal” Różalski oraz Damian Grabowski.

W półciężkiej także bezsprzecznie pierwsze miejsce należy do zawodnika UFC, Jana Błachowicza. Polak po niedawnej wygranej z Nikitą Krylovem znajduje się na fali czterech zwycięstw z rzędu. Tuż za nim znajduje się mistrz KSW, Tomasz Narkun. Z kolei Michał Oleksiejczuk spada z trzeciej pozycji na czwartą, na rzecz świetnie radzącego sobie w ACB Karola Celińskiego. Debiut w kategorii półciężkiej zaliczył Michał Bobrowski (8 miejsce), dotychczas niepokonany w zawodowej karierze. Wcześniej znajdował się na 13. miejscu w wadze do 84 kg.

W kategorii średniej również doszło do kilku przetasowań, miejscami zamienili się Oskar Piechota i Krzysztof Jotko. Michał Materla spadł na piątą pozycję na rzecz Piotra Strusa, a Damian Janikowski awansował o jedno oczko.

Na tron wagi półśredniej powrócił Bartosz Fabiński. Zawodnik WCA po trzech latach przerwy wznowił karierę i w lipcu tego roku wygrał na punkty z Emilem Meekiem na gali UFC w Hamburgu. Tuż za nim znajdują się Aslambek Saidov oraz Borys Mańkowski. Z siódmego na piąte miejsca awansował Daniel Skibiński, mający sześć wygranych walk z rzędu.

W lekkiej zmiany nastąpiły dopiero na dziewiątym miejscu. Wskoczył na nie Łukasz Kopera, spychając Adriana Zielińskiego na dziesiątą pozycję. Z kolei do TOP 15 trafił Maciej Kazieczko (13 miejsce), a Hubert Szymajda awansował o jedną lokatę i zajmuje teraz 12. miejsce.

W piórkowej z szóstego miejsca wypadł przechodzący do wyższej kategorii wagowej Leszek Krakowski. Na jego miejsce wskoczył Kacper Formela, który wcześniej zajmował dziesiątą pozycję. Krzysztof Gutowski dzięki niedawnej wygranej na Armia Fight Night 3 awansował z 15. miejsca na 14.

W koguciej doszło do kilku zmian, na drugie miejsce, za Dawida Gralkę wskoczył Jakub Wikłacz. Za nim znajduje się Kamil Selwa, a czwarte miejsce trafia do Sebastiana Przybysza. Tym samym zawodnik z Mighty Bulls Gdynia zalicza awans aż o cztery oczka. Spory awans zaliczył także Patryk Surdyn, który na wrześniowej gali Armia Fight Night 3 pokonał Igora Wojtasa.

Cały ranking znajduje się TUTAJ

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis