MMA PLNajnowszeUFCPoirier odpowiada Diazowi: “Jeśli ktoś zna się na przegrywaniu wojen to ty!”

Poirier odpowiada Diazowi: “Jeśli ktoś zna się na przegrywaniu wojen to ty!”

Wyczekiwana przez kibiców walka Nate’a Diaza (19-11) z Dustinem Poirierem (24-5, 1 N/C), która miała odbyć się w listopadzie na UFC 230, nie dojdzie do skutku. Poirier wycofał się z pojedynku z powodu kontuzji biodra. Dziś Diaz zaatakował swojego niedoszłego rywala na Twitterze, na co “The Diamond” szybko mu odpowiedział.

Dustin Poirier atakuje Nate'a Diaza: Powiedz jakie gierki uprawiałeś przed UFC 230...
Foto: Esther Lin / MMA Fighting

Nate’a Diaza nie widzieliśmy w oktagonie od ponad dwóch lat – ostatnie jego starcie w MMA to przegrany rewanż z Conorem McGregorem w sierpniu 2016 roku. Wojownik z Kalifornii miał wrócić walką z Dustinem Poirierem, ale to się nie odbędzie. “The Diamond” od dłuższego czasu zmagał się z kontuzją biodra, która ostatecznie zmusiła go wycofania się z walki po raz pierwszy w trwającej dziewięć lat zawodowej karierze.

W poniedziałek w programie “The MMA Hour” Porier wytłumaczył swoją decyzję.

Zmagałem się z tym przez ostatnich kilka obozów i ten uraz stopniowo się pogłębiał. Teraz doszedłem do punktu, w którym wciąż mogę się ruszać, ale jeśli na przykład zrobię sprint, to potem odczuwam ogromny ból przez kolejne dwa dni. Na tym etapie po prostu nie mogłem już bagatelizować tej kontuzji.

Nate Diaz najwyraźniej nie dał jednak wiary tłumaczeniom Poiriera. Na swoim Twitterze napisał: “Jeśli nie docierasz na wojnę, przegrywasz wojnę. To nie jest dla ciebie”.

Dustin Porier nie pozostał dłużny Diazowi i szybko zripostował: “Jeśli ktoś zna się na przegrywaniu wojen, to jesteś to ty. Przegrałeś połowę z tych, w których uczestniczyłeś”.

Pojedynek Nate Diaz vs. Dustin Poirier miał odbyć się 3 listopada podczas gali UFC 230 w nowojorskiej Madison Square Garden. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy Diaz zmierzy się tego dnia z innym rywalem, czy też zostanie wycofany z rozpiski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis