MMA PLNajnowszeBoksPolka przed wielką szansą! Laura Grzyb zawalczy w eliminatorze do mistrzostwa świata!

Polka przed wielką szansą! Laura Grzyb zawalczy w eliminatorze do mistrzostwa świata!

To jest świetna wiadomość! Nasza reprezentantka Laura Grzyb (10-0, 3 KO) jest już naprawdę blisko mistrzowskiej szansy. Jak się okazuje Polka w najbliższym starciu zawalczy w eliminatorze do mistrzostwa świata. Już niebawem poznamy szczegóły.

Grzyb

28-latka w kwietniu tego roku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy. Polka wystąpiła wtedy na hitowej gali w Rzeszowie. To była ciężka przeprawa naszej reprezentantki. Włoszka zawiesiła wysoko poprzeczkę. Laura po dziesięciu rundach niejednogłośną decyzją sędziów wygrała z Marią Cecchi. W ostatnim czasie mówiło się nawet o potencjalnym rewanżu, ale wszystko zakończy się fiaskiem, bowiem przed Laurą jeszcze większe wyzwanie!

Laura w ostatniej walce udanie obroniła tytuł mistrzyni Europy. Miało to miejsce w październiku w Jastrzębie Zdroju, gdy o całym dystansie pewnie wypunktowała Brytyjkę – Stevi Levy.

Wielka szansa Polki!

Świetne wieści! Laura Grzyb (10-0, 3 KO) i Carolina Raquel Duer (20-7-2, 6 KO) zostały wyznaczone eliminatora do tytułu mistrzyni świata WBC wagi super koguciej. W stawce tego starcia pojawi się pas WBC Silver.

Obozy obu pięściarek mają czas do dwudziestego grudnia, aby dojść do porozumienia. Jeżeli kontrakty nie zostaną podpisane, to federacja WBC wyznaczy przetarg, aby wyłonić organizatora walki.

Jeżeli Grzyb wygra najbliższe starcie tym samym zmierzy się z aktualną mistrzynią wagi super koguciej – Yamileth Mercado z Meksyku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis