MMA PLNajnowszeStowarzyszenie MMA PolskaPierwszy medal i dwójka zawodników w finałach Mistrzostw Świata

Pierwszy medal i dwójka zawodników w finałach Mistrzostw Świata

W czwartym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2023 do rywalizacji przystąpiła trójka reprezentantów Polski wyłonionych do kadry przez Stowarzyszenie MMA Polska. Dwójka z nich weszła do finałów, a jedna zawodniczka zdobyła brązowy medal.

Medal Mistrzostw Świata MMA
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 20 listopada. Wydarzenie odbywa się w Albanii. W czwartym dniu mistrzostw świata w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięła udział trójka reprezentantów. Weronika Cisło, rywalizująca wśród seniorów, stoczyła bardzo wyrównany pojedynek w półfinale swojej kategorii, ale przegrała go niejednogłośną decyzją sędziów. Ostatecznie więc Weronika zakończyła zawody z brązowym medalem Mistrzostw Świata MMA 2023. Daria Brzozowska i Łukasz Makowski, którzy walczą w kategoriach juniorskich, w świetnym stylu pokonali swoich przeciwników, kończąc starcia już w pierwszej rundzie i weszli do finałów! W kolejnych konfrontacjach staną do rywalizacji o złote medale.

Oficjalne wyniki czwartego dnia zmagań:

  • Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Lauren Reay (Anglia) pokonała Weronikę Cisło niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 27-30)
  • Waga półciężka 93 kg (205 lbs) – Łukasz Makowski pokonał Georgia Petrova (Bułgaria) przez TKO, 1:25, runda 1
  • Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Daria Brzozowska pokonała Manizhę Samadovą (Tadżykistan) przez poddanie, runda 1

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbywają się w Tiranie, stolicy Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W hali Tirana Olympic Park rywalizuje blisko 400 fighterów z 49 krajów. International Mixed Martial Arts Federation jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

[informacja prasowa]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis